Problem z tożsamością i jedno wielkie załamanie

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez niebieskie.niebo 19 maja 2013, 20:16
Tak sobie myśle, że może jesteście po prostu księżniczkami czekającymi na te swoje idealne życie, idealnego partnera. Ja kiedyś taki byłem i liczyłem, że coś magicznie się samo zmieni jak zdobędę jakąś sekretną wiedzę, jak pójdę do LO, na studia. Nic takiego jednak się nie stało. Wierzę natomiast, że da się zmienić swoje życie, ale to jest bardziej długa i trudna praca ze sobą i ze swoimi emocjami.

przez MamSwojePoglady 19 maja 2013, 20:17
veganka, cholercia i do tego wskoczyć w jakiś roboczy mundur i biegać 8 godzin dziennie do pracy i jeszcze czerpać z tego szczęście oraz satysfakcję. To takie głębokie... ale co tam jesteśmy tylko 'marzycielkami' :lol:

przez zmienny 19 maja 2013, 20:18
niebieskie.niebo, tylko, że ta długa i żmudna praca musi mieć jakiś kierunek, założenia i ramy, więc trzeba to wyznaczyć i myślę, ten temat jest wynikiem takiej chęci.
zmienny

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez MamSwojePoglady 19 maja 2013, 20:19
niebieskie.niebo, za dużo nie myśl, bo widzę, że wchodzisz na grząski grunt. Co za dużo to nie zdrowo, nie znasz mnie więc nie oceniaj :nono:

przez niebieskie.niebo 19 maja 2013, 20:20
veganka napisał(a):MamSwojePoglady, :uklon: dzięki za zrozumienie,
tylko wiesz, musimy szybko narodzić dzieci, żeby miał kto pracować na emeryturę dla niebieskie.niebo, bo już zaraz nam się kończy data ważności...

Zobaczymy jak będziesz po 40 i nagle najdzie cię chęć na rodzinę i dziecko :P Nie żyjesz wiecznie, zegar tyka ;) Ja również przegapiłem wiele rzeczy, część da się jeszcze odrobić, ale część już jest nie do odzyskania.

przez Arhol 19 maja 2013, 20:22
Hmm,doszukiwanie się 2 dna w życiu,jakiegoś sensu,myślenie o..."czymś więcej",tylko właśnie czym? Niewiadomo jak sprawić by życie było mniej przyziemne,powierzchowne,życie ideałami,jakąś wizją...
To nie jest proste,trzeba szukać,szukać i jeszcze raz szukać do oporu,niestety nie jest to też akceptowalne społecznie często bo "zakładaj rodzinę,idź na swoje" "BLE BLE BLE"
Patrzenie na życie szerszą perspektywą,czy jak to nazwać?

Można i całe życie tak próbować,ale wydaje mi się, że im bardziej człowiek zagłębia się w coś takiego(szukanie sensu życia itp),tym to jest trudniejsze..tym człowiek mniej wie.
Typowo prostolinijne życie też wieje nudą,bo jak słyszę po raz 945834985 co gdzieś ktoś gotuje na obiad,jak to wnuczka pierdnęła i goniła kota,co sprzątała.... i inne takie bzdury.
veganka, MamSwojePoglady, Życzę wam powodzenia w znalezieniu "tego czegoś"..
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez znudzona-ona 19 maja 2013, 20:23
ej, bez przesady z tymi stereotypami o tym, że każda kobieta chce być matką i żoną, to akurat nie jest prawda.
Małgorzata. Pomagam w angielskim.

przez zmienny 19 maja 2013, 20:26
znudzona-ona, nie wszystkie ale przytłaczająca większość.
zmienny

przez siostrawiatru 19 maja 2013, 20:28
znudzona-ona napisał(a):ej, bez przesady z tymi stereotypami o tym, że każda kobieta chce być matką i żoną, to akurat nie jest prawda.

Ja w życiu nie chcę być matką.
“Ja… ja naprawdę w tej chwili nie bardzo wiem, kim jestem, proszę pana. Mogłabym powiedzieć, kim byłam dziś rano, ale od tego czasu musiałam się już zmienić wiele razy.”

przez MamSwojePoglady 19 maja 2013, 20:28
Kestrel, bo w naszym społeczeństwie jest ból dupy, jak ktoś chce zobaczyć życie z różnych perspektyw. Pewnie, że było by łatwiej żyć w swoim ''ograniczonym'' umyśle i nie zadawać sobie głębszych pytań. Żyć liniowo, jak jest przykazane (chociaż nie wiem gdzie, po prostu tak się utarło) i tyle. Tylko niektórzy mają wyższe potrzeby osiągania różnych poziomów życiowych, jak wyżej samodoskonalenia i tak dalej.

przez carlosbueno 19 maja 2013, 20:30
Nie wiem co ludzie mają z tym dawaniem czegoś światu, najlepsze co mogę zrobić dla niego to po śmierci być kompostem dla roślinek. ;)
Nie zamierzam mieć rodziny bo to byłoby powielenie katastrofy.
Największy Forumowy Maruda

przez niebieskie.niebo 19 maja 2013, 20:31
znudzona-ona napisał(a):ej, bez przesady z tymi stereotypami o tym, że każda kobieta chce być matką i żoną, to akurat nie jest prawda.

Jasne, że są takie jednostki, ale większość jednak chce mieć potomstwo. Facet może na upartego spłodzić potomka nawet w wieku 50 lat. A u kobiety po 30 ryzyko jakiś problemów z ciążą czy z dzieckiem z roku na rok coraz bardziej rośnie. Kobiecy organizm jest ogólnie trwalszy od męskiego, ale w tej dziecinie mężczyźni mają przewagę.

przez Arhol 19 maja 2013, 20:31
MamSwojePoglady, Ja to pi razy drzwi rozumiem,popieram,toleruje.
Że w społeczeństwie liczy się głównie kasa,lans, i inne - nic nie poradzisz.
Ale skąd mała tolerancja na to że ludzie nie chcą żyć prostolinijnie...nie wiem
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez siostrawiatru 19 maja 2013, 20:34
carlosbueno napisał(a):Nie zamierzam mieć rodziny bo to byłoby powielenie katastrofy.

Ja dokładnie to samo.
“Ja… ja naprawdę w tej chwili nie bardzo wiem, kim jestem, proszę pana. Mogłabym powiedzieć, kim byłam dziś rano, ale od tego czasu musiałam się już zmienić wiele razy.”

Sortuj wg