Dziwne odczuwania świata, depresja,nerwica,jakas schiza???

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Dziwne odczuwania świata, depresja,nerwica,jakas schiza???

Avatar użytkownika
przez bvb25 01 kwi 2013, 12:15
Witam
Od 11 miesięcy mam nerwice. Mam objawy somatyczne typu pijany wzrok, snieg optyczny, nadwrażliwość na światło, koncentracja i pamięc do dupy, kołatania serca czasem lęki itp. Myślałem, że te objawy są najgorszę ale kilka tygodni temu psychiatra przepisała mi lek doxepin który miałem stopniowo zacząć zażywać aż do dawki 10mg 1-1-1. Zdziwiłem się, że po jednej tabletce poczułem sie fatalnie no ale stwierdziłem, że trzeba przestrzymać te skutki uboczne. Wytrzymałem tak 3 tyg ale było tylko gorzej więc stopniowo go odstawiłem. Dzisiaj mija 2 tydzień jak go nie zażywam, a czuje takie dziwne wręcz straszne uczucie jakby ten świat był jakis inny obcy, niby widze to samo miasto dom, ale czuje sie strasznie obco i źle psychicznie coś jak w koszmarze. Najbardziej nasila mi się to wieczorami wtedy nie mogę znalesc sobie miejsca bo wszędzie czuje się obco i nie swojo. Dodam, że odechciało mi się żyć bo zaczynam popadac w jakies paranoje na ten temat, że mi ten lek uszkodził mózg i teraz będe tak świat odbierał:/ Miało Ktos coś takiego podobnego po odstawieniu leków?
p.s. odrazu pisze, że to chyba nie jest derealizacja bo nie czuję sie odrealniony
Wrażenie, że znane miejsca wydają się obce i przerażające, zamazany spowolniony wzrok,śnieg optyczny, nadwrażliwość na światło(zwłaszcza na sztuczne), otępienie...

Doraźnie xanax
Avatar użytkownika
Offline
Posty
504
Dołączył(a)
11 lip 2012, 20:36
Lokalizacja
Konin

Dziwne odczuwania świata, depresja,nerwica,jakas schiza???

Avatar użytkownika
przez Siding Spring 01 kwi 2013, 12:24
Pociesze Cie . 2.5 roku jestem od odstawienia paroksetyny i w 80% postrzegam swiat takim jaki byl on przed braniem lekow. Wiec mysle ze wrocisz do siebie bo sam bylem przekonany ze lek uszkodzil mi mozg.


Parokstyne bralem 3 lata wiec swoje spierdolila mi w glowie.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
3305
Dołączył(a)
20 mar 2012, 12:56

Dziwne odczuwania świata, depresja,nerwica,jakas schiza???

Avatar użytkownika
przez bvb25 01 kwi 2013, 12:50
Dzięki za odp. Nie pokoje się, że takie kongo mi lek zostawił, a w sumie go tylko 3 tyg zażywałem, a tymi odczuciami czuje się jak w jakims koszmarze. Jakie miałes Ty dokładnie odczucia?
Wrażenie, że znane miejsca wydają się obce i przerażające, zamazany spowolniony wzrok,śnieg optyczny, nadwrażliwość na światło(zwłaszcza na sztuczne), otępienie...

Doraźnie xanax
Avatar użytkownika
Offline
Posty
504
Dołączył(a)
11 lip 2012, 20:36
Lokalizacja
Konin

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Dziwne odczuwania świata, depresja,nerwica,jakas schiza???

Avatar użytkownika
przez Siding Spring 01 kwi 2013, 13:03
oprocz psychicznego obledu to zawroty glowy, silne bole cala ciala, sztywnosc miesni, bole oczu potworne, czeste biegunki, oslabienie i spanie po 18h na dobe. Rozmazane widzenie i zatkane uszy, bole calej twarzy , obrecz wokol glowy, bezsennosc, chec zgladzenia siebie , fobia spoleczna zwiekszona do tego stopnia ze trzeslem sie jak moi rodzice wchodzili do domu. Naprawde bylo ciezkie a wszystkie te objawy trwaja do dzisiaj ale w znacznie,znacznie mniejszym nasileniu...pewnie za rok kolejny wszystko zaniknie.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
3305
Dołączył(a)
20 mar 2012, 12:56

Dziwne odczuwania świata, depresja,nerwica,jakas schiza???

Avatar użytkownika
przez bvb25 01 kwi 2013, 19:44
chodziło mi o same odczuwanie świata?
Wrażenie, że znane miejsca wydają się obce i przerażające, zamazany spowolniony wzrok,śnieg optyczny, nadwrażliwość na światło(zwłaszcza na sztuczne), otępienie...

Doraźnie xanax
Avatar użytkownika
Offline
Posty
504
Dołączył(a)
11 lip 2012, 20:36
Lokalizacja
Konin

Dziwne odczuwania świata, depresja,nerwica,jakas schiza???

Avatar użytkownika
przez Siding Spring 01 kwi 2013, 19:55
Ciezko opisac. Nie czulem sie jakbym byl tu i teraz . Spora derealizacja a przy tym problemy z pamiecia ..brak wspomnien..wszystko mroczne i szare. Sam rozumiesz.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
3305
Dołączył(a)
20 mar 2012, 12:56

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

Przeskocz do