Depresja objawy

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Depresja objawy.

przez 3rdStrike 28 cze 2011, 23:05
5-htp w leczeniu dystymii

Witam,
jestem nowy na forum i jest to mój pierwszy post. Jestem facetem, mam 26 lat, na dystymię cierpię od jakichś 8-11 lat, jednak zdałęm sobię z tego sprawę dopiero w ciągu ostatniego miesiąca. Jest to moja własna diagnoza, nigdy nie byłem u specjalisty.

I tutaj moje pytanie, czy ktoś z Was próbował się samodzielnie leczyć za pomocą 5-htp lub innych preparatów bez recepty? Jakie są tego efekty?
Ja już zamówiłem ten specyfik i będę go brał, być może będę relacjonował moją przygodę z 5-htp. Dodam jeszcze, że w życiu nigdy nie brałem żadnych leków na jakiekolwiek schorzenie, raz tylko wziąłem apap na ból zęba.
Ostatnio edytowano 29 cze 2011, 00:37 przez *Monika*, łącznie edytowano 2 razy
Powód: połączono wątki z uwagi na tematykę Twojego postu

Depresja objawy.

przez *Monika* 29 cze 2011, 00:34
3rdStrike, Gratuluję odwagi!

Nie sądzę,zebyś się sam wyleczył z choroby, którą sobie sam zdiagnozowałeś. Przecież to jakiś absurd!
Idź do psychiatry, opowiedz o swoich problemach, które Cię dotykają. Poproś o skierowanie na psychoterapię.
Nie rozumiem jak można się samemu diagnozować. Czy Ty sobie zdjaesz sprawę z tego, że możesz sobie wyrządzić wielką krzywdę?
Objawy mogą pasować do wielu zaburzeń.
Diagnozuje specjalista!
Obrazek
Główny Moderator

Depresja objawy

przez 3rdStrike 29 cze 2011, 08:27
Ile czasu, w przybliżeniu oczywiście, zajmuje "specjaliście" taka diagnoza?
Na psychoterapię na pewno nigdy nie pójdę, uważam że jest to jedynie strata czasu i energii. Jeżeli miałbym już iść do jakiegoś lekarza to tylko po to żeby mi coś przepisał.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Depresja objawy.

przez Badziak 29 cze 2011, 11:40
3rdStrike napisał(a):5-htp w leczeniu dystymii

Witam,
jestem nowy na forum i jest to mój pierwszy post. Jestem facetem, mam 26 lat, na dystymię cierpię od jakichś 8-11 lat, jednak zdałęm sobię z tego sprawę dopiero w ciągu ostatniego miesiąca. Jest to moja własna diagnoza, nigdy nie byłem u specjalisty.

I tutaj moje pytanie, czy ktoś z Was próbował się samodzielnie leczyć za pomocą 5-htp lub innych preparatów bez recepty? Jakie są tego efekty?
Ja już zamówiłem ten specyfik i będę go brał, być może będę relacjonował moją przygodę z 5-htp. Dodam jeszcze, że w życiu nigdy nie brałem żadnych leków na jakiekolwiek schorzenie, raz tylko wziąłem apap na ból zęba.

Ja próbowałam 5-htp z dodatkiem waleriany czy czegoś podobnego. Fajnie uspokajało, ale nic poza tym. W tych preparatach często jest dodatek witaminy B12 albo B6 (nie pamiętam) w ilości 120% dziennego zapotrzebowania, a ja łykałam po kilka tabletek dziennie, żeby przyspieszyć działanie. W każdym razie po miesiącu zaczęły mnie boleć mięśnie i okazało się, że to przedawkowanie, którejś z tych witamin daje takie efekty. Chwilę po odstawianiu suplementu bóle zniknęły.
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

Czy to jest DEPRESJA ??

przez reda99 01 lip 2011, 14:12
Kasik napisał(a):Hej! mam problem i jakos nie potrafie sobie z tym poradzic:(
Od kilku miesiecy czuje sie beznadziejnie...myslalam że wszystko minie po maturze ale tak sie nie stalo i czuje si ecoraz gorzej...szczerze mówiac nic mi sie nie chce, czasem nawet wyjsc z domu...siedze caly dzien w domu, czuje sie zmieczona jak po jakims ciezkim wysilku, do tego boli mnie glowa,czuje sie podenerwowana i nie potrafie sobie znalezc zajecia...jestem nie do zneisienia dla bliskich ..ale znowu nie jest tak ze caly czas jestem w takim stanie...czasem mam kilka dni bardzo dobrych, jestem pelna energii i pelna zycia...dlatego tez nie mam pojecia co to moze byc???czy powinnam isc do lekarza albo po prostu to nic takiego???
ale szczerze mowiac zaczyna mnie to niepokoic coraz bardziej...coraz czescxiej jestem smutna :cry: ..sama juz nie wiem czy ja sama sobie cos ubzduralam???

Witam, ja też mam bardzo podobnie. Nawet nie wiem co mam zrobić ze sobą wieczorem, nie mówiąc już co będzie jutro czy za tydzień, kiedy wybije moja data śmierci Nie mam z kim porozmawiać, nie umawiam się z nikim, szukam porad na różnych forach. Może Wy mi pomożecie?

Depresja objawy

przez Haniuszka 03 lip 2011, 16:26
Witam! Buszuję już chwilę po tym naszym forum i dużo czytałam na temat depresji... Niestety mam sporo jej objawów, a najcięższym z nich są myśli samobójcze. Przychodzą i odchodzą, jak zaświeci słońce jest w porządku, jak pada to szukam sznura (no, tak właściwie to w myślach..) ogólnie stoję trochę na rozdrożu, po studiach, bez pracy, bez chłopaka, czas się zatrzymał. Ani do przodu ani do tyłu. Nic się nie chce... Ogólnie, oklepany tekst - życie jest zupełnie pozbawione sensu. Szukam zajęć, cały czas odwracam swoją uwagę, ale do melancholii i depresji doszła i nerwica, myśli natrętne i wstrętne. Jak się wyrwać z tego zaklętego koła, jak sprawić, żeby chciało się chcieć? To takie trudne... Czego się nie chwycę, od razu wiem, że jest bez sensu. Czuję się jakby wszystko było przewidywalne, jakbym wiedziała wszystko i była strasznie stara, a mam dopiero 25 lat... Co robić?
Haniuszka

Depresja objawy

przez BiałyLatawiec 03 lip 2011, 16:54
Haniuszka, A znajomi, grono znajomych? przyjaciołka/l z ktorymi mogłabys w czasie takich gorszych nastrojów sie spotkać czy wygadac? Generalnie jakby zapytac Polaka czy jest zadowolony ze swojego życia to choćby miał juz jakies osiagniecia na swoim koncie to i tak bedzie niezadowolony i bedzie narzekać...nie wszyscy,ale wiekszość :?
"Nieszczęsny! Tysiac gróźb mnie osaczyło,
Tysiąc trwóg każe drżeć, słabnąć, omdlewać.
Ja- pogrzebany jestem pod ziemia,
W grobowcu ciała".

Depresja objawy

przez Haniuszka 03 lip 2011, 17:44
Wiesz, mieszkam na wsi, wszyscy wyjechali, znajomi, sąsiedzi, ogólnie młodzi... z przyjaciółkami widuję się raz na dwa, trzy miesiące... ciężko tak samej ciągle w domu z rodzicami, jak w klatce, a jednocześnie tak bezpiecznie. Ani w tył, ani w przód. Czuję, że muszę coś zrobić, a jednocześnie to nie ma sensu, albo się boję (ba, skłonnam do paniki niczym leming:)
Haniuszka

Depresja objawy

przez BiałyLatawiec 04 lip 2011, 00:13
autsajder, nie od razu Rzym zbudowano...czy jakoś tak :P
Może zacznij od tego, jak sam sie czujesz i naucz sie nazywać swoje problemy, aby moc stawic im czoła.
Szukasz gdzies indziej pomocy oprocz tego forum?
"Nieszczęsny! Tysiac gróźb mnie osaczyło,
Tysiąc trwóg każe drżeć, słabnąć, omdlewać.
Ja- pogrzebany jestem pod ziemia,
W grobowcu ciała".

Depresja objawy

przez Malwa 04 lip 2011, 16:36
Witajcie! :smile: Choruję na depresję, jednym z objawów jest to że szybko się męczę, często czuję się jak stuletnia babcia. Okropnie mnie to złości. No ok, nie mam dwudziestu lat ale w moim wieku powinnam mieć więcej energii. Czy ktoś z Was odczuwa podobnie?

Depresja objawy

przez Haniuszka 04 lip 2011, 17:10
Podobno na spadek energii magnez, świeże powietrze, relaks, odpoczynek albo odwrotnie, ćwiczenia. Też mam depresję, i często wydaje mi się że jestem zmęczona, bo chcę się schować pod pierzynką... zaciskam zęby i szukam zajęcia. A i w pierwszej kolejności badania, (ja mam anemię), ale to pewnie wiadomo...
Haniuszka

Depresja objawy

przez Malwa 04 lip 2011, 17:54
Magnez brałam wiele miesięcy, jednak bez oczekiwanych efektów. Badań nie robiłam ale żaden psychiatra nie kazał mi ich zrobić.

Depresja objawy

przez Haniuszka 04 lip 2011, 18:27
Zmęczenie może wynikać z organizmu też.... przebadaj się, tak dla świętego spokoju.
Haniuszka

Depresja objawy

przez Malwa 04 lip 2011, 21:34
Haniuszka chyba tak zrobię.

Sortuj wg