Zdradzilam własne ciało

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Zdradzilam własne ciało

przez Saraj 25 mar 2013, 21:36
Kompulsywny perfekcjonizm, tak bym to ujęła. Miałam znajomych z ed, ale relacje się pourywały (bo część osób zaszyła się w domu z lęku). Dążenie do doskonałości czyni współną płaszczyznę. Poza tym, miewałam okresowe wstręty do jedzenia.

Zdradzilam własne ciało

przez bittersweet 25 mar 2013, 21:38
Saraj, subiektywnie kolor oczu może sie lekko zmieniać, ale to zależy od stanu zdrowia, makijażu, koloru cery itd. Tak samo jak w zależności od oświetlenia różne wydają sie nam kolory np kupowanych ciuchów /np inne w swietle słońca, a inny w sztucznym oświetleniu itd./
Dla mnie niepokojącym objawem jest Twoje zafiksowanie na tym punkcie - mi też mój kolor oczu wydaje sie różny, czasami ciemniejszy, czasami zielonkawy lub bardziej brązowy itd - ale nie jest to problem, który miałby prowokować myśli samobojcze czy tez o "zdradzie" własnego ciała !
Takie myśli świadczą o tym, że jesteś w złym stanie psychicznym, masz źle dobrane leki albo stany psychotyczne. To jest Twój problem tak naprawdę.
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Zdradzilam własne ciało

przez vifi 26 mar 2013, 00:17
Ja kiedyś spojrzałem się w swoje oczy i strasznie posmutniałem kiedy zobaczyłem że kiedyś to były żywe oczy kogoś walczącego o siebie, odważnego, bystrego, a teraz zobaczyłem w nich oczy zalęknionej osoby. Nie tyle kolor co inne oczy. Jakbym stracił w sobie coś żywego, niezwykłego. Im dłużej się nad tym zastanawiałem tym było gorzej.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg