Depresja- fakty i mity

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Depresja- fakty i mity

przez tristezza 15 paź 2015, 21:16
ChrisMessina napisał(a):Brak wymiany emocjonalnej z ludźmi, brak inspiracji do samorozwoju, głupie seriale na okrągło i potem się ktoś dziwi że ma depresję.

Mam nadzieję, że to żart.
tristezza

Depresja- fakty i mity

przez tokyoeyes 20 paź 2015, 17:36
Czy ktoś z Was to czytał?
http://m.theheartysoul.com/strategies-t ... sion/?t=PD

W giga ogóle:
Aby postawić się depresji trzeba sprawdzić:
1. Funkcje tarczycy (TSH, FT3, FT4)
2. Poziom wit D
3. Poziom kwasu foliowego, wit B12
4. Poziom tłuszczy omega 3
5. Zdiagnozować ewentualne alergie pokarmowe
6. Badanie pod kontem istniejącego zapalenia w organiźmie (samo OB? Może też przeciwciała różnej maści)
7. Diagnostyka ewentualnych chorób jelit
8. Równowaga hormonalna (kortyzol, insulina)

Ponoć "depresja nie jest w twojej głowie tylko w twoim ciele"

Aby ukręcić łeb Hydrze autor poleca strategię 6 kroków:
1. Zdrowe odżywianie
2. Rezygnacja z cukru
3. Regularne ćwiczenia
4. Odpowiednia dawka snu (8h)
5. Kontrola nad stresem (relaksacja)
6. Indywidualna suplementacja (omega 3 itp.)

Może? W moim przypadku, przy dzisiejszym optymiźmie (skąd nie wiem bo mży i ołów atakuje z nieba) mogłoby się to sprawdzić.

Czy kroś z Was próbował diagnozować się w ten sposób? Od niedawna biorę magnez z B12, witaminę D, jakiś ginko biloba, badań pod kontem ilości we krwi podobnych dobrodziejstw nie robiłam.

Depresja- fakty i mity

przez Artemizja 20 gru 2015, 20:23
tokyoeyes, ja osobiście nie próbowałam. Podejrzewam jednak, że wiele osób próbowało...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Depresja- fakty i mity

przez Lucid Dream 18 sty 2016, 12:51
Większość ma depresje za lenistwo, a pracę za lekarstwo na nią i chyba nigdy to się nie zmieni.
Raz usłyszałem fajną rade "Ogarnij się i idź do pracy. Kiedyś pewnie podziękujesz mi za tą rade." :D
F34.1 | F60.6
Wellbutrin XR 150 mg od 05.11.2016

Ólafur Arnalds - Hægt, kemur ljósið
http://www.youtube.com/watch?v=QY4NZuOFebU

Depresja- fakty i mity

przez ma_kowalewicz 25 sty 2016, 07:30
carlosbueno napisał(a):
Calineczka1990 napisał(a):Kinky Kylie, mój tata prawdopodobnie podobnie myśli, albo przynajmniej ja to tak odbieram :roll: może dlatego, że wychowałam się w wierzącej rodzinie, więc na każdy problem jest jedno rozwiązanie - Bóg, jeśli ja przeżywam załamanie nerwowe to na pewno w mojej relacji z Bogiem jest coś nie tak, bo gdybym wierzyła jak należy, nie miałabym depresji i nerwicy :o

u mnie jest podobnie, moja mama uważa że moje problemy psychiczne wynikają z tego że odszedłem od kościoła i jakbym zaczął się modlić, chodzić do kościoła to by mi się poprawiło.

jakbym czytała o swojej mamie, która uważa że modlitwa to lek na wszelkie zło i wyleczy nawet najgorszą chorobę.

Depresja- fakty i mity

przez Expresia 25 sty 2016, 11:14
To samo z religią. Często słyszę też delikatniejsze formy "weź się w garść", wszystko jest w Twojej psychice, zmień myślenie, myśl pozytywnie, nie wyolbrzymiaj, musisz tylko znaleźć w sobie siłę itp.
"Miejsce na cytat głęboki jak moja depresja" - Pałlo Koala

Depresja- fakty i mity

przez akwen 03 lut 2016, 12:39
Expresia napisał(a):To samo z religią. Często słyszę też delikatniejsze formy "weź się w garść", wszystko jest w Twojej psychice, zmień myślenie, myśl pozytywnie, nie wyolbrzymiaj, musisz tylko znaleźć w sobie siłę itp.

Siła Wyższa nie pomaga jeśli nie ma ku temu okoliczności, nieprzychylne otoczenie niestety nie sprzyja by takie okoliczności się wytworzyły.

Zasadniczo nie warto dzielić się swoim wnętrzem z osobami, które nie mają za sobą podobnej drogi i przeżyć. Do depresji i pochodnych trzeba mieć skłonności, jeśli ktoś nie czuje tematu, będzie sadził teksty motywacyjne.

Rozmowa inteligenta z brukarzem nie ma sensu, nijak nie porozumieją się. Podobnie osoba z depresją i pochodnymi nic nie zyska na rozmowach z otoczeniem, które nie zna spektrum przeżyć i zachowań wynikających z tej choroby. Zawsze człowiek się dowie, że tylko się użala i penitencjariusze obozów koncentracyjnych mieli gorzej. Pewne sprawy lepiej zachować dla siebie, ew. przelać je tutaj na forum.

Depresja- fakty i mity

przez Stracona100 03 lut 2016, 22:35
akwen napisał(a):Zasadniczo nie warto dzielić się swoim wnętrzem z osobami, które nie mają za sobą podobnej drogi i przeżyć. Do depresji i pochodnych trzeba mieć skłonności, jeśli ktoś nie czuje tematu, będzie sadził teksty motywacyjne.

....... osoba z depresją i pochodnymi nic nie zyska na rozmowach z otoczeniem, które nie zna spektrum przeżyć i zachowań wynikających z tej choroby. Zawsze człowiek się dowie, że tylko się użala i penitencjariusze obozów koncentracyjnych mieli gorzej. Pewne sprawy lepiej zachować dla siebie, ew. przelać je tutaj na forum.

Jestem tego samego zdania.
Szkoda tylko, że także tzw. bliscy zazwyczaj nawet nie chcą "zbliżyć się do tematu" choćby poprzez przestudiowanie problemu w necie. To nie jest takie trudne, ale oni sprawiają wrażenie, że się "zarażą" jak poznają bliżej problematykę choroby. I tak krąg ludzi rozumiejących zawęża się do "popieprzonych tak samo". Smutne to :why:

Depresja- fakty i mity

przez Expresia 04 lut 2016, 15:17
Po części się zgadzam, ale po części nie, chyba że moi bliscy to wyjątek od reguły. Zauważam to, że się starają zrozumieć, na swoje sposoby. Ale wiadomo, że nie pojmą w pełni, co tak naprawdę czujemy. Jednak my możemy przyjść z pomocą i opisać swoje uczucia. To zawsze coś daje.
"Miejsce na cytat głęboki jak moja depresja" - Pałlo Koala

Depresja- fakty i mity

przez userman 22 lut 2016, 22:47
Zastanawiam się czy depresja reaktywna może nawracać?
Logicznie rzecz biorąc nie powinno... ale jak to jest?

Depresja- fakty i mity

przez snecz 02 cze 2016, 12:51
A czy ktoś ma jakieś doświadczenie z kawą i depresją. Podobno kawa zmniejsza ryzyko albo wręcz nawet ją leczy, bo podnosi poziom odpowiednich hormonów?

Depresja- fakty i mity

przez StereoDub 03 cze 2016, 00:50
Piję kawę od kilkunastu lat, od 8 lat mam depresję, więc nie widzę tu związku. Natomiast zbyt duże ilości kofeiny nasilają u mnie natrętne myśli i lęki.
Za to chwilowo "pomaga" cukier, więc jak ktoś pije bardzo słodką kawę to na jedno wychodzi. Ale napisałem w cudzysłowie "pomaga", bo działa tylko przez chwilę, a potem pojawia się spadek energii.

Depresja- fakty i mity

przez problematyczka 03 cze 2016, 09:26
snecz napisał(a):A czy ktoś ma jakieś doświadczenie z kawą i depresją. Podobno kawa zmniejsza ryzyko albo wręcz nawet ją leczy, bo podnosi poziom odpowiednich hormonów?

Może być coś w tym, bo kawa pobudza i daje trochę energii do życia, której często brakuje osobom z depresją. Ale pewnie podobnie jak z czekoladą i jej zbawiennym działaniem na poprawę nastroju - jest lepiej przez pewien czas, a potem wraca zły nastrój i to często ze zdwojoną siłą bo organizm się domaga większej dawki :)

Depresja- fakty i mity

przez alone05 12 cze 2016, 13:03
Czy to prawda, że przyczyną depresji są niedobory żywieniowe, nieraz można myśleć, że człowiek się dobrze odżywia a tak nie jest i są jakieś duże niedobory np. kwasy tłuszczowe omega 3. Wyobraźmy sobie sytuację w której ludzie przestają nagle czuć głód i zaczynają jeść tylko połowę tego, co jedzą teraz. Masowo pojawiłyby się choroby wynikające z niedożywienia – osłabienie, wypadanie włosów, brzydkie paznokcie, rozwolnienia, pomarszczona żółta skóra, łuszczący się naskórek, wychudzenie, omdlenia… wymieniać można w nieskończoność. Gdyby ktoś wtedy zaoferował „suplement” jakim jest dodatkowy, obfity obiad, to ten suplement faktycznie leczyłby kilkadziesiąt „chorób”, które tak naprawdę są tylko objawem jednej jedynej – niedożywienia. Niedobór witaminy D3, Magnez, Cynk, Koenzym Q10, Witamina B3, Witamina C, Witamina B12.

Sortuj wg