Co robić.

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Co robić.

przez Nekotka 01 kwi 2013, 20:04
Już nie wiem co mam ze sobą robić. Mam 18 lat i od kilku miesięcy mam depresję, nie biorę leków, nie byłam u lekarza rodzina udaje ze nie widzi. Mama twierdzi, że nie mam problemów i tylko "w dupie mi się przewraca". A ja z dnia na dzień czuje się coraz słabsza psychicznie, zdemotywowana i już nic mnie nie cieszy.Mam problem z samo okaleczaniem i od jakiegoś czasu coraz poważniej zastanawiam się nad samobójstwem. Sama zaczynam się siebie bać.

Co robić.

przez Lord Kapucyn 01 kwi 2013, 20:06
Jesteś już pełnoletnia, powinnaś pomyśleć o sobie. To żaden wstyd szukać pomocy czy o nią prosić. Jeśli masz możliwość zapisz się do lekarza i psychoterapeuty.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Co robić.

przez carlosbueno 01 kwi 2013, 20:12
Mama twierdzi, że nie mam problemów i tylko "w dupie mi się przewraca"
rodzice myślą że jak dziecko ma co jeść i nie jest poważnie chore( chodzi mi o chorobę fizyczną) to musi być szczęśliwe i nie może mieć depresji. Samookaleczenia i myśli samobójcze to nie przelewki pewnie wizyta u psychologa, psychiatry by się przydała.
Największy Forumowy Maruda

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Co robić.

przez Icefun 02 kwi 2013, 02:12
Nekotka napisał(a):Mama twierdzi, że nie mam problemów i tylko "w dupie mi się przewraca". A ja z dnia na dzień czuje się coraz słabsza psychicznie, zdemotywowana i już nic mnie nie cieszy.Mam problem z samo okaleczaniem i od jakiegoś czasu coraz poważniej zastanawiam się nad samobójstwem. Sama zaczynam się siebie bać.

Spoko. Mam to samo. Problem może być taki, że jeżeli sama pójdziesz do psychologa i postawisz ją przed faktem dokonanym, może mieć żal. Dlaczego chodzisz do obcych? Co ty tam nagadałaś? Czemu nie poprosiłaś jej o pomoc? Przecież by ci pomogła! I tak dalej. A "najlepsze" jest "Zobacz, XYZ też mają problemy a jakoś sobie radzą"
Jeżeli tak będzie - trudno. Świadoma pomoc sobie to bardzo mądra i dobra decyzja. Radzę Ci ją podjąć.
Poszukaj w internecie poradni psychologicznej w okolicy. Jeżeli boisz się iść stanąć "oko w oko" z recepcjonistką - zadzwoń. Zapisz się. Chociaż potem i tak trzeba będzie się z nimi wszystkimi zmierzyć.
Jeżeli po prostu czujesz się źle, nikt Ci nie zabroni wygadać się specjaliście. Najwyżej zaleci więcej uśmiechu i czekoladę co wieczór. I co się stanie? Nic :) Jeżeli odkryje jakies głębsze rzeczy - zaprosi raz jeszcze lub skieruje gdzie indziej.
Ja Ci tak pięknie piszę... a sama w życiu tak nie zrobilam. Jest to moje myślenie życzeniowe o sytuacji, w jakiej mogłabym się znaleźć ...;) Dlatego prosze Cię IDŹ TAM, ZDECYDUJ SIĘ NA TO. Trzymam kciuki i gorąco kibicuję.

Sortuj wg