jak sobie radzicie z depresją w codziennym życiu?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez misiek_1 14 lut 2013, 15:09
czy choroba pozwala Wam w miarę normalnie funkcjonowac? jak sobie radzicie w pracy i przy codziennych domowych obowiązkach? u mnie jest z tym różnie zależy od dnia czasem na nic nie mam siły i najchętniej bym gdzieś zniknęła.

przez moonraker 14 lut 2013, 23:22
chodze do pracy, gram w pilke dwa razy w tygodniu, ucze sie angielskiego codziennie, sporo pije w weekendy czy to sam ze soba czy w barze, ale kazde male niepowodzenie mnie przytlacza i odbiera checi do zycia i z tym poradzic sobie nie moge i coraz mniej prob podejmuje aby zmienic cos w zyciu swym bo jednak nie podoba mi sie ono !!! tak mi sie zrymowalo

przez ( Dean )^2 16 lut 2013, 18:54
Depresja i lęki których znaczenia wcześniej nie rozumiałem właściwe zrujnowały mi zycie,więc ja raczej sobie nie radze.
Najgorszy jest wiatr.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Nel 16 lut 2013, 19:16
człowiek wiele zniesie
wiele wytrzyma
ale funkcjonowac to nie to samo co życ...
...Wracam w siebie i znajduję świat!
Znowu raczej w przeczuciu i niejasnym pożądaniu niż w rzeczywistym kształcie i żywej sile...

Johann Wolfgang von Goethe
Nel

przez jak_żyć 16 lut 2013, 21:12
chodzę do pracy, do szkoły, stawiam czoła wszystkiemu... wyjazdom, wyjściom - mimo to nic się nie zmienia. strach i lęki są nadal. Póki mam siłę będę im stawiać czoła.
A jak sobie z tym radzę??? Ujmę to tak wszystko"na siłę"
"niszczą mnie fobie, dziś muszę to przetrwać
coś wpycha w mą jaźń obrazy rodem z piekła
psychika żegna się, szał rozrywa sens,
padam z oczu płynie krew zamiast łez" Skor - labirynt

przez pastaonfire 23 lut 2013, 23:56
misiek_1 napisał(a):czy choroba pozwala Wam w miarę normalnie funkcjonowac? jak sobie radzicie w pracy i przy codziennych domowych obowiązkach? u mnie jest z tym różnie zależy od dnia czasem na nic nie mam siły i najchętniej bym gdzieś zniknęła.

wegetuje, bo z życiem nie ma to zbyt wiele wspólnego. stać mnie jeszcze na to, aby przed wyjściem do pracy przykleić sobie uśmiech na twarzy i udawać, że jest super i świat jawi mi się w iście różowych barwach. co innego, gdy jestem w domu i nikt mnie nie widzi - albo przesypiam długie godziny (lepsza opcja), albo zaczynam analizować, co ze mną nie tak i co muszę zrobić, aby to zmienić (gorsza opcja, bo zawsze kończy się co najmniej kilkudniową bezsennością, niekontrolowanymi napadami płaczu i myślami samobójczymi). reasumując: dopóki nie włączę myślenia, jest znacznie lepiej.

Sortuj wg