psychoterapia grupowa

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

psychoterapia grupowa

przez kanarek 21 paź 2006, 13:47
Jeśli tak bardzo proszę powiedzcie, czy można połączyć terapię grupową (dzień w dzień z pracą?) lekarz namawia mnie na 2,5 miesiąca zwolnienia, ale ja nie chcę rezygnować z pracy. Ponoć można sobie nie poradzić w pracy, a pozatym mówi, ze trzeba mieć czas na przeżycie tego, co dzieje się na terapii. Jak to jest? Bardzo się boję , że mogłabym coś zawalić, bo już teraz nie jest mi za wesoło, mam depresję i nie pracuję super tak jak przedtem ale daję radę. Czy terapia może rozłożyć i można nie poradzić sobie w pracy? Nie wiem dlaczego tak mu zależy żebym poszła na to zwolnienie, przecież mogłabym spróbować w grupie dla osób popołudniu i dopiero jakbym uznała że nie dam rady dali by mi to zwolnienie. Napiszcie coś proszę. Pozdrawiam.

przez Sykstoos 21 paź 2006, 18:01
Każda z opcji ma swoje plusy i minusy i każdy musi wybrać samodzielnie. Jeżeli ja miałbym wybierać, to wybrał bym opcję w której na terapię, udaję się w godzinach popołudniowych po pracy. A to z tego względu że cały czas żyłbym w "świecie" i mógł bym konfrontować rezultaty psychoterapii z rzeczywistością. Z drugiej strony po tak długim zwolnieniu trudno było by mi wrócić do "ludzi".

przez ewa24 24 paź 2006, 21:40
Ja chodziłam na taką terapię-3 miesięczną.Szczerze polecam,ale jeśli bierzesz leki,to za nic ich nie odstawiaj.Nawet jeśli Cię bedą do tego namawiac psychoterapeuci.Ja zostawilam leki i to był wielki błąd.Co do łączenia terapii z pracą to raczej nie jest dobry pomysł.Jeśli naprawdę chcesz sie wyleczyć,musisz zwolnić tempo,terapia Ci pomoże spojrzeć na samego siebie inaczej;)...ale praca w czasie terapii tego tempa pewnie zwolnić Ci nie da.
Pozdrawiam

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Martusia 25 paź 2006, 09:42
Nie pracuję jeszcze, ale w trakcie szkoły chodzilam na terapia i wielokrotnie żałowałam, ze to nie są wakacje. Kiedy masz więcej wolnego czasu i z niczym nie musisz zdążyć na już, skupiasz się na sobie, na tym, co przerabiasz na sesjach.
Jeśli masz taką możliwość, radziłabym wziąć zwolnienie.
Będziesz efektywniej pracować kiedy już poczujesz się lepiej.

Życzę powodzenia.
Nie da się skasować wspomnień, ale da się z nimi szczęśliwie żyć.
Przyjaciel forum

Re: psychoterapia grupowa

przez Joanova 04 maja 2009, 14:51
A czy to nie jest tak, ze jak masz wakacje i na wszystko czas, to znajduje sie inne rzeczy niz problemy i choroba?

Tak tylko pytam, bo mi sie wydaje, ze jakbym miała dwa miesiące wolnego to najgorsze stany by mi przeszły.

Sortuj wg