Depresja- fakty i mity

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Depresja- fakty i mity

przez alone05 22 maja 2015, 05:27
Przyczyną depresji jest samotność, brak miłości, bo człowiek został stworzony z miłości dla miłości. Miłość jest sensem życia.

Depresja- fakty i mity

przez Milita 01 cze 2015, 15:53
Zazulka napisał(a):Kiedy ma się depresje, ważne by najbliżsi człowieka nie dobijali. Jak nie chcą pomóc, niech przynajmniej nie przeszkadzają. Amen,

Zapiszę to sobie chyba na czole, bo pomoc na zasadzie "zapuściłaś się! Weź się wreszcie w garść!" albo moje ulubione "to nie depresja. W tamtym roku NIBY ją miałaś. Jesteś po prostu LENIEEEM!!", do mnie nie przemawia. Wręcz przeciwnie.

Depresja- fakty i mity

przez Artemizja 17 cze 2015, 15:25
Pierwsze słyszę o czymś takim...
Najnowsze badania korygują mit, że w depresji kobiety mają obniżony popęd seksualny. Jak się okazuje, popęd seksualny nie wiąże się z negatywnymi wpływami stanu psychicznego kobiet.

W przypadku depresji młode kobiety postrzegają aktywność seksualną jako znaczną możliwość poprawy swojego nastroju. Wyniki pokazują, że młodzi ludzie, którzy doświadczają objawów depresyjnych, mogą używać aktywności seksualnej do regulowania swoich stanów emocjonalnych.

Badania donoszą, że popęd seksualny jest zależny od pory dnia

- aktywność seksualna wzrasta po 6 wieczorem oraz przed południem

- około 36% młodzieży odnotowano utratę dziewictwa w weekend

- 18% młodzieży zgłosiło utratę dziewictwa przed 3 po południu, a 17% od 3 do 6 po południu, 21% po godzinie 6 wieczorem

Popęd seksualny może być niski w czasie, gdy młodzi ludzie są zaangażowani w działania takie jak: szkoła, praca zarobkowa, praca domowa itp. Natomiast popęd seksualny może być większy w okresach mniejszego nadzoru rodziców.

Objawy depresyjne nasilają się na początku dnia. Stwierdzono, że kortyzol (hormon stresu), który tłumi popęd seksualny jest większy w godzinach porannych.

Badania wykazały, że testosteron (hormon związany z popędem seksualnym) jest większy przed aktywnością seksualną.

Jak już wiadomo, pożądanie seksualne reaguje na sygnały społeczne i fizyczne, na przykład w obecności romantycznego partnera lub pobudliwości seksualnej. Również pożądanie seksualne kobiet z depresją jest dostosowane do zmiennych społecznych i sytuacyjnych. Kobiety były bardziej skłonne do zgłaszania popędu seksualnego, gdy były w obecności swojego partnera, w porównaniu do sytuacji, kiedy były same lub z rodziną czy przyjaciółmi. Kobiety mogą odczuwać pragnienia bardziej seksualne ze swoimi chłopakami, ponieważ wierzą, że seks jest ważnym czynnikiem, aby utrzymać relacje.

Wzrost popędu seksualnego był również związany ze wzrostem pozytywnego wpływu, co sugeruje, że popęd seksualny może pomóc w depresji młodych kobiet złagodzić ich objawy depresji.

Badania ukazały się w: JOURNAL OF SEX RESEARCH, 51(5), 577–585, 2014

Źródło: psychologia-społeczna.pl
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Depresja- fakty i mity

przez trailer 02 lip 2015, 12:46
powitać :) zdecydowalem sie na umieszczenie tego pytania w tym wątku ponieważ jak na wlasna reke szukalem odp to byly one sprzeczne ze soba.

mam zdiagnozowana depresje na ktora lekarz przypisal mi aciprex, czy moge bez obaw nadal uprawiac kulturystyke? oczywiscie bez wspomagania sie sterydami. Obecnie mam przerwe bo jestem w takim stanie ze nie jestem w stanie zrobic porzadnego treningu ale jesli lek zacznie dzialac a sampoczucie sie poprawi to czy nie bedzie problemu zwiazenego z tym aciprexem a walką z ciezarami? treningi 5x tyg + odpowiednia dieta bazujaca na zdrowych produktach.

z gory dziekuje za odp
obecnie: aciprex 10mg dziennie.

Depresja- fakty i mity

przez novymivo 02 lip 2015, 13:44
trailer napisał(a):powitać :) zdecydowalem sie na umieszczenie tego pytania w tym wątku ponieważ jak na wlasna reke szukalem odp to byly one sprzeczne ze soba.

mam zdiagnozowana depresje na ktora lekarz przypisal mi aciprex, czy moge bez obaw nadal uprawiac kulturystyke? oczywiscie bez wspomagania sie sterydami. Obecnie mam przerwe bo jestem w takim stanie ze nie jestem w stanie zrobic porzadnego treningu ale jesli lek zacznie dzialac a sampoczucie sie poprawi to czy nie bedzie problemu zwiazenego z tym aciprexem a walką z ciezarami? treningi 5x tyg + odpowiednia dieta bazujaca na zdrowych produktach.

z gory dziekuje za odp

Oczywiscie ze mozesz cwiczyc i brac escitalopram, tylko ze na 90% nie dasz rady bo esci ma to do siebie ze sie spi, nic sie nie chce i silownia odpada na drugi plan, nie ma motywacji do cwiczen itp itd, nie mowilac juz o spadku sily . Ja nie dalem rady na tym cwiczyc a bardzo chcialem, co prawda sporadycznie wpadalem na silke ale to byla rzeznia. Mozesz nawet sterydy brac przy tym leku, byle z glowa i oslonami. pzdr

Depresja- fakty i mity

przez trailer 02 lip 2015, 15:32
novymivo napisał(a):
trailer napisał(a):Oczywiscie ze mozesz cwiczyc i brac escitalopram, tylko ze na 90% nie dasz rady bo esci ma to do siebie ze sie spi, nic sie nie chce i silownia odpada na drugi plan, nie ma motywacji do cwiczen itp itd, nie mowilac juz o spadku sily . Ja nie dalem rady na tym cwiczyc a bardzo chcialem, co prawda sporadycznie wpadalem na silke ale to byla rzeznia. Mozesz nawet sterydy brac przy tym leku, byle z glowa i oslonami. pzdr

Czy caly czas tak bedzie jak bd bral esci? czy dopiero po zakonczonej kuracji bede znow soba w tym temacie? kurde, z 89kg zrobilo sie 77 :/ spadki bolą ale nie to jest moim najwiekszym problemem obecnie. Poza tym piszesz że się śpi, nie ma motywacji i nic sie nie chce... zaczynam myslec ze ten lek po prostu nie dziala na depreche. Tak czy inaczej bombkę odpuszczam puki co.

Depresja- fakty i mity

przez jazzowa 27 lip 2015, 16:15
kur*a, ostatnio mnie rozwalają specjaliści ( znajomi, rodzina )
każdy wie najlepiej skąd ta depresja

'ta depresja u ciebie bo nie pracujesz codziennie !!!"
i inne tego typu
szlag mnie trafia.
lepiej złamcie mi serce niż nos.

Depresja- fakty i mity

przez samotny_wilk 28 lip 2015, 10:12
Ludzie z prostolinijnym i drobnomieszczańskim myśleniem nas nie zrozumieja, dla nich nie ma czasu na takie pierdoły bo trzeba pracować, żreć, spać, srać.

Depresja- fakty i mity

przez Wengosz 16 sie 2015, 21:30
lubieto.png
...
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Depresja- fakty i mity

przez arienka 22 sie 2015, 19:24
Mowie- ide do psychologa, bo mi sie depresja nasila.
on- co za bzdury, wmawiasz sobie jakies choroby, zajmij sie dzieckiem.
a po tygodniu- psychiczna jestes, idz sie leczyc.
Dla Ciebie jest morderca, a dla mnie Aniołem Stróżem !

Depresja- fakty i mity

przez ala1983 22 sie 2015, 20:45
Artemizja napisał(a):Pierwsze słyszę o czymś takim...
Najnowsze badania korygują mit, że w depresji kobiety mają obniżony popęd seksualny. Jak się okazuje, popęd seksualny nie wiąże się z negatywnymi wpływami stanu psychicznego kobiet.

W przypadku depresji młode kobiety postrzegają aktywność seksualną jako znaczną możliwość poprawy swojego nastroju. Wyniki pokazują, że młodzi ludzie, którzy doświadczają objawów depresyjnych, mogą używać aktywności seksualnej do regulowania swoich stanów emocjonalnych.

Badania donoszą, że popęd seksualny jest zależny od pory dnia

- aktywność seksualna wzrasta po 6 wieczorem oraz przed południem

- około 36% młodzieży odnotowano utratę dziewictwa w weekend

- 18% młodzieży zgłosiło utratę dziewictwa przed 3 po południu, a 17% od 3 do 6 po południu, 21% po godzinie 6 wieczorem

Popęd seksualny może być niski w czasie, gdy młodzi ludzie są zaangażowani w działania takie jak: szkoła, praca zarobkowa, praca domowa itp. Natomiast popęd seksualny może być większy w okresach mniejszego nadzoru rodziców.

Objawy depresyjne nasilają się na początku dnia. Stwierdzono, że kortyzol (hormon stresu), który tłumi popęd seksualny jest większy w godzinach porannych.

Badania wykazały, że testosteron (hormon związany z popędem seksualnym) jest większy przed aktywnością seksualną.

Jak już wiadomo, pożądanie seksualne reaguje na sygnały społeczne i fizyczne, na przykład w obecności romantycznego partnera lub pobudliwości seksualnej. Również pożądanie seksualne kobiet z depresją jest dostosowane do zmiennych społecznych i sytuacyjnych. Kobiety były bardziej skłonne do zgłaszania popędu seksualnego, gdy były w obecności swojego partnera, w porównaniu do sytuacji, kiedy były same lub z rodziną czy przyjaciółmi. Kobiety mogą odczuwać pragnienia bardziej seksualne ze swoimi chłopakami, ponieważ wierzą, że seks jest ważnym czynnikiem, aby utrzymać relacje.

Wzrost popędu seksualnego był również związany ze wzrostem pozytywnego wpływu, co sugeruje, że popęd seksualny może pomóc w depresji młodych kobiet złagodzić ich objawy depresji.

Badania ukazały się w: JOURNAL OF SEX RESEARCH, 51(5), 577–585, 2014

Źródło: psychologia-społeczna.pl

Ja bym sie zgodzila z tymi badaniami.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

Depresja- fakty i mity

przez Morphine90 25 sie 2015, 17:51
Najgorsze są te mity, którym sami czasem ulegamy, napędzając jeden z ważniejszych objawów depresji - poczucie winy. Nie ma nic gorszego niż bzdury o lenistwie i "problematyczności", które w nas wsiąkają i gnębią.
Mam szczęście mieć rodzinę i znajomych, którzy akceptują i w jakimś stopniu rozumieją moją chorobę. Tylko czasem zdarzy mi się trafić na jakiegoś "łebka" w pracy, który uważa, że mam muchy w nosie i mam "mieć chociaż trochę pokory i wziąć się do roboty", "czemu ciągle chodzę taka skwaszona" i "wszyscy mają jakieś problemy"... Jak mnie to wtedy wpienia...

Depresja- fakty i mity

przez Ardrak 07 paź 2015, 09:38
Jeżeli chodzi o leczenie depresji w Poznaniu polecam, psychologa który jest w linku, bardzo pomógł mojemu ukochanemu w trudnej chwili życiowej która spotkała go w pracy. Bardzo chwalił sobie spotkania z Panią Psycholog, jak to twierdził bardzo profesjonalnie podchodziła do sprawy.

Depresja- fakty i mity

przez ChrisMessina 11 paź 2015, 20:20
Brak wymiany emocjonalnej z ludźmi, brak inspiracji do samorozwoju, głupie seriale na okrągło i potem się ktoś dziwi że ma depresję.
Z przodu plecy, z tyłu plecy, pan Bóg stworzył ją dla hecy!

Sortuj wg