Odkryłam, że mam depresję! Gdzie szukac pomocy?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez zestresowana 15 lut 2013, 23:23
Witam! Mam 17 lat i odkryłam, że prawdopodobnie mam depresję. :( Przestałam odczuwać radość z zycia, wszystkie zadania, które stają przede mną zaczęły wydawać mi się trudne, czuję się taka jakaś nieobecna, tak jakbym żyła obok, czuję ciągły lęk i strach, boję się prawie wszystkiego. Szkoła to już wql jest masakra ostatnio tak bardzo boję się tam chodzić, nie potrafię nawiązać kontaktu z ludzmi, przeraza mnie kazde zadanie stawiane przez nauczyciela i kazda ilosc materialu do nauki, ciągle odczuwam lęk że nie zdąze albo ze nie dam sobie rady. Nie wiem co się ze mną dzieję, bo nigdy nie mialam problemów z nauką, zawsze ze wszystkim świetnie sobie radziłam. Ostatnio siedząc na lekcji nie wiem nawet gdzie mam sie patrzeć bo nie wiem czy an nauczyciela, czuję się jak jakiś niewolnik własnego ciała, czuję się taka nieobecna, wyłączona, coś jest ze mną ostatnio nie tak :( Ja już tak dłużej nie mogę :( Co robić? POMOCY!!!!! Wstydzę sie powiedzieć o tym mamie, ale nie wiem czy mam inny wybór. POMOCY!

przez Guzik 15 lut 2013, 23:42
Zbadaj hormony tarczycy, udaj się do lekarza rodzinnego, niech zaleci badania, po wykluczeniu chorób somatycznych skorzystaj z pomocy psychiatry.

przez Nel 16 lut 2013, 00:09
Najpierw powiedz mamie
poczujesz ze nie jestes z tym sama
mama napewno zrozumie i postara sie pomoc
powodzenia
...Wracam w siebie i znajduję świat!
Znowu raczej w przeczuciu i niejasnym pożądaniu niż w rzeczywistym kształcie i żywej sile...

Johann Wolfgang von Goethe
Nel

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg