Facet z depresją.

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Facet z depresją.

przez ellwinga 03 kwi 2013, 18:17
Witam. Mam pewien problem i nie bardzo wiem jak go rozwiązać. Mianowicie poznałam niedawno faceta, bardzo dobrze się dogadywaliśmy, była między Nami chemia, właściwie to oboje mieliśmy wrażenie, ze wygraliśmy w życiu coś cennego. Po bardzo krótkim czasie, On rozpoczął temat, którego się nie spodziewałam. Stwierdził, że chce się ze mną spotykać, że uwielbia moje towarzystwo i chodzi wyłącznie o Niego, ale nie może i nie będzie mógł zagwarantować mi niczego więcej. Ma pewne problemy, o których nie może mi powiedzieć. Gdyby nie chciał utrzymywać tej relacji, zakończyłby ją inaczej, a już napewno nie tą rozmową, którą bądź co bądź była bardzo w porządku na tym etapie. Do rzeczy. Wspominał mi nie raz, że ma nieciekawą sytuację rodzinną i depresje. Myślicie, ze depresja może mieć tu jakieś wytłumaczenie? Powinnam zawalczyć o tę znajomość? Zależy mi na Nim, ale obawiam się, że mogę naiwnie podejść do sprawy.

Facet z depresją.

przez światłoczuła 03 kwi 2013, 22:23
Wg mnie jesli poczułaś do niego cos wyjątkowego to warto zawalczyć. Najgorsze jest dla osoby w depresji zostawienie jej samej sobie. Jesli facet powiedział Ci, jakie ma problemy tzn, że Ci zaufał i możliwe, że gdzieś w głębi liczy na Twoją pomoc, ale jednak jest mu głupio o nią prosić albo po prostu się boi, może boi się odrzucenia? Depresja jest chorobą i warto o tym pamiętać. Osoba chora nie panuje nad swoim zachowaniem, często nie zdaje sobie sprawy z pewnych rzeczy i dlatego potrzebna jest jej pomoc i wsparcie. Trzeba mieć dużo cierpliwości i wyrozumiałości dla takiej osoby. Możliwe, że jeśli razem przez to przejdziecie to w przyszłości będzie mogli tworzyc razem wspaniały związek.

Sortuj wg