Depresja objawy

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Depresja objawy

przez Arhol 28 lis 2012, 11:51
Selma, Nie patrzyłem na to pod tym kątem...zawsze twierdze że to z własnego wyboru i niema sie czego doszukiwać...
Ale być może jest w tym co innego,leki sobie daruje,skoro bez nich funkcjonuje..
Choćby raz...za wiele do stracenia nie mam.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Depresja objawy

przez Selma 28 lis 2012, 12:01
raz nie wystarczy zeby wyrobic sobie opinie;] ale spróbuj tylko dobrze wybierz, kogos z certfikatem np terapeute z tej listy
http://www.ptp.org.pl/modules.php?name= ... cle&sid=53

Depresja objawy

przez juik 09 gru 2012, 20:58
W zależności od nasilenia objawów epizody depresji określa się jako łagodne, umiarkowane lub ciężkie. Czasem rozpoznanie depresji może nastręczać pewne trudności. Jest to spowodowane tym, że objawy zespołu depresyjnego nie zawsze mogą być tak oczywiste. Istniejące objawy psychopatologiczne często zrzucane są na karb okoliczności życiowych, trudnych sytuacji i traktowane są jako prawidłowe i zrozumiałe reakcje na obciążenia życiowe. Bardzo ważne jest wczesne rozpoznanie depresji - skraca to niewątpliwie cierpienie chorego. Wiele przypadków może być leczonych już w gabinecie lekarza rodzinnego. Jeśli jednak przebieg choroby jest skomplikowany, a leczenie nastręcza trudności - konieczna jest opieka psychiatryczna i psychoterapeutyczna, a w części przypadków także hospitalizacja. Depresja jest wielkim cierpieniem dla chorego - nie potrafi on cieszyć się życiem, wykonywać pracy zawodowej, a najprostsze czynności sprawiają mu ogromną trudność. Pacjent zmusza się do wykonania jakichkolwiek czynności, a kłopoty z koncentracją powodują, że skarży się na osłabienie pamięci, poczucie niskiej wartości bezradność. Lęk, który jest nieodłącznym objawem depresji i ogromne poczucie winy często powodują pojawienie się myśli i tendencji samobójczych, Dołączają do tego obrazu objawy somatyczne.
Moje hobby to aislantes termicos para techos - Pozdrawiam M4r3tika :-)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Depresja objawy

przez WormsCrew1988 17 gru 2012, 21:32
Co można zrobić żeby wyjść z depresji w taką pogodę przecież to jeszcze bardziej dołuje.

Depresja objawy

przez cocosc 14 sty 2013, 22:14
Hm... W listopadzie w końcu odważyłam się pójść do psychiatry w związku z moimi lękami, które nie pozwalały mi już normalnie funkcjonować. Rozpoznanie- nerwica lękowa. Dostałam leki z grupy SSRI i faktycznie- lęki trochę ustąpiły, ale pojawiły się inne objawy- a dokładnie ogromna niechęć do ludzi (brzydziłam się koło nich przechodzić, zwłaszcza w sklepie) a następnie wielkie przygnębienie. W końcu przestałam w ogóle wychodzić z mieszkania. Na zajęciach nie widzieli mnie od połowy grudnia, nie mam po prostu siły wyjść na wydział, do ludzi. Bezpiecznie czuję się jedynie w domu, u rodziców. Poszłam z tym do mojej lekarki, lecz ta w sumie nie powiedziała mi dokładnie czy to jednak depresja, która objawiała się przez całe życie lękiem, depresja lękowa, czy może skutek brania leków. Dostałam teraz bioxetin i mam czekać na rezultaty. Tylko zaczęłam się gubić - co mi w końcu jest?!?!?! :105:
F41.1 (zespół lęku uogólnionego)
F60.6 (osobowość unikająca)

Depresja objawy

przez mrs.grey 14 sty 2013, 22:39
Mam podobne dylematy. Też odczuwałam lęk, z tym że mój był raczej nieokreślony (ech, dużo by o tym pisać). Psychiatra zdiagnozował depresję z czym się nie zgadzam ale w życiu nie odważyłabym się tego powiedzieć. Zresztą nie będę się tu rozpisywać o sobie. Nie wiem co licealistka może poradzić( jak rozumiem studentce?) i nie chcę robić z siebie mądrali ale ja bym spróbowała jednak poczekać na te rezultaty a jeśli nie to wrócić do psychiatry, rozważyć terapię (nie wiem, może już chodzisz), porozmawiać z kimś. Naprawdę nie wiem ...

Depresja objawy

przez Isa 20 sty 2013, 20:04
Witam serdecznie.
Mam pytanie, czy napadowe stany zdenerwowania (bez wyraźnych przyczyn) są charakterystyczne dla depresji?
Isa

Depresja objawy

przez waldekwi 22 sty 2013, 16:36
popieram osobe wyzej :)

Depresja objawy

przez ewa3700 23 sty 2013, 10:34
Isa napisał(a):Witam serdecznie.
Mam pytanie, czy napadowe stany zdenerwowania (bez wyraźnych przyczyn) są charakterystyczne dla depresji?

Tak. Ja też tak mam. Choruję na depresję.

Depresja objawy

przez eldoka 23 sty 2013, 13:30
ehhh :(:(:( ja mam depresje :(

Depresja objawy

przez ewa3700 24 sty 2013, 08:22
:why:

Depresja objawy

przez wioletka84 24 sty 2013, 15:23
Pomocna w depresji jest światłoterapia niektóre ośrodki , przychodnie dysponują takimi lampami i można bezpłatnie sobie chodzić na 15 minutowe seanse, co do leków to unikaj benzodiazepin typu zomiren, uspokajają lęki odchodzą ,ale leki te po 2 -3 tyg bardzo uzależniają!
Smaczna oraz zdrowa dieta z dostawą pod wskazany adres. || Antyalergiczne dywaniki dla dzieci z motywami bajek.

przez mgkrysik 25 sty 2013, 15:19
1507 napisał(a):
radian napisał(a):Witam

Przez ostatni rok bardzo się zmieniłem, z resztą tak jak moje całe życie.

Całe życie marzyłem o tym, żeby iść na studia (dzienne), przez całe liceum ciężko pracowałem, aby się tam dostać. Jednak pod końcówkę liceum dowiedziałem się, że nie mam szans studiować dziennie ze względów finansowych, tak więc zaraz po szkole musiałem iść do pracy,a jedyną możliwą formą studiowania stały się studia zaoczne. I tak się też stało zaczęłem pracować i studiować,

Z pozoru wszystko jest ok,ale tak na prawdę przestaje sobie rodzić z tym wszystkim, nic mi się nie chce, jestem ciągle zmęczony, mógłbym spać godzinami, mam roblemy z koncentracją, pamięcią, nie potrafię się już uczyć - siadam do książek i nic nie potrafię się skupić. Mam pracę, której nie lubie (a pracuje, bo muszę zarobić na studia), wytrzymanie w niej 8 godzin to dla mnie koszmar, szkołę po której oprócz tytułu nic nie bede miał, czyli zero perspektyw na przyszłość. A nie wyobrażam sobie, zebym musiał do końca życia robic to co teraz robię... Straciłem wszystkich znajomych przyjaciół, mimo iż mam bardzo dobrą rodzinę czuje się samotny, nie mam z kim porozmawiać, wiadomo z rodzicami o niektórych sprawach się nie rozmawia. Tak na prawdę to straciłem potrzebę przebywania z ludzmi,chodziaż jestem, a raczej byłem osobą bardzo towarzyską. Straciłem też zainteresowania, często chodzę po domu i desperacko szukam czegoś do zrobienia. a na towszystko bóle głowy, oka, nóg !

Czy to może być depresja ? Bo czasami wydaje mi się, że próbuje sobie wmówić tą chorobę !

Czy to jest depresja? hm nie wiem ale napewno przezywasz jakies wypalenie zawodowe, lub ogólnie wypaliłes się i potrzeba ci nowych bodźców. Idx do psychologa i porozmawiaj z nim o tym. Nie do psychiatry po cudowna tablekte szczęścia ale do psychologa. Depresja to temat morze, i tylko specjalista może stwierdzić czy ja masz?

Też mi się wydaje, że najlepiej iść do psychologa. Szybko zdiagnozuje co Ci dolega, to pierwszy krok do tego aby poczucć się lepiej!

Depresja objawy

przez loleslaw 26 sty 2013, 15:37
Witam ;)
Mam 19 lat, moje ostatnie pare lat to bylo ciagle polepszanie siebie, widzialem postepy ktore robie w zyciu towarzyskim a takze innym, chcialem byc jak najlepszym czlowiekiem i wychodzilo mi to...zawsze bylem dusza towarzystwa, w klasie bylem tzn bajerantem bo zawsze umialem pogadac z nauczycielami zeby ich zagadac i lekcja zleciala, ludzie ktorzy mnie znali bardzo mnie lubili, bylem bardzo wesolym, pelnym energi chlopakiem ktory zawsze umial cos zabawnego wymyslec i powiedziec...umialem innym pomoc w roznych problemamach i powiem szczerze ze czulem sie lepszym od innych w wielu rzeczach..

Problem pojawil sie na wiosne tego tego...tzn zaczelo sie wczesniej z 2 lata temu po prostu nieraz drzaly mi lekko rece i udalem sie do rodzinnego ktory kazal zrobic morfologie krwi lacznie z elekroitem aby wykluczyc braki witamin i mineralow) sprawdzic poziom tsh, tak tez zrobilem i wszystko bylo w normie oprocz lekko podwyzszonego tsh, udalem sie do neurologa ktory przepisal mi propranonol ktory wsumie srednio dzialal i go potem odstawilem, po pewnym czasie zowu zrobilem morfologie i tsh bylo juz przy normie 4,2 jakos 5,0 wiec bylem u endo i przepisal mi euthuyrox i od prawie pol roku to moje tsh juz jest stanie idealnym.Jednak gdy dowiedzialem sie otym tsh to zaczalem sie przejmowac swoim zdrowiem duzo czytalem i zauwazylem braki w pamieci i koncentracji, mialem problem z wymowa tak jakby brak wrodzonej inteligencji nie moglem sie tak dogadac z ludzmi jak wczesniej) potem bylo coraz gorzej nie mialem ochoty na wszystko i mysle ze mogla zlapac mnie depesja tak bylo z 3 miesiace(we wakacje stan osiagnal zenit moja bezradnosc doprowadzila do niecheci zycia, potem to przeminelo przewalczylem to ale problem dalej jest) az wkoncu poslzem do psychiatry powiedzial ze to moze byc lekka depresja i przepisal mi citabax ale nie bralem, poslzem do rodzinnego i przepial mi na pamiec i koncentracje Nootropil ktory zadzialal jak z bata strzelil! moje wszystkie problemy czyli uczucie znuzenia, problemy z pamiecia i koncentracja, wrodzona inteligencja, spowolnieniem ZNIKLY! po miesiacu brania lek zaczal slabnac, wmiedzy czasie neurolog zlecil rezonans mozgu i wyszlo ze wszystko w porzadku. kiedy nie biore tego nootrolipu to mama takie problemy a kiedy buiore wszystko bylo jak dawniej...
Potem przestalem brac nootropil wkoncu bez branianie mialem problemow a ptoem znowu ostatnio zaczalem brac znowu ale tak jakby juz nie dziala tak jak na poczatku nie czuje roznicy...
Pomocy co moze byc przyczyna?

W SKROCIE:
Moje problemy to: problem z pamiecia i koncentracja, tak jakby brak wrodzonej inteligencji, spowoilnienie myslowe, gorzej mi sie rozmawia z ludzmi, kiedys zawsze zabawnie potrafilem gadac z laskami a teraz ciezko mi wymyslec cos podczas rozmowy, czasem myla mi sie slowa,czuje sie otepialy, brak mi kreatywnego myslenia, gorzej z nauka, jest lepiej niz jeszcze 3 miesiace temu ale to wciaz nie ja...do tego gdy nie biore nootropilu znowu czuje sie tak jak powiedzialem w powyzszych objawach...chodz juz i tak nie dziala jak na poczatku

Morfologia krwi OK
Tsh OK
Rezonans mozgu OK

-Jem dobrze
-Uprawiam sport
-Jem witaminy
-Nie mam problemow ze snem ani lękow ani problemu z odczuwaniem radosci, mysle pozytywnie wiec watpie ze to depresja (chodz byla ale potem minela) problemem jest to spowolnienie myslowe, nawet jak sie ucze to zauwzzylem zwlaszcza matematyki kiedys ogarnialem szybciej teraz cos nie tak... a mam mature za pare miesiecy...

-Alkohol pije jak jest impreza a tak to z kumplami jakiesp iwko czy cos ;) jak kazdy...

ps. dodam zen ie mam problemu z samoocena, wiem ze jestem wartosciowym czlowiekiem i wiem ze wiele potrafie ale cos jest nie tak...dziekuje za przeczytanie mojego postu i prosze o pomoc...

Sortuj wg