Depresja objawy

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Depresja objawy

przez M18 24 sie 2012, 20:17
Czy w depresji może zwiększyć się agresja ? Zauważyłem u siebie, że prawie każda prośba skierowania do mnie gdy jestem czymś zajęty np. gra na kompie, cokolwiek wywołuje u mnie po prostu furię mam ochotę wszystko roznieść na kawałeczki uderzam pięściami w ziemię (bardzo mocno, raz sobie kostkę złamałem) aby się rozładować potem głęboko oddycham przez chwilę aby się uspokoić, trwa to zwykle z 10 minut.
M18

Depresja objawy

przez nomorewords43 01 wrz 2012, 14:57
M18 napisał(a):Czy w depresji może zwiększyć się agresja ? Zauważyłem u siebie, że prawie każda prośba skierowania do mnie gdy jestem czymś zajęty np. gra na kompie, cokolwiek wywołuje u mnie po prostu furię mam ochotę wszystko roznieść na kawałeczki uderzam pięściami w ziemię (bardzo mocno, raz sobie kostkę złamałem) aby się rozładować potem głęboko oddycham przez chwilę aby się uspokoić, trwa to zwykle z 10 minut.

Jeśli gra komputerowa stała się Twoim nałogiem i ucieczką ze świata depresji w świat fantazji, gdzie się realizujesz, to agresja będzie nie tyle objawem depresji, lecz objawem nałogu, jakim może stać się gra komputerowa. (World of Warcraft, Diablo 3, Skyrim ?)
Każdy alkoholik się wnerwi, gdy zabierają mu piwo,
każdy palacz się wnerwi, gdy zabierają mu fajki.
I w depresji masz zwykle wycofanie się lub wręcz regresję,
agresja to objaw uzależnienia od gry komputerowej,
choć depresję, katar i łupież możesz mieć także , niejako oprócz uzależnienia.
Przypuszczam, że jest na forum dział uzależnienia
a w nim także dyskusje o uzależnieniu od gier komputerowych.
Możesz być agresywny z wielu powodów, ale akurat nie z powodu depresji.
Tak przypuszczam, mogę się mylić - nomorewords43
nomorewords43

Depresja objawy

przez JOSE 2 04 wrz 2012, 21:17
W pełni popieram :great:
Dawniej Rambo.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Depresja objawy

przez nomorewords43 04 wrz 2012, 21:36
JOSE 2 napisał(a):W pełni popieram :great:

dziękuję, a bałem się, że "zamordowałem wątek".
Proszę niech ktoś opisze swą depresję i wątek ożyje?
No przecież tyle objawów depresji czeka na wyklucie się. Śmiało!
nomorewords43

Depresja objawy

przez Kinia5 07 wrz 2012, 11:14
Ja mam czasem depresję.
Zwłaszcza jak nie świeci słońce. Wiem że to może głupie ale tak mam. Jak jest pochmurno i nie muszę iść do pracy.
Ostatnio tak miałam w niedzielę. Czułam się paskudnie. Wyszłam z domu na zakupy (ciuszki) żeby poczuć się lepiej ale nie pomogło a wręcz pogorszyło.
Moje objawy to:
- niechęć do robienia czegokolwiek połączona z niemocą,
- czuję że nie jestem w stanie niczego zrobić, nawet zmywanie naczyń mnie przerasta,
- płacz z tego powodu że nic nie mogę zrobić,
- ogólnie płacz że życie jest takie trudne i nic radosnego nie ma (choć jest ale ja wtedy nie widzę tego)

Wtedy pomaga mi jak ktoś do mnie rozmawia. Może być o byle czym. Ale niestety mój mąż nie lubi rozmawiać więc ja się zagłębiam w mojej depresji.
Nieraz go próbuje wciągnąć w dyskusję ale on ma tyle zajęć i nauki, że każdą chwilę wolną na to przeznacza.

Jak mam taki paskudny dzień to potem na drugi dzień też się źle czuje. Dlatego że myślę że zmarnowałam sobie dzień.
Czy to już się kwalifikuje na depresję :?:

Dziś czuję się OK.

Depresja objawy

przez demonia 07 wrz 2012, 20:45
Witam, tak się zastanawiałam gdzie napisać i czy w ogóle napisać...tyle jest tu osób z problemami czy ktoś chce jeszcze słuchać o kogoś "depresji"?! Ja się co jakiś czas zastanawiam czy mam depresję, a może to nerwica, pewnie jakaś nerwica depresyjna!!! Czasami wszystko mnie wkurza, wszystko! to że mój facet źle odłoży talerz po obiedzie, to że jakaś baba jedzie lewym pasem 20km/h, że podkładki na stole krzywo leżą...mogłabym wymieniać i wymieniać...a jak się tak denerwuje to aż ryczeć mi się chce, zgryzam mocno zęby, zdrapuje lakier z paznokci, albo co najgorsze JEM!!! nienawidzę tego jak wyglądam, tego jaka jestem nerwowa, tego że całe życie się odchudzam...ehh...nic nie rozumiem z tego co tutaj napisałam, pewnie nie będę sama...a no i jeszcze to ile przeklinam....o fuck! zapomniałam o tym...

....a jeszcze 2 lata temu taka nie byłam nawet w maleńkim stopniu...to przez moją pracę chyba...

tak się zdenerwowałam że nawet dobrze zdań nie mogę skleić... ah

Depresja objawy

przez sama_ona84 23 wrz 2012, 19:34
po co mi to wszystko........

Nie mam się do kogo zgłosić... nie mam sił i chęci do życia. Udawanie przed bliskimi już mnie przerasta. Coraz częściej myśle o tym, że jak znikne z tego świata będzie lżej wszystkim w około i mnie też. Przestanie męczyć mnie myśl, że jestem nikim, nic nie warta, nic mnie w życiu nie czeka, zostałam ukarana przez los. Kiedyś potrafiłam chować łzy i wyraz twarzy pokazujący niechęć do świata i samej siebie.... Boje sie bo myśl o tym, że chciałabym zniknąć jest w mojej głowie coraz częściej. Z jednej strony chciałabym być szczęsliwa a z drugie wiem, że nie dane mi to jest. Boje się......
Ostatnio edytowano 24 wrz 2012, 02:06 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z w/w wątkiem z uwagi na treść Twojego postu

Depresja objawy

przez *Monika* 24 wrz 2012, 02:08
sama_ona84, Witaj na forum!

Dlaczego nie masz się do kogo zgłosić?
Może zdobędziesz się na odwagę i pójdziesz do specjalisty? Terapia+leki.
Obrazek
Główny Moderator

Depresja objawy

przez sama_ona84 24 wrz 2012, 21:57
próbowałam leczyć się u psychologa ale wydaje mi się, że zupełnie nie rozumiała co mnie dręczy. Zrezygnowałam. Ponadto mieszkam sama w wynajetym mieszkaniu więc nie stać mnie na prywatne wizyty.
Zauważyłam ostatnio, że zaczęłam codziennie pić niby troszke na rozluźnienie ale dzisiaj nie napiłam się i czuję, że walcze ze sobą. Coraz gorzej jest :-(

Depresja objawy

przez Transfuse 07 paź 2012, 18:17
Mi bardzo trudno jest opisać to co teraz czuję. W ogóle to nie widzę najmniejszego sensu w takiej egzystencji, nie wiem czy bardziej obawiam się takiego życia bez perspektyw czy śmierci. To przykre, chodzę przygnębiony, nawet matka zauważyła, że ze mną coś nie tak. Oczywiście z Nią o tym nie rozmawiam. Płakać mi się chce, boje się nadchodzącego dnia. Niedługo będę zmuszony zrezygnować z terapii, kończy mi się studenckie ubezpieczenie. Zostanę zupełnie sam, nie mam przyjaciół, bliskich znajomych. Kiedyś tak nie było, teraz lodowa bariera, która chroniła mnie od jakichkolwiek uczuć topnieje. Czuje strach ;(
Przyjaźń wcale nie jest nienaruszalną więzią. Jest raczej jak olbrzymia, piaszczysta wydma, pozornie potężna i trwała, ale pewnego dnia budzisz się, a jej już nie ma.

Depresja objawy

przez asdfg12 08 paź 2012, 19:40
Transfuse napisał(a):Mi bardzo trudno jest opisać to co teraz czuję. W ogóle to nie widzę najmniejszego sensu w takiej egzystencji, nie wiem czy bardziej obawiam się takiego życia bez perspektyw czy śmierci. To przykre, chodzę przygnębiony, nawet matka zauważyła, że ze mną coś nie tak. Oczywiście z Nią o tym nie rozmawiam. Płakać mi się chce, boje się nadchodzącego dnia. Niedługo będę zmuszony zrezygnować z terapii, kończy mi się studenckie ubezpieczenie. Zostanę zupełnie sam, nie mam przyjaciół, bliskich znajomych. Kiedyś tak nie było, teraz lodowa bariera, która chroniła mnie od jakichkolwiek uczuć topnieje. Czuje strach ;(

Czytajac do mniej wiecej polowy Twojej wypowiedzi, jak był widział siebie.

Mam grono kumpli, najlepszy to samotnosc, cale zycie taki bylem.
Jestem mlody, cale zycie przede mna, a ja caly czas mysle ze nic nie ma sensu, ze jedyna opcja to samobójstwo, zeby się nie męczyc i sobie ulzyc. Jestem pieprzonym leniem, i nie mowicie mi ''wez sie w garsc'', ''twoje zycie w twoich rekach" - ja to wszystko wiem, az za dobrze, ale trudniej wykonac.

Nie wiem co robic, nie mam w sobie chyba wiary ze moze mi sie cokolwiek udac w zyciu. Wiem ze jak pojde na studia zawsze mam papierek i moge dostac lepsza prace, czy wyjechac za granice nawet w przyszlosci. Jednak wiem jak w moim przypadku bedzie to trudno skonczyc, nie specjalnie lubie sie uczyc. (zaoczne przerwalem po jednym dniu w tym roku i ogladam sie za inna szkola wyzsza...)
Z drugiej strony jesli nie skoncze studiow wiem ze cale zycie bede pracowal za najnizsza krajową, a wiadomo jak trudno o prace dodatkowo.

Depresja objawy

przez optymistyc 09 paź 2012, 18:29
Moje objawy są od kilku miesięcy takie same : brak energii, entuzjazmu , chęci do pracy, to co zawsze mnie interesowało zeszło na szary koniec. Bardzo mnie to męczy na co dzień a do kolejnej wizyty u lekarza nie mogę się doczekać (16.10.)i liczę że w końcu trafię z leczeniem i zacznę normalnie funkcjonować.
Nigdy nie przestanę dążyć do dobrostanu fizycznego społecznego i Psychicznego - czyli zdrowia

Depresja objawy

przez Transfuse 09 paź 2012, 19:01
asdfg12, wiesz, ja jestem po studiach technicznych; wykształcenie nie jest gwarancją zatrudnienia. Przykro mi ;(
Przyjaźń wcale nie jest nienaruszalną więzią. Jest raczej jak olbrzymia, piaszczysta wydma, pozornie potężna i trwała, ale pewnego dnia budzisz się, a jej już nie ma.

Depresja objawy

przez optymistyc 12 paź 2012, 18:06
Zauwarzylem ostatnio ze codziennie spie do poludnia (13-15) tzn. budze sie rano zalozmy o 8 czy 9 zjem sniadanie wezme tabletki i klade sie spowrotem do lozka, tak jakby moj dzien zaczynal sie o 15 godz dopiero.
Czy miał ktos z Was cos takiego?
Nigdy nie przestanę dążyć do dobrostanu fizycznego społecznego i Psychicznego - czyli zdrowia

Sortuj wg