Depresja objawy

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Depresja objawy

przez dogomaniaczka 24 paź 2011, 21:39
możliwe, prawda jest taka że im dłużej się nic nie robi tym trudniej coś zrobić..nie trzeba do tego nawet depresji, zdrowi ludzie tak mają..a jak się tyle czasu siedzi ..
mam dni kiedy udaje mi się zmusić do różnych rzeczy, często jest tak że jak wyjdę z psem i się przewietrzę to wtedy więcej chce mi się robić ;)
ale też jest tak że kończy się na chceniu i nie wychodzę z łóżka.
Guzik, a ja mam odwrotnie, chciałabym, ale nie mogę :/

Depresja objawy

przez Guzik 24 paź 2011, 21:41
Ja się nie godzę, ja nie mogę. To nie jest bezpieczny stan, ja się nie karmię nieszczęściem, nie wiem nawet o jakim nieszczęściu myślisz, mnie to wszystko zjada. Nawet nie wiem kim jestem, przepadłam!

-- 24 paź 2011, 21:44 --

dominika92 napisał(a):możliwe, prawda jest taka że im dłużej się nic nie robi tym trudniej coś zrobić..nie trzeba do tego nawet depresji, zdrowi ludzie tak mają..a jak się tyle czasu siedzi ..
mam dni kiedy udaje mi się zmusić do różnych rzeczy, często jest tak że jak wyjdę z psem i się przewietrzę to wtedy więcej chce mi się robić ;)
ale też jest tak że kończy się na chceniu i nie wychodzę z łóżka.
Guzik, a ja mam odwrotnie, chciałabym, ale nie mogę :/

Widzisz. Ja chyba nawet nie rozumiem o co mi chodzi. Ja bym chciała, bardzo bardzo, ale nie mogę, tzn mogę, fizycznie jestem w stanie coś zrobić ale wszystko jest takie odseparowane i nie moje, jakbym była jakimś robotem! Głupim robotem! Który nie może wytrzymać we własnej mechaniczności, w tej pustce, że ma jakieś polecenia i może je wykonać ale nic go z tym nie łączy. Nie wiem chyba mnie posrało.

Depresja objawy

przez buka 24 paź 2011, 21:49
jesteś z tego co pamiętam sympatyczna szatynką w okularach troche w typie nauczycielki o zgrabnych nogach;P
każdy jest wszystkim,każdy jest nikim..

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Depresja objawy

przez Guzik 24 paź 2011, 21:51
Buka, to do mnie?

Depresja objawy

przez buka 24 paź 2011, 21:59
nie,do dominiki
bo człowiek jest mechanizmem,prostym w swyej komplikacyjnośći.jesli odpada to wszystko co napedza i czyni człowieka-ten cały kram..
a moze jest odwrotnie,najbardziej człowieczy jest człowiekiek wyzbyty wszystkiego?
a ja dzis jadac w po miescie w swym niemym krzyku chciałem coś zrobić,jakos zamanifestowac swe istnienie wymysliłem zniszczyc znak przy torach,ale zaraz taka mysl-ze tramwaj nie przejedzie,ludzie spóźnią sie do pracy..
wiec jakies tam uczucia mam jeszcze,he he

Depresja objawy

przez dogomaniaczka 24 paź 2011, 22:15
buka napisał(a):jesteś z tego co pamiętam sympatyczna szatynką w okularach troche w typie nauczycielki o zgrabnych nogach;P
każdy jest wszystkim,każdy jest nikim..

yyyyyyy:D że co? :mrgreen: jestem szatynką. tylko to się zgadza :mrgreen:

Depresja objawy

przez kornelia_lilia 24 paź 2011, 22:22

Ale kupilam ten zen-szen.
Bralam jedna tabletke o godz 15 po jedzeniu.
Po rownym miesiacu bylam bardzo zaskoczona - mialam mase energii, sily, brak zmeczenia, jasny, otwarty umysl a w nocy mi sie spac nie chcialo. Takze ten produkt moge szczerze polecic.
Trzeba pamietac ze po trzech miesiacach trzeba zrobic 2-mesieczna przerwe.
Takze znowu sobie go kupie.
Moze pomoze.

kurcze, a u mnie nic a nic żeń- szen się nie sprawdził. :?
Najtrudniej jest widzieć słońce… wierzyć w słońce i nie czuć ciepła. /H. Poświatowska/
Nigdy, nigdy nie żałuj, że zrobiłaś cokolwiek, jeśli robiąc to, byłaś szczęśliwa /Dorotea de Spirito/

Depresja objawy

przez buka 24 paź 2011, 22:33
yyyyyyy:D że co? :mrgreen: jestem szatynką. tylko to się zgadza :mrgreen:

wszystko sie zgadza,to jestes ty za 10lat:P

Depresja objawy

przez Lukrecja28 25 paź 2011, 02:19
kornelia_lilia napisał(a):

Ale kupilam ten zen-szen.
Bralam jedna tabletke o godz 15 po jedzeniu.
Po rownym miesiacu bylam bardzo zaskoczona - mialam mase energii, sily, brak zmeczenia, jasny, otwarty umysl a w nocy mi sie spac nie chcialo. Takze ten produkt moge szczerze polecic.
Trzeba pamietac ze po trzech miesiacach trzeba zrobic 2-mesieczna przerwe.
Takze znowu sobie go kupie.
Moze pomoze.

kurcze, a u mnie nic a nic żeń- szen się nie sprawdził. :?

Zwykly zen-szen i u mnie sie nie sprawdza.
TYLKO te tabletki o nazwie - Body max plus.
Wpisz sobie w wyszukiwarke i poczytaj
Lukrecja28

Depresja objawy

przez ewa3700 07 lis 2011, 17:17
Witam. Odradzam szczerze osobom chorującym na depresję i stany lękowe żeń szeń. Jest udowodnione, że wprost przeciwnie- nasili lęk u osoby chorej. Owszem, mogą go brać osoby zdrowe-przemęczone fizycznie i psychicznie. Nieskuteczne są też: 5HTP, L-tyrozyna, Tonisol, Inozytol. Próbowalam i wiem o czym mówię, bo choruję na depresję + lęki od 10-ciu lat. Jeżeli chodzi o suplementy, to mam zamiar spróbować "Arktyczny Korzeń" 60 tabl. ok. 25zł. To samo to Rhodiola 60 tabl. ok. 19zł. Obecnie biorę Sulpiryd+ TrazodonCR, ale czuję ,że pogarsza mi się, czyli zbliża się nawrót choroby. Odstawię trazodon, bo czuję, że jest to lek, który działa krótko( ok. 3- m-ce), a duże dawki zamulają, nie leczą lęku, często boli głowa. Sulpiryd bedę brała dalej, gdyż go dobrze toleruję. Jedyny objaw, to nadmierny apetyt. Słyszałam też o aminokwasie o nazwie L-teanina, ale to droga impreza 60 kaps. ok.130zł. Pewnie spróbuję i tego. Tak łatwo się nie poddam. Pozdrawiam. Depresyjnym życzę powodzenia.

Depresja objawy

przez babi 09 lis 2011, 16:31
Dzięki za info. Łykam żeńszeń od jakiś czterech miesięcy, więc może to być przyczyną pogorszenia mojego samopoczucia... 5HTP łykałam, ale od początku nie czułam żadnych efektów więc przestałam

Depresja objawy

przez fajnalaska 17 lis 2011, 13:20
Witam,ja jak czuje że zaczyna mnie "cos brać"wsiadam w auto i jade byle gdzie,ale najlepszy jednak jest spacer ogólnie ruch,trzeba sie zmotywować. Rok temu miałam ciężki czas rozstałam sie z moim partnerem..wieczory długie i ciemne,zimno...wiadomo!! Beznadzieja!!! Nagle wpadłam na pomysł ze będę biegać i tak sie stało biegalam co 2 dzien po ok godz.cały styczeń luty i marzec tego roku.Podczas biegania nie mogłam myśleć o niczym innym jak oddech, zmęczenie i dokąd jeszcze mam siłę dobiec....w tym czasie moj mozg nie myślał o moim problenie,wyłączał się. Kiedy juz resztką sił biegłam wytyczając sobie cel na odpoczynek mowiłam sobie ze muszę dobiec...jeszcze kawałek.... opłacało sie dzięki temu zauważylam ze w zyciu tez zaczełam byc bardziej stanowcza i przez pewien czas szłam do przodu. hmmm,,,,teraz znowu się zawiesiłam i znowu muszę zacząć biegać. Tak naprawdę jestem sam,kompletnie sama,nie mam nikogo na kogo mogłabym liczyć...cały czas polegam na sobie i sama siebie albo zdołuje albo podnoszę. Właściwie lubie swoją samotność,za ludzmi nie przepadam,a nawet sie czasem boje ich....Wiem jednak ze nikt mi bardziej nie pomoże niż ja sama sobie.

Depresja objawy

przez mateusz 17 lis 2011, 15:48
fajna laska dobrze mowi z tym bieganiem

Ruch jest jednym z lepszych lekarstw na stany depresyjno-lękowe. Jedyna rogola w tym przypadku to systematycznosc . Jak zaczynalem to bylem w slabiutkiej kondycji ale wychodzilem z domu i truchtalem sobie po po kilkanascie minut z przerwami na poczatek. Po 3 tgodniach moglem juz biec 30 min i bylem z siebie dumny a po skonczonym biegu dostawalem taki zastrzyk endorfin ze przez kolene 2 godziny czulem sie przeszczesliwy.Od tamtej pory sport stal sie czescia mojego zycia .. Im mialem wiekszego dola tym wieksza dawke ruchu sobie fundowalem.Teraz po ponad roku wypracowalem sobie fajna kondycje. Rano przed praca ide na fitness na godzinke i to daje mi niezlego pałera na start. Po pracy natomiast lece na basen po kolejny zastrzyk ruchu oraz endorfin i dzieki temu spie jak bobas :).

Jesien i zima ,czyli okres gdzie jest malo swiatla dziennego tak bardzo potrzebnego do dobrego samopoczucia to najtrudniejszy czas dla osob z depresja i nerwica.

Ja nie truje sie juz lekami a moje naturalne sposoby na dobre samopoczucie to :

1.Swiatłoterapia -- sprowadzilem sobie lampe ktora emituje swiatlo sloneczne o mocy 10 000 Luxow ( znalazlem za granica za 200z zl. ),
Uzywa sie ja po przebudzeniu przez 30 min. dziennie i to wystarczy zeby dobrze sie poczuc.

2.Uzywam trenazer oddechu Dr.Frołwa .. Świetne urzadzenie medyczne uwazane za jedeno z najlepszych sposobow na dotlenienie organizmu
Nie uzywa sie tam lekow a na jakiej zasadzie dziala to mozna sobie poczytac w internecie.Powiem tylko ze uzywanie tego urzadzenia przez 30 min. dziennie jest porownywalne z dotlenieniem organizmu po przebiegnieciu 5 km.

3.Najważniejszy

Sport !.. Nie wyobrazam sobie juz zycia bez sportu. Min. godzina dziennie , Min. 5 x w tyg.

4.Alkohol ograniczony do minimum .

5.Zdrowe - zbilansowane posilki.

I nie ma sily zeby sie dobrze nie poczuc :))

Pozdrawiam Wszystkich
" Sukces utkany jest z cierpliwosci i czasu "

Depresja objawy

przez ewa3700 17 lis 2011, 17:02
Leczenie światłem jest dobre jak ktoś cierpi na depresję sezonową (jesień, zima). Sport nie wyczynowy też dobry. A dodatkowo można brać preparat Olimp stress control- 30 kaps. c. ok. 16zł. Dostępny w sklepach dla sportowców- kultutystów. w tym preparacie jest 6 składników wspomagających osoby żyjące stale w stresie.

Sortuj wg