Depresja objawy

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Depresja objawy

przez Stark 06 mar 2012, 21:52
jetta, Spróbuj porozmawiać z mamą, że źle się czujesz ostatnio, powinna zrozumieć, jeśli nie chcesz , to udaj się do psychologa szkolnego/czy pedagoga.

Ewentualnie możesz pisać tu,zawsze ktoś cię wesprze dobrym słowem, o ile to coś da.
Stark

Depresja objawy

przez alicjak 08 mar 2012, 22:49
witam ponownie. Czy poczucie okropnego zimna w okloicach krzyza,nerek ,dreszcze sa objawem depresji?
Ostatnio edytowano 08 mar 2012, 22:51 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z wątkiem zbiorczym

Depresja objawy

przez Lord Kapucyn 08 mar 2012, 22:53
Nie. Raczej nerwicy.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Depresja objawy

przez alicjak 09 mar 2012, 11:44
dzieki. Tak tez myslalam

Depresja objawy

przez Apofis 12 mar 2012, 12:22
Witam

Co zrobić gdy czujesz że Twój psycholog nie pomaga Ci? Gdy leczy objawy, ale nie sięga do przyczyn? Gdy w połowie Twojego zdania patrzy na zegarek i mówi: Wojtku to może za dwa tygodnie o tym pogadamy dobrze? A póki co spacery, sport, przyjaciele...
Czy naprawdę tak trudno zrozumieć, że depresja to ciężka choroba jest? Choroba, najczęściej występująca z innymi. Utrudnia normalne życie. Jest robota, trzeba ją wykonać. Ale mózg Ci nie pozwala. Mówi: połóż się. Miej to gdzieś. I tak nie masz szans. Wszystko co zrobisz nie przyniesie efektu. Więc daj sobie spokój...
Znam teorie: małe kroki, wyjścia na spacery, rozmowy z przyjaciółmi. Skarb jeśli się ich ma. Ja mam. Ale pogrążam się. Z fajnego gościa robi się śmietnik. Cóż. Zawsze gdy wydawało mi się że osiągnąłem dno, okazywało się że nie. Że jednak da się upaść jeszcze niżej.
Jeszcze noc się wokół tli, a już wiem, że dzień jest zły...

Depresja objawy

przez tahela 13 mar 2012, 21:37
wklejam fragment fajnej ksiazki , którą znalazłam o depresji autorstwa polskiego psychiatry i podaje linka , juz podałam tego linka w innym wątku, ale w związku z innym artykułem. Zjeżdżacie do dołu i klikacie na ostatnia pozycję na liscie i wyskakuje tam pdf inne artykuły tez są warte przeglądnięcia link:
http://pl.lundbeck.com/pl/For_doctors/D ... efault.asp

Jak pomóc osobie w depresji
„Pomóż mi", tak może się zwrócić do nas bliska osoba, która właśnie nie może wydostać się z pułapki depresji.
Może być to zresztą nasz sąsiad, kolega z pracy lub zgoła osoba, z którą nie byliśmy dotąd w zażyłych
stosunkach. Wiele osób nie chce jednak angażować się w osobiste perypetie i często intymne sprawy innych
ludzi. Boją się wciągnięcia w wir nieprzyjemnych zdarzeń, boją się późniejszych ewentualnych wymówek. Nie
chcą stawać po niczyjej stronie w sytuacjach konfliktowych. Wreszcie nie są pewni czy interwencja nie przyniesie
więcej szkody niż pożytku. Zajęcie takiego stanowiska przypomina jednak owe nieszczęsne „umycie rąk", czyli
unikanie zaangażowania. A przecież życzliwa chęć pomocy sama w sobie jest już pomocna i nie może nikomu
zaszkodzić. Niekiedy wystarczy poświęcić rozmówcy trochę czasu i w życzliwym skupieniu wysłuchać jego
relacji. Rozmowa z nami może dodać naszemu rozmówcy otuchy, tchnąć nadzieję w jego życie, choć na pewno
jego problemów nie zlikwiduje. Ty masz być przede wszystkim dobrym słuchaczem, który koncentruje się na
tym, co mówi drugi człowiek. Ale i to nie jest łatwe, ponieważ podczas każdej rozmowy rozprasza nas tysiące
myśli krążących w naszej głowie, a każda z nich oddala nas od drugiego człowieka. Tak samo ważne jest, aby
nie oceniać, nie potępiać i nie krytykować naszego rozmówcy Szczególnie niepokojąca jest sytuacja, kiedy
czujemy, że nasz rozmówca jest chory psychicznie i brak leczenia może doprowadzić do pogorszenia jego stanu
lub nawet samobójstwa. Czy należy doradzać mu, aby udał się do psychiatry? Sugerując mu to, być może
narażamy naszą znajomość, a może i przyjaźń na szwank. Być może człowiek ten obrazi się na nas. Może
zareaguje gniewem lub złością. Zdawać należy sobie sprawę, że jest to bardzo delikatna kwestia i postępowanie
nasze powinno być nacechowane taktem i delikatnością nawet jeśli kierujemy się troską o jego zdrowie, czy
nawet życie.
Jednym z najtrudniejszych problemów jest sytuacja, kiedy druga osoba mówi nam o chęci popełnienia
samobójstwa. Nie należy reagować lękiem na poruszone zagadnienie, ani także uciekać od tego tematu.
Najlepiej byłoby, aby człowiek z tak poważnym dylematem znalazł się czym prędzej pod opieka specjalisty.
Prowadzą do tego różne rozwiązania. Należy wybrać najwłaściwsze, taktowne i pewne. Ludzie myślą o śmierci
w różnych sytuacjach. Niewątpliwie zdecydowana większość takich myśli wynika z desperacji i poczucia
beznadziei. Niekiedy człowiek taki czuje, że znalazł się w sytuacji moralnej bez wyjścia. Jeżeli nasz rozmówca
jest osobą wierzącą, to możemy mu zasugerować, aby spotkał się z jakimś światłym kapłanem.
Często o samobójstwie myśli osoba, która utraciła kogoś bliskiego - nie chodzi tu tylko o śmierć, ale także
o rozstanie się z ukochaną osobą. W takich sytuacjach naszą rolą jest po prostu być z naszym rozmówcą
i uważnie go słuchać. Może to być trudne, ponieważ jest on pełen bólu po osobie, która odeszła. Jeśli mamy do
czynienia ze zdradą ze strony jednego z partnerów, raczej byłoby lepiej, aby nie zajmować zdecydowanego
stanowiska po stronie osoby, która relacjonuje swoje rozczarowanie. Zazwyczaj rzeczywistość jest bardziej
skomplikowana, niż to wynika z opowiadań jednej ze stron.
Wiele sugestii, rad i opinii na przedstawione problemy znajdziemy w poradniku dr Krzysztofa Jedlińskiego pt. Jak
rozmawiać z tymi, którzy stracili nadzieję? Przeczytanie tej książeczki może przydać się każdemu, który spotyka
na swojej drodze ludzi, którym trzeba pomóc i z którymi trzeba porozmawiać.
Lundbeck

-- 13 mar 2012, 20:39 --

szkoda, że więksosc ludzi, własnie próbuje umyc rece
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Depresja objawy

przez freya 13 mar 2012, 21:41
tahela, bardzo ciekawa publikacja. :great:
'Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?'

Venlectine
Symla
Topamax
Ketrel
doraźnie Afobam

Depresja objawy

przez Apofis 14 mar 2012, 16:07
Myślę, że dobrym sposobem, jest zwrócenie uwagi na to, że często źle się czujemy chwilowo. Że nawet ludziom z głęboką depresją zdarzają się dni w których czują się dobrze. Warto poczekać do takich dni.
Są jeszcze tzw pytania kartezjańskie:
- Co się stanie jeśli to zrobię?
- Co się nie stanie jeśli to zrobię?
- Co się stanie jeśli tego nie zrobię?
- Co się nie stanie jeśli tego nie zrobię?

W przypadku samobójstwa nie będzie niczego. Nie będziemy mieli na nic wpływu. Nie będziemy mogli sprawdzić co by było gdybyśmy jednak nie popełnili tego samobójstwa. Nie dowiemy się czy mieliśmy fajny pogrzeb, czy ktoś o nas dobrze mówił.
Żyjąc mamy owszem często gówniane życie. Ale mamy jakiś tam na nie wpływ. Nie możemy założyć, że już zawsze będzie beznadziejnie. Bo skąd mamy to wiedzieć? Na podstawie wcześniejszych doświadczeń ? Zawsze mogą być nowe. Ponoć z większości sytuacji są więcej niż dwa wyjścia. A jeśli nawet nie to... czym się przejmować?
Kurde wiem, łatwo pisać. Sam mam deprę więc nie będę Wam tu wciskał jarzębiny. Ale może ktoś w swym lepszym dniu (jak dziś mój) weźmie te słowa bardziej do siebie...

Depresja objawy

przez anielka13 18 mar 2012, 22:20
czasami o tym myślę, ale boję się to zrobić. boję się, że nieskutecznie. i jakie byłoby życie po przeżyciu chęci własnej śmierci?co bym zyskała a co straciła? dopóki się nie spróbuje to się tego nie wie. boję się wszystkiego. lęki i stres przeżywam od kilku miesięcy..ostatni tydzień był spokojny. do momentu mojej porażki życiowej. od kilku dni nękają mnie złe myśli. nie wiem czy jest sens pójścia do psychologa. raz się na nim zawiodłam. nie chcę mówić znów obcej osobie wszystkiego od początku.. to jest męczące. jestem zdrowa fizycznie pod każdym względem..miałam robione badania specjalistyczne i nic.. wszyscy kierowali mnie do psychiatryka na którego się i tak nie zdecydowałam. bo co by było gdybym wyszła stamtąd. perspektywa utraty pracy od razu by mnie ściągnęła na dno, jak również głosy ludzi i plotki, że tam byłam. staram się nie ufać ludziom. bo jak zaufam to się zawiodę (takie prawo istnieje odkąd pamiętam w moim życiu) tak samo gdy myślę o marzeniach które są realne do spełnienia.. nadchodzi wtedy jakieś fatum, które to niszczy. i życie mi się pieprzy za przeproszeniem. tak jest od zawsze. dlatego moją głowę przepełniają myśli negatywne bądź realne a marzenia już dawno zostały ukryte i zapomniane.
"..i chciałabym być niewidzialna.."

Depresja objawy

przez estera1 20 mar 2012, 15:45
ja chyba tez mam depresje od paru dni spie po 2h nawet jak wezme tabletke nasenna.Niechce mi sie jesc ,wszystko jest mi obojetne,nawet chce z pracy zrezygnowac niemam juz sily na nic :(

Depresja objawy

przez Apofis 20 mar 2012, 21:43
Estera.

Być może jesteś po prostu przemęczona lub wypalona zawodowo. Weź sobie dwa- trzy dni wolnego. Wyjedź gdzieś za miasto. Zwolnij nieco tempo i powinno to pomóc. A jeśli nie zgłoś się do psychologa. Depresja jest ciężką chorobą. Zazwyczaj trwa długotrwale. Często zresztą osoby na to cierpiące funkcjonują normalnie. Przynajmniej na pierwszy rzut oka.
Ja swoją chorobę uświadomiłem sobie dopiero po rozmowie z psychiatrą. Ale wiesz. Warto pamiętać by nie nadużywać tego określenia. Nie mówmy o zapaleniu płuc gdy mamy tylko lekki kaszel. Oczywiście nie twierdzę że tak jest w Twoim przypadku...

Depresja objawy

przez estera1 21 mar 2012, 11:37
mam wolne tydzien jutro ide do psychiatry marze by znow przespac cala noc .Przerabialam juz wiele lekow na sen i rece juz mi opadaja bo niewiem czy znajde w koncu jakis lek dla siebie a dwa czy wyjde wogole z lekow

Depresja objawy

przez anielka13 23 mar 2012, 22:04
a może powinnaś iść na terapię psychologiczną? niż się truć lekami? uprawiasz jakiś sport?
"..i chciałabym być niewidzialna.."

Depresja objawy

przez estera1 24 mar 2012, 11:33
biore leki raz spie raz nie ,wybiore sie tylko musze wziasc od psychiatry skierowanie .Nie chce sie truc ale to juz jest chyba uzaleznienie

Sortuj wg