Depresja- fakty i mity

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Depresja- fakty i mity

przez Ḍryāgan 12 cze 2016, 13:10
alone05, a ja myślę, że gdyby ludzie jedli połowę tego, co jedzą raczej wyszłoby im to na dobre a nie na złe. Niedobory żywieniowe to nie brak jedzenia tylko za dużo gównianego jedzenia. Żaden obfity obiad - bzdura na kółkach. A wielu ludzi z deprechą zajada stres i je jeszcze więcej gównianego jedzenia (w tym słodyczy). Potem jeszcze dochodzi depresja z powodu nadwagi :) i niemożności zgubienia nadprogramowych kilogramów. Zamknięte koło... A więc tak serio nie w ilości tylko w jakości jedzenia jest problem. Jedzmy mało, ale zdrowo
Nadanie sensu życiu może doprowadzić do szaleństwa, ale życie bez sensu jest torturą niepokoju i próżnych pragnień, jest łodzią pragnącą morza i jednocześnie obawiającą się go.

Depresja- fakty i mity

przez bedzielepiej 17 cze 2016, 21:31
Fakty o depresji:
-nie da się jej leczyć w tym chorym kraju

Mity:
-istnienie opieki zdrowotnej nad ludźmi chorującymi na depresję.

Depresja- fakty i mity

przez Abbdonon 17 lip 2016, 12:15
Depresje da się leczyć w Pl ale trzeba wybrać swoją drogą i jej się 3mać ...
Zapraszam na mojego Blooga :
http://walkaomarzeniaiozyciemamjejedno.blox.pl/html
poświęconego Depresji, Marzeniach i Walce ...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Depresja- fakty i mity

przez Limitrophe 20 lip 2016, 21:58
Ḍryāgan masz racje, mam tylko jedno spostrzezenie, mozna tez pojsc w druga strone czyli nie jesc - anoreksja, bulimia, glodzenie sie. I ogolnie nie wiadomo dlaczego konkretnie np. jedna nastolatka bedzie zajadala stres, problemy tonami czegos, a druga bedzie wrzucala obiad psu do budy przed rodzicami ukrywajac.
A co do jedzenia to prawda, ale to nie ma AŻ takiego wielkiego wplywu na chorobe, w sensie mysle ze zapadalnosc na choroby psychiczne przez zle odzywianie jest jakies, ale powiedzmy sobie szczerze wiekszosc osob tu na forum jednak jakies problemy ma od dziecka, wiec ... Wiec wrzucilbym jedzenie do rzeczy wtornych.

Co do leczenia depresji, czyli choroby biologicznej opierajac ja na jedynie czynniku biologicznym to mysle ze czy to USA, Polska czy Nepal metody leczenia sa takie same, ale jak mowimy o czyms szeroko pojetym czyli jakies zaburzenia osobowosci czyli sprawy zlozone, zwiazane z psychologia to wiadomo. Ale jak Polak narzeka, to co powie kilka mld ludzi ktorzy statystycznie gorzej zyja niz statystyczny Polak.

Depresja- fakty i mity

przez biedroneczka13 01 sie 2016, 13:55
Witajcie,Mam pytanie,Czy jest mozliwe samemu wywołać u siebie depresję np myśląć negatywnie, mało wychodząc z domu itp czy jest to choroba występująca bez konkretnych dzialan czlowieka?

Depresja- fakty i mity

przez Limitrophe 01 sie 2016, 16:02
Oczywiscie ze mozna wywołać depresję. Jest mnóstwo możliwości.
Szpikuje sie obecnie:
Wenlafaksyna 150mg
dorażnie dekstrometorfan
sporo kofeiny

Depresja- fakty i mity

przez salir 02 sie 2016, 21:21
Nie byłabym taka pewna czy rzeczywiście depresję można samemu wywołać, są czynniki które mogą do niej prowadzić lub pogarszać na pewno...

Depresja- fakty i mity

przez Stracona100 11 sie 2016, 10:36
biedroneczka13 napisał(a):Witajcie,Mam pytanie,Czy jest mozliwe samemu wywołać u siebie depresję np myśląć negatywnie, mało wychodząc z domu itp czy jest to choroba występująca bez konkretnych dzialan czlowieka?

Depresja egzogenna jest powodowana czynnikami zewnętrznymi, czyli teoretycznie można ją wywołać poprzez negatywne przeżycia.
Depresja endogenna to zaburzenie, którego etiologia nie jest do końca znana. Czasem określa się ją jako biologiczną "pochodzącą z ciała", czyli raczej nie mamy wpływu na jej zaistnienie (choć wydaje mi się, że musi powstać czynnik zewnętrzny, który ją uaktywni).
"Im mniej człowiek wie, tym łat­wiej mu żyć. Wie­dza da­je mu wol­ność, ale unieszczęśliwia."
"Le­piej jest um­rzeć, kiedy człowiek chce żyć, niż umierać wte­dy, kiedy człowiek chce już tyl­ko umrzeć."

- E.M.Remarque

zabija mnie DEPRESJA ENDOGENNA

Depresja- fakty i mity

przez krokodyyl 12 sie 2016, 15:10
Dziękuję za informacje... Są mi teraz bardzo potrzebne...

Depresja- fakty i mity

przez bukowska 23 sie 2016, 14:09
Można wywołać depresję, ale niechcący. Mam nadzieję, że to nie jest pytanie stylu "nie chcę iść do szkoły, co zrobić, żeby mieć gorączkę?"... bo z depresją nie ma żartów. Ona wynika nie zawsze przez jakieś konkretne sytuacje, ale np. jeśli masz osobowość lękową, to przez myślenie, stres, lęki itd wywołujesz depresję. Samoczynnie ona się pojawia nawet nie wiesz kiedy i potem głównym problemem jest to, jak się jej pozbyć...

Depresja- fakty i mity

przez Don Kamillo 23 sie 2016, 23:40
Fakty ? Da się ją uśpić pracą, pasją, zainteresaowaniami. Niestety przychodzi w czasie przerw od pracy i pasji, i niestety w okrutny sposób od nich odciąga...

mit ? Da się ją wyleczyć - nie da według mnie. Zawsze gdzieś sobie siedzi, czeka na swój moment, aż wstaniesz z łóżka i powiesz " nie chce mi się" ..

a ona dokończy, robiąć z dnia - beznadziejny. Dzień.

Niby jest spoko, idę do pracy, zarabiam, całkiem spoko. Ale ciągły lęk, napięcie nerwowe, drzące ręce, cięzka sprawa... niestety czas tego nie wyleczy, a ja już nie chcę brać, bo to prawie rok już mija odkąd wykląłem to .. ujstwo i poszedłem w drugą stronę. Chciałem żyć jak kiedyś, nie jest to to samo ale jakaś satysfakcja jest.
A pierwsza kwestia, w sumie najważniejsza to zawsze wierzyć w siebie nawet po najcięższych przejściach..

Depresja- fakty i mity

przez bukowska 25 sie 2016, 10:29
Myślę, że to nie kwestia totalnego niewyleczenia, a po prostu nawrotów.
Tych, którzy mówią o wywoływaniu depresji u siebie itd, polecam poczytać, chociażby tutaj: http://www.biomedical.pl/psychologia/de ... -5758.html . Przyczyn może być wiele, a i skutki różne

Depresja- fakty i mity

przez dari44 05 wrz 2016, 12:42
Aby wyleczyć depresję trzeba mieć silną wolę oraz dążyć do celu mimo przeszkód - to co napisałam trochę paradoks ale niestety tak jest.

Depresja- fakty i mity

przez bukowska45 24 paź 2016, 20:49
Kluczowe jest to, aby dojść samemu do tego, jaka jest przyczyna naszego złego nastroju. Niestety nie każdy kto choruje analizuje swoje dolegliwości, tylko od razu wyciąga rękę po pomoc, bo przecież jest chory i depresję się leczy. Moim zdaniem to przede wszystkim od nas zależy to, jak się czujemy i co myślimy na swój temat, psychoterapeuta ma nas wyłącznie naprowadzić na dobrą drogę. Poza tym warto brać pod uwagę swój tryb życia - złe odżywanie, brak ruchu, brak kontaktu z ludźmi to źle wpływa na psychikę.

Sortuj wg