Czy ja mogę pracować w szkole?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Candy14 27 kwi 2013, 20:46
Maluchy przynosza wszystkie nalecialosci z domow ktore jak wiadomo sa bardzo rozne. Sa dzieci kompletnie nie wiedzace jak sie zachowac w grupie, miejscach publicznych, z rozna dojrzaloscia szkolna. Praca z nimi przez pierwszy rok to harowka. Fakt ze potem efekty ciesza niezmiernie :D
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez czarnobiała mery 27 kwi 2013, 20:49
Candy14, ale ja przecież napisałam, że to szkoła prywatna, tam raczej chodzą dzieci z dobrych domów.

przez Anna Maria 27 kwi 2013, 20:53
nazywam się niewarto, i w dobrych domach zdarzą się patologie. Powiedziałabym nawet tym bardziej.Dzieci z wielodzietnych rodzin gdzie nie są tak wycackane i rozpieszczane,są bardziej samodzielne i lepiej sobie radzą w grupie.
Anna Maria

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez libertynka 27 kwi 2013, 20:54
albo bachory rozpuszczone do granic możliwości, szpanujące ajfonami
vel veganka
spotkam się we Wrocławiu, kto chętny proszę o pw

przez czarnobiała mery 27 kwi 2013, 20:56
kasiątko, ja się w sumie nie martwię na razie tym, czy sobie poradzę, myślę, że sobie poradzę.
Bardziej martwi mnie to, czy dostanę zgodę lekarza na pracę.

przez Candy14 27 kwi 2013, 20:56
Haniu tam tym bardziej kazdy jest pepkiem swiata albo zaniedbany emocjonalnie bo rodzice zajeci biznesem
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez kasiak80 28 kwi 2013, 09:48
nazywam się niewarto napisał(a):kasiątko, ja się w sumie nie martwię na razie tym, czy sobie poradzę, myślę, że sobie poradzę.
Bardziej martwi mnie to, czy dostanę zgodę lekarza na pracę.

Tak naprawdę nie istnieje żadna "lista chorób" które dyskwalifikują z zawodu nauczyciela. Decyzję podejmuje indywidualnie lekarz medycyny pracy, kierując się w dużej mierze swoimi subiektywnymi przekonaniami. A tak z "życia": jeśli się przyznasz do schizofrenii to może być ciężko ze zgodą. Lekarze innych specjalności niż psychiatria o chorych psychicznie mają zdanie niewiele się różniące od opinii przęcietnej Kowalskiej, a przy tym muszą się troszczyć o własny tyłek, stąd się asekurują i w razie wątpliwości zgody wolą nie wydać.

przez monk.2000 28 kwi 2013, 11:27
No, zgadzam się z przedmówczynią. Ludzie mało wiedzą o tym czym są zaburzenia psychiczne, a tym bardziej schizofrenia, która tworzy wiele kontrowersji nawet w środowiskach lekarzy.

Jeśli chodzi o zdolność do zawodu to sądzę, że wielu "zdrowych" się nie nadaje. Więc kwestia raczej nie leży w zdrowiu, tylko w czysto ludzkich cechach. Bo zawód nauczyciela to zawód z dużą odpowiedzialnością. Jedyne czym bym się przejmował, to czy choroba nie przeszkodzi ci od strony fizycznej, czy nie będziesz zbyt zmęczona itd.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez czarnobiała mery 28 kwi 2013, 11:34
Ok, to nie będę się otwarcie do tego przyznawać. A czy jak na liście leków będzie zeldox, to czy lekarz będzie w to wnikał i pytał, dlaczego biorę lek, który jest refundowany obecnie tylko na schizofrenię?

przez Michuj 28 kwi 2013, 11:56
A po co się przyznawać do leków psychiatrycznych? Jak pytano, nigdy nie powiedziałem że coś biorę. Jeśli lekarzowi medycyny pracy nie powiesz, to się nie dowie.
Loża szyderców

przez czarnobiała mery 28 kwi 2013, 12:02
Jak się starałam o pracę na uczelni wyższej, to wpisałam wszystkie leki i jeszcze powiedziałam, że mam schizofrenię, no ale teraz sytuacja jest inna, bo miałabym pracować z dziećmi, a nie z dorosłymi. Ja nie umiem chyba kłamać :(

przez vifi 28 kwi 2013, 13:56
nazywam się niewarto, Z tego co wiem to przy depresji czy nerwicy nauczyciele nie mieli jakiś problemów z badaniami do pracy. Nie wiem czy z (leczoną) schizofrenią będzie inaczej. Chyba możesz na początek wybadać teren, popytać się, albo po prostu spróbować.
Lekarze medycyny pracy nie mają przecież wewnętrznych powiązań, gdzie jak przyznałabyć się jednemu to wszyscy inni by się dowiedzieli. Dlatego na początek spróbowałbym powiedzieć prawdę.

przez czarnobiała mery 28 kwi 2013, 14:04
No tak ale jak powiem prawdę, to może mi to zamknąć drogę w tej konkretnej szkole.
Tak sobie pomyślałam, że może powiem, że się leczę na depresję. Myślicie, że lekarz medycyny pracy zna się tak dobrze na psychotropach i będzie wiedział, na co jest zeldox?

przez *Wiola* 28 kwi 2013, 14:09
nazywam się niewarto, Nie kłam, a zapomnij wpisać , ;)
Moderator

Sortuj wg