Depresja- fakty i mity

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Depresja- fakty i mity

przez Mariusiaa 19 paź 2013, 19:38
mysle ze to ma zwiazek nie tylko z ludzmi z ktorymi przebywamy ale tez od pogody i naszego nastawienia do zycia

Depresja- fakty i mity

przez Komdrak 21 paź 2013, 20:34
U mnie to zależy głównie od ludzi i miejsca w którym przebywam.

Depresja- fakty i mity

przez harpot909090 21 paź 2013, 23:42

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Depresja- fakty i mity

przez Sorrow 21 paź 2013, 23:51
Calineczka1990 napisał(a):Kinky Kylie, mój tata prawdopodobnie podobnie myśli, albo przynajmniej ja to tak odbieram :roll: może dlatego, że wychowałam się w wierzącej rodzinie, więc na każdy problem jest jedno rozwiązanie - Bóg, jeśli ja przeżywam załamanie nerwowe to na pewno w mojej relacji z Bogiem jest coś nie tak, bo gdybym wierzyła jak należy, nie miałabym depresji i nerwicy :o

Ja jestem nieszczęśliwy od kiedy odwróciłem się od służby siłom zła jak skończyłem podstawówkę. Od tego czasu kontakt ze złem wywołuje u mnie negatywną ocenę zjawiska zła która objawia się jako nieprzyjemne uczucie.

Depresja- fakty i mity

przez szary_wicher 24 paź 2013, 21:26
Mariusiaa napisał(a):mysle ze to ma zwiazek nie tylko z ludzmi z ktorymi przebywamy ale tez od pogody i naszego nastawienia do zycia

Też tak myślę. Pamiętam jak na początku tego lata, jakoś w czerwcu, przez pierwsze dwa tygodnie było zimno i pochmurnie a czułem się wtedy całkiem przyzwoicie. Potem kiedy nadeszły upały i ładna pogoda mój stan psychiczny paradoksalnie pogorszył się o 180 stopni. Miałem ochotę zaczął ryczeć :shock: i w ogóle nie wychodzić z domu. Kiedy znowu wróciła brzydka pogoda zacząłem się czuć zdecydowanie lepiej :lol:

Komdrak napisał(a):U mnie to zależy głównie od ludzi i miejsca w którym przebywam.

U mnie jest bardzo podobnie. W ostatnich latach dosyć często zmieniałem miejsca pracy z uwagi na to, iż byłem na czasowych umowach. W niektórych miejscach czułem się bardzo komfortowa a w innych potrafiłem być totalnie przygnębiony mimo, iż wcale nie było tam tak tragicznie.

Depresja- fakty i mity

przez leokadiaananas 28 sty 2014, 12:27
Zależy od przypadku, można mieć zdiagnozowana schizofrenie i rozpoznaną depresję, jednak nie są to synonimy ;) bardziej mogłabym zasugerować różnicę między depresją a anoreksją ? wie ktoś ? :)

Depresja- fakty i mity

przez hedera 23 lut 2014, 16:07
Ja często się spotykam ze stwierdzeniem, że wystarczy jedynie pozytywnie myśleć (łatwo powiedzieć) oraz podjąć kroki do samorealizacji. Albo że tylko uciekam przed wyzwaniami jakie stawia mi życie (w pewnym momencie uciekam, ale od ludzi którzy tak myślą).

Depresja- fakty i mity

przez Amicz 27 lut 2014, 18:28
Jeśli ktoś myśli, że z depresji można tak sobie po prostu wyjść poprzez lepsze myślenie i nastawienie to jest w wielkim błędzie i kompletnie nie ma świadomości tego co mówi. Niestety wiele razy spotykałem się z takimi zdaniami, które tylko potęgowały mój gniew. Ktoś Ci mówi, podnieś się, zacznij myśleć pozytywnie, głowa do góry, kiedy to się tak zwyczajnie w świecie nie da.

Depresja- fakty i mity

przez baki 12 mar 2014, 13:33
Amicz, Popieram takie nastawienie mają moi rodzice myśl pozytywnie wyjdź na dwór to Ci przejdzie. Tak to jest jak ktoś czegoś takiego nigdy nie przeżył zawsze mu się udawało czasem lepiej czasem gorzej ale zawsze do przodu. Dla nich po prostu coś takiego jak depresja nie istnieje.

Depresja- fakty i mity

przez Kalebx3 12 mar 2014, 13:51
Nawet w Medycynie rozróżnia się dwa rodzaje depresji :WIELKĄ i małą. Ta pierwsza to " czarny Tunel pozbawiony nadziei i sił " i jeśli sie przedłuża( i nie leczy ) może dojść do katastrofy. Druga mała , to depresja z płytkimi objawami bardziej przygnębienie , braku sił, etc. ,,, ta może nawet sama przejśc bez leków . Sa jeszcze depresje sytuacyjne , których było w mym życiu najwięcej -KUŻWA! , ba nawet alkoholowe depresje są .
Kilka razy i na krótko ( dzięki lekom , dzięki Ci za Nie Jezu ) byłem w wielkiej depresji . To taki stan ,że lepiej nic nie mówić .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Depresja- fakty i mity

przez Kalebx3 12 mar 2014, 13:51
,
Ostatnio edytowano 12 mar 2014, 13:52 przez Kalebx3, łącznie edytowano 1 raz
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Depresja- fakty i mity

przez wiejskifilozof 21 mar 2014, 14:02
Znacie ten mit ? Dużo myślisz=masz depresję.

Depresja- fakty i mity

przez uzytkownik 21 mar 2014, 14:26
detektywmonk napisał(a):Znacie ten mit ? Dużo myślisz=masz depresję.

Analizujesz? Masz jeszcze większą ;)
sertralina 50 mg
metoprolol 100 mg

Depresja- fakty i mity

przez wiejskifilozof 22 mar 2014, 17:33
O to chodzi :D

Sortuj wg