Nie wiem co zrobić

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Nie wiem co zrobić

przez marcystorun 15 mar 2013, 01:45
Witam, zaczne od tego, że sprawa nie dotyczy mnie. Co mnie bardzo zaciekawiło, dziś siedząc na zajęciach zaobserwowałem swojego kolegę( studiuje z nim już 1,5 roku i wiem jak bardzo się zmienił z osoby która ledwo potrafiła czytać stał się kimś kto bezproblemu zdaje najtrudniejsze egzaminy, z plotek dowiedziałem się, ze bierze jakieś wspomagacze) i właśnie przez te plotki się martwię bo kolega jest jakiś nieprzytomny zmieniają mu się ciągle miny ze smutnej w radosną itp ponad to szepcze coś do siebie bardzo często. Nie wiem co mam zrobić, próbowałem wypytywać jak sie czuje ale nic nie mówi, a też nie chce go zostawić z jakimś problemem. co to może być? czy jakieś wspomagacze mogły z nim coś zrobić? z góry dziękuję za odpowiedz:)

Nie wiem co zrobić

przez tomekn 16 mar 2013, 01:46
amfetamina i podobne rzeczy są dość mocno uzależniające, a jej odstawianie daje objawy depresyjne, więc to niewykluczone. Ja bym spróbował iść na piwo czy na spacer i delikatnie popytać kolegę, co u niego. Od zdania do zdania może się coś okaże. Ale jeśli sprawa zabrnęła daleko, i tak raczej niewiele zrobisz - przede wszystkim nie bierz sprawy za bardzo do siebie
Co kuleje, też idzie - Lec

Sortuj wg