Depresja- fakty i mity

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Depresja- fakty i mity

przez ekert 20 sty 2015, 16:41
Skoro lekarz tak mówił, to pewnie coś w tym jet.

Depresja- fakty i mity

przez niepojęta 24 sty 2015, 23:27
Trudno stwierdzić co jest faktem a co mitem, bo depresja to chyba najdziwniejsza choroba świata.. Każdy może ją odczuwać w inny sposób, mieć inne objawy, nie ma reguły :(

Depresja- fakty i mity

przez sailorka 28 sty 2015, 13:37
Czy można mieć jednocześnie schizofrenię i depresję? Albo schizofrenię i nerwicę?
Cześć, jestem czubkiem

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Depresja- fakty i mity

przez AdrianR 28 sty 2015, 14:39
Deader

Świetna myśl i popieram, aczkolwiek obawiam się że nie ma szans na przepchnięcie tego w naszym systemie edukacji bo zaraz banda nawiedzeńców zacznie pomstować że oto na "naszych oczach wychowuje się pokolenie psycholi, a kysz na krzyż!" tak jak z choćby edukacją seksualną ("wychowujemy pokolenie zboczeńców!")... Typowe zamiatanie pod dywan,

Podpisuję się pod tymi słowami obiema rękoma. :? Z takim podejściem w naszym kraju nigdy nie pchniemy jakości życia społecznego na jakiś wyższy poziom, jeśli będziemy się obracać wokół utartych,starych już stereotypów i zachowań. A np brak edukacji seksualnej skutkuje potem wyrzucaniem dzieci na śmietniki lub co gorsza ich mordowaniem. :silence: Bo oddać dziecko do szpitala to tak jakoś nie wypada przed rodziną i sąsiadami. A niby dlaczego nie wypada? To lepiej zamordować tak? :twisted: A jest tyle jeszcze par, które nie mogą mieć dzieci.
To samo z depresją. Wciąż temat tabu i pogadanki typu "weź się w garść czy tam idź na spacer czy tam na rower czy na basen". To nie jest takie proste. Jeśli ja nie mam akurat na nic ochoty to napewno mi to nie pomoże na pstryknięcie palcami. :P

-- 28 sty 2015, 13:54 --

Dodatkowo osoby z zaburzeniami traktowane są często jak trendowaci choć muszę powiedzieć, że już ludzie nie patrzą się już tak dziwacznie w przychodni na osoby czekające pod gabinetem psychiatry. Jakieś 10 lat temu przyznać się, że się poszło do psychiatry po leki na depresje czy na coś to był WIELKI OBCIACH. Dziś już jest chyba troszkę większe na to zrozumienie. Człowiek chorujący na depresje to nie jakiś wariat czy desperat. Czasem po prostu człowiek ma pewne kłopoty w życiu i ciągle jest pod górkę, że czasem tak ciężko to wszystko ogarnąć i człowiek się załamuje. Mój kolega któy zazwyczaj stronił od psychiatrów, itp to jednak samemu tam się wybrał przed rokiem bo żona z którą się rozwodził zrobiła mu niezłe piekło (jak się potem dowiedziałem). On jej nie zdradzał ani nic. Był wierny do końca. A mimo to ciągle coś jej nie pasowało i na koniec postanowiła jeszcze wylać na niego kubeł pomyj a na dodatek karmiąc ich kilkuletniego chłopca jakimiś wyssanymi z palca i obelżywymi opowieściami na jego temat. Znam chłopaka od podstawówki i to porządny pomocny facet i wiem, że to co ona nagadywała na niego to były jakieś chore jej urojenia i wymysły podszyte nutką mściwości. :twisted:

Depresja- fakty i mity

przez wiejskifilozof 26 lut 2015, 21:00
Chyba można, to nie jest wykluczone.

Depresja- fakty i mity

przez dumps 28 lut 2015, 18:14
mio85, Myśle bardzo podobnie jak Ty. Też mnie to wkurza, że jak ktoś jest chory fizycznie no to przecież trzeba współczuć i wgl, a jak ktoś psychicznie i tego nie widać to jeszcze się zdenerwują na Ciebie lub Ci powiedzą, że symulujesz... Boli mnie to bardzo :( Bo większość osób to myśli sobie, że to takie jest i już... że to nic poważnego przecież... bo tego nie widać to jak to ma być wgl ?
Większość ludzi zrozumie to dopiero jak przeżyje na sobie eh
Też mi się często wgl zdarzało porównywać, że wolałabym mieć np cukrzyce jak moja koleżanka zamiast tego cholernego świństwa...Przynajmniej tacy ludzie nie mają ograniczeń w głowie ;( i mogą iść tam gdzie chcą i chodzić do szkoły i wgl :( mogą więcej..
Bo każdy walczy tu o przetrwanie
w świecie gdzie nic nie jest pewne
bądź pewien swojej woli walki
zbieraj siły, dąż do tego by coś zmienić!

Depresja- fakty i mity

przez wiejskifilozof 02 mar 2015, 14:04
Kiedy ma się depresję ważna jest pomoc najbliższych. Sam sobie człowiek nie da rady.

Depresja- fakty i mity

przez Zazulka 06 mar 2015, 12:28
Kiedy ma się depresje, ważne by najbliżsi człowieka nie dobijali. Jak nie chcą pomóc, niech przynajmniej nie przeszkadzają. Amen,
Escitalopram 10mg
Sulpiryd 50mg

Depresja- fakty i mity

przez MalaMi1001 06 mar 2015, 13:23
Zazulka napisał(a):Kiedy ma się depresje, ważne by najbliżsi człowieka nie dobijali. Jak nie chcą pomóc, niech przynajmniej nie przeszkadzają. Amen,

Święte słowa.

Depresja- fakty i mity

przez Arhol 22 kwi 2015, 11:56
"brak słońca powoduje depresje,nawet i ciężką depresje" (zasłyszane w pracy)
ObrazekObrazekObrazek
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Depresja- fakty i mity

przez na_leśnik 22 kwi 2015, 12:27
Cytacik, który pamiętam z czasów jak mój staruszek jeszcze żył: "Ty nie potrzebujesz psychologa tylko do woja powinieneś iść. Tam by ci depresje ze łba wybili".
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

Depresja- fakty i mity

przez muszysko 23 kwi 2015, 11:18
Fakt- wczoraj był super dzień, chodziłam uśmiechnięta aż było mi dziwnie bo nie mogłam sobie przypomnieć kiedy tak miałam ostatnio.
Fakt- dziś, wczorajsza wspaniałość przeminęła jak zdmuchnięcie paproszka ze stołu.Koszmarna noc i pewnie jeszcze gorszy dzień.
Lepiej się nie cieszyć z mijającego dnia dopóki nie nadejdzie następny.Rozczarowanie będzie mniejsze :?

Depresja- fakty i mity

przez corniak 12 maja 2015, 13:57
Faktem jest napewno, że ludzi z depresją jest coraz więcej. Tempo i sposób życia oraz zamykanie się w swoim świecie komórkowym i komputerowym ma znaczący wpływ na taką sytuację. Nie bez znaczenia jest niepewność o pracę...

Depresja- fakty i mity

przez wiejskifilozof 12 maja 2015, 20:24
Jeden z mitów o depresji, który słyszałem.Że to choroba wymyślona.No ludzie !!

Sortuj wg