Czy ja mogę pracować w szkole?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez znudzona-ona 28 kwi 2013, 14:56
ja odpowiedziałam na priv. jeżeli uważasz, że dasz sobie radę i chcesz iść do tej pracy to nie mów o leczeniu psychiatrycznym po prostu
Małgorzata. Pomagam w angielskim.

przez Michuj 28 kwi 2013, 14:59
Ja pierdziele. Jeśli nie trzeba mówić że ma się najebane pod deklem, to po kiego chuuja mówić o tym lekarzowi? :roll: nie kumam tego kompletnie
''powiem chociaż że mam depresje'' brawo :brawo: :great: :great:
Loża szyderców

przez czarnobiała mery 28 kwi 2013, 15:20
Czyli jak rozumiem do niepełnosprawności też nie mam się przyznawać?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez znudzona-ona 28 kwi 2013, 15:23
ja nie wiem czy o tym, że ma się orzeczony stopień niepełnosprawności nie trzeba powiedzieć pracodawcy, wydaje mi się, że tego akurat nie możesz zataić, ale mogę się mylić bo mnie ta kwestia nie dotyczy

przez czarnobiała mery 28 kwi 2013, 15:27
a ja mam niepełnosprawność ze względu na schizofrenię i jest napisane P

przez znudzona-ona 28 kwi 2013, 15:36
nazywam się niewarto, musisz zapytać kogoś kto ma orzeczoną niepełnosprawność, ja się na tym nie znam.
poczytaj tutaj http://www.podajdalej.lm.pl/niezatapialni/prawnik-odpowiada/konsekwencje-zatajenia-niepelnosprawnoci-przed-pracodawca..html
albo wpisz w google "zatajenie niepełnosprawności przed pracodawcą"
Ostatnio edytowano 28 kwi 2013, 15:37 przez znudzona-ona, łącznie edytowano 1 raz

przez kaja123 28 kwi 2013, 15:36
nazywam się niewarto, tak się wtrącę - myślę że skoro są takie pytania a Ty je zataisz i wyjdzie to na jaw to czy nie będziesz miała kłopotów z powodu zatajenia takich informacji? Zawsze na końcu jest małym drukiem napisane cos w tym rodzaju że zatajenie prawdy czy tym podobne grozi jakąs odpowiedzialnością z paragrafu jakiegoś tam i pla pla. W dodatku jak masz przyznany stopień niepełnosprawności to zatajenie tego byłoby przegięciem takie jest moje zdanie.

przez czarnobiała mery 28 kwi 2013, 15:49
Czy to byłby problem, że w jednej pracy jestem osobą niepełnosprawną, a w drugiej pełnosprawną? :( Sama już nie wiem, co zrobić.
kaja123, ja wiem, że tak jest napisane na tej karcie, którą się wypełnia. Dlatego już sama nie wiem, co mówić, a co nie.

przez kaja123 28 kwi 2013, 15:54
nazywam się niewarto, jeżeli nie pytają i nie trzeba wypełniać takiego formularza to nie musisz się wychylać i przyznawać ale jeśli są jasno sprecyzowane pytania i w dodatku w jednej pracy jesteś zatrudniona jako osoba niepełnosprawna to ja bym się bała zataić. Byłabym w ciągłym lęku że wyjdzie na jaw i będę miała problemy. W dodatku taki ciągły lęk nie sprzyjał by mojemu zdrowiu psychicznemu.

przez czarnobiała mery 28 kwi 2013, 15:57
kaja123, akurat lekarz medycyny pracy nie pytał mnie o to, czy jestem niepełnosprawna, ani też nie musiałam nic wypełniać na ten temat.
Ale w pracy dostałam druki do wypełnienia i tam musiałam podać, czy mam przyznany stopień, więc podałam.
Czy w każdej pracy dają takie druki, gdzie trzeba wpisać, czy jest się niepełnosprawnym?

przez kaja123 28 kwi 2013, 16:05
nazywam się niewarto napisał(a):kaja123, akurat lekarz medycyny pracy nie pytał mnie o to, czy jestem niepełnosprawna, ani też nie musiałam nic wypełniać na ten temat.
Ale w pracy dostałam druki do wypełnienia i tam musiałam podać, czy mam przyznany stopień, więc podałam.
Czy w każdej pracy dają takie druki, gdzie trzeba wpisać, czy jest się niepełnosprawnym?

Nie wiem ja nie pamiętam jakie ja druki wypełniałam ale nie mam niepełnosprawności i może nie zwróciłam uwagi na taki punkt. Tak jak napisałam wyżej ja osobiście bałabym się zatajać takie oczywiste fakty które nie jest trudno sprawdzić. Świat jest małyi może kiedyś wyjść na jaw takie oszustwo a Ty jesteś bardzo wrażliwa i może się to odbić poważnie na Twoim zdrowiu.

przez Monika K. 28 kwi 2013, 21:08
Cóz, hmmm, jeśli się da to: zapomnij wspomnieć o niepełnosprawności i schizofrenii. Kochana i nie bój się:) spokojnie. Wiesz jakie ludzie wałki kręcą...

A i ps: masz pięknego bloga, jesteś cholernie utalentowana...

-- 28 kwi 2013, 21:44 --

Wpadłam na taki pomysł: idz do jakiegos lekarza medycyny pracy - prywatnie. Wielu lekarzy ma tą specjalnośc i zapytaj po prostu....wszystko bedziesz wiedziała wtedy. Wiesz w szkole rządzi Dyrekcja i ....ehhhh rodzice, także oni mają decydujące zdanie kogo i z czym zatrudniają. Osobiście, słyszałam, że w pewnej szkole pracuje anuczyciel zr zdiagnozowaną schizofrenią. Ale czy to prawda, nie wiem.
Jednak uważam, że najlepiej udać się do jakiegos lekarza medycyny pracy, zapłacić i wszystko wypytać.

życze najlepszego

przez iwon.a 18 maja 2013, 16:43
hej. Witajcie....
Trafiłam tu bo właśnie szukałam czegoś w temacie "zaburzony nauczyciel".
Sama jestem nauczycielką, która jest na terapii w ośrodku dziennym (jestem na urlopie na poratowanie zdrowia) - zaburzenia emocjonalne (jeszcze nie wiem dokładnie jakiego typu), no i mam ten sam problem, bo za miesiąc czeka mnie medycyna pracy a za 3 miesiące kolejna terapia. Też nie wiem - mówić nie mówić.

przez Monika K. 21 maja 2013, 11:48
Iwona, a co mówi na ten temat lekarz psychiatra? Zresztą to choroba jak wiele innych, nauczyciele też ludzie i też chorują.

Sortuj wg