Depresja objawy

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

POMOCY, nie potrafię sobie pomóc!

przez nvidia 24 wrz 2011, 22:39
Jejku, wyobrażam sobie, jakim wspaniałym dniem byłby dzień bez płaczu...

Depresja objawy

przez Badziak 24 wrz 2011, 23:31
Wydaje mi się, że skoro wcześniej nie miałaś takiego problemu to znaczy, że to nie jest kwestia osobowości. Neurotyzm można mieć od dzieciństwa, ale Tobie towarzyszy od roku, czyli prawdopodobnie cierpisz na depresję/dystymię. Wiele spraw Cię przygnębia, nie masz energii do pracy, często płaczesz, chociaż pozornie nie masz powodu, żeby reagować aż tak ekspresyjnie. Zwróć się po pomoc - możesz iść do psychiatry po leki albo po skierowanie na psychoterapię. Do psychiatry na NFZ nie trzeba skierowania, możesz zarejestrować się w każdej chwili. Mam nadzieję, że znajdziesz pomocną dłoń, bo szkoda, żebyś tak się męczyła. A znam to z autopsji.
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

Depresja objawy

przez nvidia 26 wrz 2011, 08:24
Pójdę do lekarza, jak tylko znajdę wolną chwilę, bo na razie ciężko z czasem.
Wczoraj przez cały dzień nie uroniłam łzy! Nie pamiętałam już takich dni, a tutaj proszę.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Depresja objawy

przez ona_22 09 paź 2011, 22:09
Mam pytanie odnośnie waszej masy ciała... Czy przy depresji przytyliście? Ja nie biore leków ( jeszcze) ale przez ostatnie 2-3 miesiące przytyłam 7 kg. i jest mi z tym bardzo źle... Czy Wam też się coś takiego przydarzyło?
Człowiek jest zbyt skomplikowany, by opisać go słowami...

Depresja objawy

przez Tomiris 11 paź 2011, 19:58
W depresji można zaobserwować albo spadek masy ciała, albo wzrost... Każdy inaczej reaguje. Ja jestem dystymikiem i waga strasznie mi skacze.

Depresja objawy

przez ona_22 12 paź 2011, 18:27
Kurczę... Problem w tym, ze jeszcze nie zaczelam brać leków.... boję się, że jak zacznę to będe tyć :(

Depresja objawy

przez cacek12078kp 12 paź 2011, 21:49
Dół i ból brzucha od rana.
Jejku czy wy też tak macie że od rana nie potraficie wstać bo macie straszny ból brzucha? Jakiś strach przed nadchodzącym dniem a potem takie męczenie się przez owy dzień.. Ja tak mam od jakiegoś czasu:-( Co to się wyrabia ze mną.. i tylko cały czas bym spał i nic nie potrafię działać nie mam chęci do działania:-( Wiecznie meczy mnie jakiś niepokój.. czyms cały czas się przejmuję.. Jejku co mnie złapało..:-(
Idę jutro do lekarza.. Czy ktoś miał takie objawy.. Czy leki pomogły wam..? A jak tak to jakie i w jaki sposób?
Ostatnio edytowano 13 paź 2011, 01:08 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z w/w wątkiem z uwagi na treść Twojego postu

Depresja objawy

przez Tomiris 12 paź 2011, 22:19
a jaki masz lek? ja biore escitil i schudłam w sumie : p

Depresja objawy

przez klaudia1233 12 paź 2011, 23:30
ja miałam potworne bóle brzucha, nadal je mam, ale od 3 mscy jestem na lekach [wielu]. wyszło, że mam nerwicę żołądkową [co spowodowało refluks okropny, zespół drażliwego jelita, dodatkowy skręt kiszki i rozwalone trawienie]. generalnie brzuch mnie tak boli, że nie jestem w stanie ruszyć się o 5 mm. jak tylko leżę w łóżku, kładę sobie koc elektryczny, żeby rozluźniał mięśnie. brzuch mam ciągle wzdęty. jestem na specjalistycznej diecie rocznego dziecka [kiepsko mi to idzie jednak :roll: ].
leki, które biorę:
ultragastran 2x dziennie
no spa forte 3x dziennie
debretin 3x dziennie
cośtam w najsilniejszej dawce 2x dziennie
panprazox 1x dziennie
sulpiryd 100mg 1x dziennie

nie wiem, co tobie jest, ale może ci się moje info przyda ;)
Ostatnio edytowano 13 paź 2011, 01:07 przez *Monika*, łącznie edytowano 2 razy
Powód: przeniesiono

Depresja objawy

przez DonColetti 13 paź 2011, 15:08
ona_22 napisał(a):Mam pytanie odnośnie waszej masy ciała... Czy przy depresji przytyliście?
Ja przy leczeniu schizofrenii (a tu też mogą wystąpić elementy depresyjne i takie mam) z początkowej wagi 57kg wskoczyłem na 70kg po miesiącu terapii - czyli po odpowiednich wyliczeniach wzrost o prawie 23%! :shock: Sam byłem zaskoczony, gdy się ważyłem. To wszystko przez te leki, sprzyjają apetytowi i tak np. jadłem nawet wtedy, gdy nie odczuwałem głodu, a nie powinno tak być. Nigdy mi się to nie zdarzało przedtem. Ledwie mieściłem się w moich starych spodniach, tak mi brzuch rozdęło :shock: Na szczęście ostatnio spadłem trochę z wagi, bo rezygnowałem ze śniadań, czasem też z kolacji :D
A przy depresji, w przypadku gdy nie zażywasz leków, to nie wiem, jak mają się sprawy związane z wagą. Muszą się wypowiedzieć inni użytkownicy.
Diagnoza: schizofrenia paranoidalna. F20.0

Depresja objawy

przez ewaryst7 13 paź 2011, 17:48
Ja przytyłąm bo po prpstu , dużo więcej jem.. Kocham jeść:)

Depresja objawy

przez DonColetti 13 paź 2011, 17:51
Ja tylko 2 posiłki dziennie jem, bo dalej chcę chudnąć ;)
Diagnoza: schizofrenia paranoidalna. F20.0

Depresja objawy

przez kicikici 13 paź 2011, 18:09
jak mialam depresje co bylo hm 12 lat temu to chyba jadlam wtedy wiecej, natomiast jak mam stresa to prawie nic nie jem i nie jestem glodna.

█▄█ █▀█ ▀█▀
█▀█ █▄█ ♥█ giяℓ

Depresja objawy

przez ona_22 13 paź 2011, 21:33
Kurde... ja właściwie to nie jem dużo,ale fakt.. jem nawet jak nie czuje głodu ;/ W najbliższych dniach mam wizytę u psychiatry... pewnie dostane jakieś leki,ale chyba nie będe ich przyjmować;/ Jak sobie pomyślę, ze moge jeszcze bardziej przytyć to będzie dla mnie straszna udręka;/ Może Wam wydac się to głupie... może ktoś napisze, ze zdrowie jest ważniejsze,ale... od jakiegoś czasu występują u mnie objawy fobii społecznej, a kiedy przytyje to już całkiem zamknę się w 4 ścianach i już nie powiem co to wszystko strzeli... :(

Sortuj wg