Depresja objawy

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: proszę o radę

przez depresyjny86 05 sie 2008, 10:45
Trochę się nauczyłam radzić z tym np; wszystkie czynności jakie wykonuję robię bardzo szybko ,choćby zakupy,gdy czuje że się zaczyna, to poprostu czegoś nie kupuje, wychodzę.Gdy słyszę za plecami śmiech przyśpieszam. Najgorzej jest wśród znajomych. Z banku lub poczty nie pamiętam kiedy ostatni raz korzystałam. Wqrwia mnie wieczna ucieczka.

W sumie robie tak samo jak Ty i też mam tego wszystkiego dośc.
Też chciałbym się czuć normalnie wśród ludzi i nie myśleć o tym czy obgadują czy nie.chciałbym się pozbyć się tego lęku przed ludżmi.
Przez ten lęk nie moge pracować...boje sie pracy z ludżmi....
A lęki tak są bardzo męczące bo będąc sama na zewnątrz nigdy nie jestem spokojna,wyluzowana.
.

Ja też wsród ludzi nigdy nie jestem wyluzowany,spokojny....zawsze lęk:(
Równiez miałem uczucie,że żle chodze ale na szczęście akurat to juz przeszło.
Życzę tego sobie,Tobie Moniko oraz innym żebyśmy wszyscy z tego wyszli,.
:)

Re: Czy to jest DEPRESJA ??

przez skulska 05 sie 2008, 11:27
:szukam:

przez mon.ika 05 sie 2008, 12:02
czlowiek nerwica życzę ci jak i wszystkim z całego serducha żeby było w końcu normalnie :) A jeśli chodzi o pracę,to sam wiesz już co robię, może poszukaj czegoś podobnego,np:złota rączka w pensjonacie, wtedy masz tylko kontakt z szefem i ewentualnie z pracownikami, pracujesz sam,może poczułbyś satysfakcję że dałeś radę, a może to by coś w tobie obudziło,napędziło ? próbuj nic nie tracisz zawsze możesz uciec jak ja ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez depresyjny86 05 sie 2008, 12:33
Terapia pozwoli Ci odnaleść przyczynę twojej izolacji

Mnie nie pomogła i raczej nie pomoze:(
:)

przez wróbelek Elemelek 05 sie 2008, 13:14
wiecie co, a ja chyba pójde do psychologa z tym... to znaczy z tym ze wydaje mi się cały czas że ktos mnie obserwuje albo obgaduje i się ze mnie śmieje... może akurat to coś pomoże, ja nie chce do końca życia się chować, albo stresować wyjściem na ulice.. teraz jest mi bardzo cieżko bo długo już nie wychodziłam i nie moge się przełamać:P to troche nienormalne żeby człowiek się bał zrobić cokolwiek, bo "ludzie na mnie patrzą"... strasznie mnie to wnerwia :evil:

(p.s. jeśli to coś pomoże - od razu dam znać;))
<><><> Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą!! <><><>

przez Lariana 14 sie 2008, 20:10
wróbelek Elemelek napisał(a):wiecie co, a ja chyba pójde do psychologa z tym... to znaczy z tym ze wydaje mi się cały czas że ktos mnie obserwuje albo obgaduje i się ze mnie śmieje... może akurat to coś pomoże, ja nie chce do końca życia się chować, albo stresować wyjściem na ulice.. teraz jest mi bardzo cieżko bo długo już nie wychodziłam i nie moge się przełamać:P to troche nienormalne żeby człowiek się bał zrobić cokolwiek, bo "ludzie na mnie patrzą"... strasznie mnie to wnerwia :evil:

(p.s. jeśli to coś pomoże - od razu dam znać;))

Też tak mam jeśli chodzi o ludzi i ich reakcje gdy przechodzę koło nich. Czasem kisze się w domu ,teraz w czasie wakacji i potrafię nie wychodzić z 2dni a potem dziwnie wygląda świat. Wszystko jest takie wyraźnie aż do przesady ,wydaje mi sie że mi oczy wyskoczą bo tak mi się kręci przed oczami ..
Nie fajnie jest gdy jadę autobusem i do domu ze szkoły .Cały tabun ludzi ,wszyscy mówią w tym samym czasie ,zwariować można jak się wsłucha we wszystkich naraz..
'A ja za dużo widzę, zbyt mocno czuję'

przez Pstryk 15 sie 2008, 17:00
No, spox człowiek nerwica, na pewno zachęciłeś zainteresowanych ;)
Pstryk

przez midzi11 16 sie 2008, 16:09
ja miałam podobne sytuacje juz od niepamiętnych czasow...ja potrafilam isc kawał drogi do domu na nogach bo bałam sie wsiąść do tramwaju,wstydziłam sie,mialam wrazenie ze caly tramwaj sie na mnie gapi a jak juz musialam wsiąść to koniecznie ostatnimi drzwiami,tez mialam wrazenie ze jak ktos sie smieje to napewno ze mnie,bylam pewna ze ludzie mnie obgadują ogolnie mialam bardzo zanizone poczucie własnej wartosci.jak poszlam do jakiejs pracy to ciągle wmawiałam sobie ze jestem czarną owca ze nikt mnie tam nie lubi i jak popełnilam jakis najdrobniejszy błąd to bałam sie ze mnie zaszlachtują za to.no takich przykładow mogłabym podac milion,w kazdym razie poszlam do psychologa i psychiatry ktory niestety zle zdiagnozował moją chorobe a mianowicie stwierdził depresje(miałam tez mysli samobojcze,obnizony nastroj etc)i na tą "depresje"leczyłam sie prawie 4 lata bez więksych rezultatow.w koncu doszlo do tego ze nałykałam sie lekow i trafilam do psychiatryka.tam trafilam w rece lekarzy ktorzy w koncu zdiagnozowali dobrze moją chorobe-zaburzenia emocjonalne i zaburzenia osobowości.dostałam leki poszłam na psychoterapię i w koncu jestem zdrowa!

przez wróbelek Elemelek 16 sie 2008, 17:34
midzi11, mogłabyś powiedzieć na jaką terapię chodziłaś?? ja mam straszne problemy z osobowością i emocjami też, i mam strasznie niską samoocenę... nie wiem co z tym zrobić, nie wiem czy iśc do psychologa, czy tu ktos inny pomoże... proszę napisz jak to było w twoim przypadku
<><><> Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą!! <><><>

przez midzi11 16 sie 2008, 20:41
wrobelek elemelek ja chodziłam do psychoterapetki zajmującej sie mi.n zaburzeniami osobowości(w sumie dalej chodze ale zostaly mi jeszcze 2 spotkania).kochana JAKNAJBARDZIEJ idz do psychoterapeuty!!!nie zwlekaj bo bedzie tylko gorzej!!psychoterapia jaknajbardziej ci pomoze(wazne są twoje chęci no i oczywiscie dobry lekarz)w moim wypadku doszło do tego ze konieczne były leki ale same leki bez psychoterapii nie wiele dadzą.ja trafiłam na świetną psychoterapeutkę ktora postawiła moje zycie w zupełnie innym nowym dla mnie świetle,zmieniłam swoje nastawienie i myslenie o 360 stopni.zaluje tylko ze trafiłam do niej tak pozno no ale lepiej pozno niz wcale.lecze sie(na zaburzenia osobowości)od 7 miesięcy i na początku byla tragedia,wogole nic nie dawały mi spotkania z psychologiem,nie wierzylam wcale ze ktos albo cos moze mi jeszcze pomoc ale chodziłam do niej bo w zasadzie nie mialam wyjscia(robiłam to bardziej dla rodziny niz dla siebie)ale z czasem było tylko coraz to lepiej i lepiej.teraz jestem juz zdrową,piękną i młodą dziewczyną ktora spełnia swoje marzenia!świat stoi przedemną otworem a ja mam prawo i ODWAGE brac z niego co mi sie nalezy.gorąco polecam psychoterapie.idz po pomoc bo to nie minie samo z tego sie nie wyrasta a im dłuzej czekasz tym jest pozniej ciężej.

przez ESTER 18 sie 2008, 19:00
midzi11 a jakiego rodzaju masz te zaburzenia osobowości? Bo to jest nazwa ogólna dla wszystkich.Czy może masz osobowość typu borderline? tzw. z pogranicza? Pytam bo mam podobne objawy do Twoich i zastanawiam się czy ja czasem takiej osobowości nie mam.
ESTER

przez midzi11 18 sie 2008, 21:42
ESTER zdiagnozowaną mam tzw.osobowość niedojrzałą, ale te wszystkie choroby są tak bardzo zblizone do siebie objawami ze wlasciwie czasem to choruje na wszystko :lol:
ps.wpisz sobie w google:osobowość niedojrzała i tam wszystko pisze

przez Lariana 18 sie 2008, 21:57
Oj czytam i widzę że też mam tą osobowość :-|

Nie wiem czy tak można ale natknęłam się przy szukaniu tamtej osobowości i znalazłam to :
http://www.nauczycieli.pl/index.php?s=k ... is&id=3046
'A ja za dużo widzę, zbyt mocno czuję'

przez midzi11 18 sie 2008, 23:03
lariana wiesz jak ja czytam objawy schizofremii to tez czuje sie jakbym ją miała takze mysle ze bardziej precyzyjna bedzie opinia lekarza ;) a co ma z tym wspolnego link ktory zamiesciłaś?

Sortuj wg