Problem z tożsamością i jedno wielkie załamanie

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez zmienny 19 maja 2013, 20:36
MamSwojePoglady, dobrze piszesz o tym rozwijaniu się, ładnie to ujął pewien pisarz:

„To oczywiste, że człowiek pogłębia swoją wiedzę, doskonali i wyrabia charakter tak długo, póki istnieje. Kto bowiem przestaje pogłebiać swoją wiedzę i kształtować charakter, a więc pracować nad sobą, by rozwinąć jak najszerzej swoje horyzonty, przestaje żyć.”

Thomas Bernhard.

siostrawiatru,

ja też nie chcę się reprodukować, bo to granie w ruletkę czyimś losem.
zmienny

przez MamSwojePoglady 19 maja 2013, 20:37
Że w społeczeństwie liczy się głównie kasa,lans, i inne - nic nie poradzisz.

Kestrel, oczywiście na to nic nie poradzę, ale mogła się tu zrodzić fajna dyskusja, bo myślę, że jest więcej osób myślących jak ja i veganka, mimo to pojawiły się osoby pędzące za życiem, które nie potrafią się zatrzymać i przeanalizować tego co się dzieje, a jedynie próbują ''nawracać'' do mechanicznego życia.

przez niebieskie.niebo 19 maja 2013, 20:39
siostrawiatru napisał(a):
znudzona-ona napisał(a):ej, bez przesady z tymi stereotypami o tym, że każda kobieta chce być matką i żoną, to akurat nie jest prawda.

Ja w życiu nie chcę być matką.

Słyszałem już kiedyś taki tekst i ...okazał się nieprawdą.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez MamSwojePoglady 19 maja 2013, 20:39
zmienny, świetny cytat, całkowicie się z nim zgadzam :great:

przez libertynka 19 maja 2013, 20:40
siostrawiatru napisał(a):Ja w życiu nie chcę być matką.

a ja bym chciała, ale po pierwsze nie mam z kim - nie pójdę na imprezę i nie złapię frajera na dziecko tylko dlatego, że zbliżam się do 30, a po drugie choruję na hashimoto i żeby w ogóle utrzymać ciążę musiałabym zacząć brać leki zanim w nią zajdę, niebieskie.niebo, następnym razem pomyśl zanim coś napiszesz.
vel veganka
spotkam się we Wrocławiu, kto chętny proszę o pw

przez znudzona-ona 19 maja 2013, 20:40
niebieskie.niebo, żebyś się nie zdziwił, ja mam 40 lat i pogląd mi się nie zmienił tej kwestii od wielu lat, żadnego rozmnażania się
Małgorzata. Pomagam w angielskim.

przez niebieskie.niebo 19 maja 2013, 20:45
veganka napisał(a):
siostrawiatru napisał(a):Ja w życiu nie chcę być matką.

a ja bym chciała, ale po pierwsze nie mam z kim - nie pójdę na imprezę i nie złapię frajera na dziecko tylko dlatego, że zbliżam się do 30, a po drugie choruję na hashimoto i żeby w ogóle utrzymać ciążę musiałabym zacząć brać leki zanim w nią zajdę, niebieskie.niebo, następnym razem pomyśl zanim coś napiszesz.

Co mam pomyśleć? To jest najszczersza prawda. Oczywiście można siebie okłamywać, ale to niczego nie zmienia.

-- 19 maja 2013, 19:46 --

znudzona-ona napisał(a):niebieskie.niebo, żebyś się nie zdziwił, ja mam 40 lat i pogląd mi się nie zmienił tej kwestii od wielu lat, żadnego rozmnażania się

Przecież nie pisałem, że wszyscy ;)

przez libertynka 19 maja 2013, 20:51
niebieskie.niebo napisał(a):Zobaczymy jak będziesz po 40 i nagle najdzie cię chęć na rodzinę i dziecko :P

z mojego punku widzenia to jest zwykłe chamstwo z chamskim uśmieszkiem na końcu, nie znasz mnie i nie wiesz nic o mojej sytuacji więc takie uwagi są nie na miejscu.
vel veganka

przez niebieskie.niebo 19 maja 2013, 20:54
veganka napisał(a):
niebieskie.niebo napisał(a):Zobaczymy jak będziesz po 40 i nagle najdzie cię chęć na rodzinę i dziecko :P

z mojego punku widzenia to jest zwykłe chamstwo z chamskim uśmieszkiem na końcu, nie znasz mnie i nie wiesz nic o mojej sytuacji więc takie uwagi są nie na miejscu.

Jakie chamstwo? Nie miałem złych intencji. Nad interpretujesz sytuacje.

przez libertynka 19 maja 2013, 20:58
niebieskie.niebo napisał(a):
veganka napisał(a):

Jakie chamstwo? Nie miałem złych intencji. Nad interpretujesz sytuacje.

chamstwo i ocenianie mojego życia. skąd wiesz może już naszła mnie chęć na rodzinę i dziecko ale z jakichś powodów tego nie mam? nie wiem jakim prawem komentujesz moje życiowe wybory, moja sprawa czy i kiedy będę miała dzieci a takie chamskie uwagi o końcu daty ważności zostaw dla swojej dziewczyny/żony jak będziesz ją wymieniał na młodszy model.
vel veganka

przez siostrawiatru 19 maja 2013, 21:04
niebieskie.niebo napisał(a):
siostrawiatru napisał(a):
znudzona-ona napisał(a):ej, bez przesady z tymi stereotypami o tym, że każda kobieta chce być matką i żoną, to akurat nie jest prawda.

Ja w życiu nie chcę być matką.

Słyszałem już kiedyś taki tekst i ...okazał się nieprawdą.

I dlatego , że ktoś z Twojego otocznia tak zdecydował to ja musze tak samo?
“Ja… ja naprawdę w tej chwili nie bardzo wiem, kim jestem, proszę pana. Mogłabym powiedzieć, kim byłam dziś rano, ale od tego czasu musiałam się już zmienić wiele razy.”

przez niebieskie.niebo 19 maja 2013, 21:05
veganka napisał(a):
chamstwo i ocenianie mojego życia. skąd wiesz może już naszła mnie chęć na rodzinę i dziecko ale z jakichś powodów tego nie mam? nie wiem jakim prawem komentujesz moje życiowe wybory, moja sprawa czy i kiedy będę miała dzieci a takie chamskie uwagi o końcu daty ważności zostaw dla swojej dziewczyny/żony jak będziesz ją wymieniał na młodszy model.

Widzisz może na tym polega twój problem? Nigdzie nikogo nie obraziłem, nie oceniałem. To tak jakby powiedzieć do 30 letniego prawiczka, że jest 30 letnim prawiczkiem albo do mnie, że jestem strasznym tchórzem i jeśli coś z tym nie zrobię to źle wyląduje. To jest zwyczajnie prawda. Można siebie okłamywać, wmawiać sobie, że jesteś wiecznie młody, że wszystko da się naprawić, ale prawda jest taka, że czas to najbardziej wartościowa rzecz w życiu.

przez MamSwojePoglady 19 maja 2013, 21:08
niebieskie.niebo, a mi się wydaje, że oceniasz cały czas... próbowałeś nawet mnie ocenić. Może robisz to nie świadomie, nieważne. Skoro czas jest tak ważny idź łapać chwilę, a nie wydawaj opinie na czyiś temat.

przez niebieskie.niebo 19 maja 2013, 21:11
O matko :roll: Poddaje się :uklon: :uklon:

Sortuj wg