Depresja objawy

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez p0rk 28 sie 2006, 14:55
Ja też bym ostatnio nie wychodził z domu. Albo nawet z łóżka. Na szczęście muszę do pracy. Gdyby nie to, pewnie byłoby gorzej...
vanitas vanitatum, et omnia vanitas

przez Nieszczesliwa 29 sie 2006, 17:45
Praca mobilizuje.....Ja szukam pracy , nie jest mi latwo...choc bylo ze mna juz gorzej o wiele gorzej

przez Wypalony 29 sie 2006, 19:58
Ja osobiscie uwazam ze psychoterapia jest co najmniej rownie wazna(jesli nie wazniejsza)od leczenia farmakologicznego. Najsensowniej jest laczyc jedno z drugim, zwlaszcza jesli to zaleca lekarz.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez limba 05 wrz 2006, 19:23
:( Martusiu-czemu wydaje mi się,że depresja jest łatwiejsza do pokonania niż nerwica lękowa???Choruję na to i nato.Ciężkie są tak samo!!!A jednak jest mi fobie trudniej pokonać :(
...patrz przez przednią szybą, a nie wsteczne lusterko...

Re: Nie wiem czy to depresja. Ale wiem ze potrzebuję pomocy!

przez momiczka 05 wrz 2006, 20:38
Nieszczesliwa napisał(a):Cześć wszystkim!

Od 4 miesięcy, prawie 5 mam dziwne stany. Często jestem smutna, brak energi do życia, wszystko wydaje mi sie takie szare i nieciekawa. Czasami nie chce mi sie wstać z łożka.
Pewne zmiany zaszły w moim życiu. Straciłam pracę, narzeczonego.....to mnie zmieniło. Nie czuję się szczęsliwa....czuję się nieszczęsliwa.
Kiedys uwielbiałam włoczyć sie po moim miescie, spotykac sie ze znajomymi. A teraz mogłabym calymi dniami siedziec w domu i nawet mi to nie przeszkadza.

Co mam robic?? Pomóżcie.

Pozdrawiam

Witaj.
Ja czuje sie dokaldnie tak samo.Bywaja dni,ze leze calymi dniami w lozku,bo i po co mam z niego wychodzic.Biore rozne tabletki,zeby spac.Kocham sen,bo wtedy nie czuje bolu,smutku i nie mysle o tym co zle.Mam jednak cos wiecej.Wierze,mocno wierze,ze uda mi sie z tego wyjsc.Czasem wstaje i widze juz Slonce,znajduje male rzeczy,z ktorych ciesze sie pozniej caly dzien.Czasami moa depresja powraca, z jeszcze wieksza gwaltownoscia,ale wiem,ze nie moge tak zyc.Zycie mamy jedno.Bede sie modlic za wszystkich tutaj,by odzyskali wiare w sens zycia i tego,ze depresje mozna pokonac.TRZYMAM KCIUKI.DAMY RADE!!!!!!!

przez sensitive 05 wrz 2006, 21:41
Nieszczesliwa napisał(a):A jaki lepszy prywatny??

Nie ma reguły. Chodziłem do psychiatry prywatnie - z tego co pamiętam 50zł za spotkanie. Wizyta polegała na wymianie 3 zdań i przepisaniu leku.
Chodziłem też do przychodni przyakademickiej - tam już lepiej, choć akurat dostałem lek który jeszcze pogorszył mój stan, ale również bardzo dobrą psychoterapię. A teraz chodzę do pani psychiatry która przyjmuje w NZOZie - więc instytucja prywatna, ale nic nie trzeba płacić :D i jestem bardzo zadowolony, ze spotkań wychodzę naładowany pozytywnie, choć to wcale nie miała byćpsychoterapia (na to teżsięzapisałem ale jeszcze nie byłem).
Ważne, by się nie załamywać jeśli pierwszy czy drugi lekarz nie pomoże - tylko jak najszybciej czmychać do następnego. Wielu z psychologów i psychiatrów to dobrzy specjaliści, którzy pomogą.

Czy to depresja, nerwica?

przez lukiiiii 08 wrz 2006, 02:09
Witam mam takie objawy:
czuje sie rozdrazniony, slaby nawet bardzo rano wstaje zmeczony mimo ze spalem, a wczesniej po zawalonej nocce czulem sie podobnie lub nawet lepiej. do tego dochodza lekkie zawroty glowy ale to chyba od zmeczenia - tylko po czym?? Dodatkowo mam takie jakies mini skorcze czy tam drgawki od czasu do czasu w roznych miejscach ciala najczesciej udo czasem lydka, reka. jest to mimowolny odruch cos w stylu jak po ukluciu igla.Do tego czasem czuje ze caly wsrodku sie czese, ciezko mi sie oddycha , 2 razy mialem w nocy bardzo wysoki puls conajmniej 180 min trwalo to z 2 min, poznie zle sie czulem. Tak gorzej poczulem sie pod koniec wakacji na ktorych nieukrywam spooooro sie pilo alkoholu glownie piwa.Ale w zyciu n ie mam zadnych zmartwien , problemow finansowych-- czy mozliwe ze alkohol za tym stoji??? Mialem juz tak dokladnie 2,5 roku temu dokladnie te same objawy , oslabienie mini drgawki czy tam skorcze- tez po maratonie imprez i picia. dostalem pramolan i xanax w razie niepokoju. pramolan zjadlem xanaxu prawie nic bo nie czulem zadnego niepokoju i w sumie nie czulem poprawy. zaczalem dalej piwkowac i nawet nie zauwazylem jak objawy ustaly-- a moze tn pramolan pomogl. sam nie wiem a co wy o tym moim przypadku sadzicie??? Dodam jeszcze ze trwa to oslabienie juz od 1,5 miesiaca. I czasem stawy w kolanach bola. Moze triche za duzo o tym piwku napisalem- teraz od 3 tyg nic nie pije i nie ma poprawy. Mam dobre wyniki krwi, cisnienie w normie- a w ciagu dnia padam na r..
Ostatnio edytowano 09 wrz 2006, 15:33 przez lukiiiii, łącznie edytowano 1 raz

przez Wypalony 08 wrz 2006, 09:47
Zapytaj fachowca, ale wedlug mnie to raczej efekty przepicia, moze po prostu warto by zaczac pic z umiarem?
"Moja pieśń życia jeszcze dla mnie nie zamilkła
Niejedna przestrzeń jeszcze mój usłyszy głos"
Jacek Kaczmarski "Obława III"

potrzebuje waszej opinii

przez janeczka84 11 wrz 2006, 13:01
Pierwszy raz mam doczynienia z nerwica czy depresją i chcialabym wiedziec czy to co mi jest to moze byc wlasnie to - gdyż robilam juz badania medyczne i zgodnie z nimi jestem całkowicie zdrowa ( tomografia, EEG itd).
Wiec... zaczeło sie to jakieś 5 tygodni temu. Początkowo byłam jakaś rozdrażniona, nie mogłam sie na niczym skupic (do tej pory nie moge niczego czytac bo wzrok mi biega po stronie i nie moge go "zatrzymac"- nie mam oczoplasu bo to sprawdzalam), takie wrazenie upicia -lekkie bardzo lekkie zawroty głowy czesto bije mi mocno serce i to wlasciwie w niestresowych sytuacjach - tak poprostu. Mialam tez kilkudniowe napadu bardzo silego bolu głowy w okolicy potylicznej(z tylu głowy) ktory przenosil mi sie na szyje i takie straszne uczucie scizkania głowy i tego ze ten tyl glowy ciagnie mnie do ziemi , ze sie zaraz przewroce. Zaczelam izolowac sie od znajomych i nie wiem co mam zrobic. boje sie jak to bedzie jak zaczne studia jak ja sie na czymkolwiek skupie?
czy to moze byc (albo nawet prawdopodobnie jest) nerwica albo depresja? czy to raczej niemożliwe?

przez Wypalony 11 wrz 2006, 14:01
Jesli badania lekarskie niczego nie wykazaly, to udaj sie do psychologa/psychiatry zeby sprobowal Cie zdiagnozowac czy to nerwica...W zasadzie to po diagnoze chyba lepiej do psychiatry. Psycholog przyda sie jesli faktycznie masz nerwice, wtedy warto by polaczyc branie lekow z jakas psychoterapia.
"Moja pieśń życia jeszcze dla mnie nie zamilkła
Niejedna przestrzeń jeszcze mój usłyszy głos"
Jacek Kaczmarski "Obława III"

przez Martusia 11 wrz 2006, 14:38
trudno mimpowiedzieć dlaczego tak jest. Nie jestem specjalistką :)
ale ostatnio,kidy depresja mi mniej rujnuje życie, niż jeszcze na początku wakacji, nerwica wydaje mi się trudniejsza do zwalczenia.
Niby na wszystko jest sposób, ale mimo teorii nerwica to dla mnie niepojęte zło. O depresji nawet zdaża mi się zapomnieć, choć na krótką chwilkę, a o nerwicy jeszcze mi sie nie zdarzyło.
Nie da się skasować wspomnień, ale da się z nimi szczęśliwie żyć.
Przyjaciel forum

przez janeczka84 11 wrz 2006, 14:42
Ja juz nie wiem...w sumie wszystkie objawy mi przechodza oprocz tych kłopotów z koncentracją, a one sa bardzo meczace bo uniemożliwiaja normalne funkcjonowanie (robili mi morfologię i sprawdzali te wszystkie pierwiastki ktore moga miec wplyw na samopoczucie, koncentrace i z tym wszystko ok). W takim razie zapytam psychologa.

....

przez Kasik 11 wrz 2006, 17:16
Witam!
Dzieki wszystkim za szczere odp
Dzisiaj znowu czuje sie okropnie...mam wszystkiego dosc...
Jeszcze nie bylam u lekarza:(...ja sie chyba sama oszukuje ze nic mi nie jest:( i to jest najgorsze ...nie chce isc do lekarza...nie potrafie sie przelamac zeby o tym powiedziec komus...wiem wiem pewnie mysliscie ze to glupie ale tak czuje:(
pozdrowionka

[ Dodano: Pon Wrz 11, 2006 5:23 pm ]
Maryon
Bylas u lekarza?Jesli tak to prosze napisz jakie sa twoje wrazenia i wogole jak sie teraz czujesz

przez kukubara 11 wrz 2006, 17:31
Kasik..to nie jest glupie,poprostu tak sie czujesz.,doskonale Cie rozumiem...wiem z doswiadczenia,ze rozmowy pomagaja....szczere rozmowy.Chcialabym Ci powiedziec ,ze to mija....a potem znow jest dobrze..tylko sama czuje sie do dupy i wiem ,ze takie pocieszanie jest kiepskie...trzymaj sie dzielnie..damy rade zobaczysz ;)
"wypromuj milosc ..specu od reklamy"

Sortuj wg