Depresja objawy

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Depresja objawy

przez derick 25 maja 2011, 23:49
już nie mogę pół roku mija tabletki i nadal nic;/ dziś w moim miescie czułem się tak jakbym nie wiedział gdzie jest co to za miejsce choc tysiąć razy tam byłem. przeraża mnie spina i potem już poł dnia nie moge funkcjonować:( ja chce juz z tego wyjsc!!

Depresja objawy

przez Agasaya 25 maja 2011, 23:56
derick, doskonale Cię rozumiem
Agasaya

Depresja objawy

przez jarilitmanen 30 maja 2011, 09:19
ja mam depresję bo nie mogę odnaleźć miłości w głowie mam tą jedyną której już nie ma :(

omnadren brać czy nie?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Depresja objawy

przez anqa83 15 cze 2011, 13:34
Ja też zauważyłam że im mocniej jestem zmęczona tym lepiej się czuję... Ale najbardziej mi dokucza nadmierne bicie serca, i ten ogromny wewnętrzny niepokój....walczę z sobą wtedy, by nie wzywać pogotowia , bo racjonalnie wiem że nie dzieje się nic zagrażającego mojemu życiu....

Depresja objawy.

przez brak uczuć 22 cze 2011, 19:28
Czy to na pewno depresja?

Nie odczuwam uczuć, zanikły mi wszystkie zainteresowania ( bez pozytywnych emocji nic czlowieka nie kręci), o wiele mneij wydajnie myślę, zwłaszcza jesli chodzi o wyobrażnię przetrzenną, przez brak uczuć nie czuję więzi z ludzmi, nawet bliskimi, nie mam chęci spotykania się ze znajomymi, nie mam chęci na nic, mam od 1,5 roku zahamowanie psychoruchowe - tylko sobie siedzę cały dzień przed komputerem, mam niechęć do wszelkiej aktywnosci - mi to się kojarzy ze schizofrenią prostą, ale lekarze konsekwetnie mówią, że nie, że to depresyjne...aha, mam problem z ruchem...musze się doslownie zmuszać,zeby chodzic....zaczelo sie to 2,5 roku temu, a od 1,5 roku jest koszmar...w ogole nie odczuwam przyjemnosci...zadnej, nawet najmmniejszej...przestalam czytac gazety, przestalam ogladac tv, czuję się otępiała i zobojętniała...mogłaby rodzina umrzec na mocih oczach i by mnie to nie ruszylo...jestem jakby obok...w ogole od tego sie zaczelo, ze zaczelam odczuwac uczucia "jak przez szybe'. Aha, i nie mam poczucie wlasnej osoby (depersonaliacja)...urojen i glosów nigdy nie miałam. PRzez wiekszosc czasu tego 1,5 roku ostatniego czulam niewyobrazalne cierienie...od tego 1,5 roku codzien mysle zeby sie zabic..z tej pustki i cierpienia...smutku nie odczuwam...ne ma w ogole dobrych dni, ostatni raz radosc czulam w 2009 roku...
Leki na depresje wyproboalam prawie wszystkie i bez efektu.
Czy ktos mial podobnie? Czy taka moze byc depresja? I czemu nic nie pomaga? Chodze do terapeutki, ale to nci nie daje, bo ja nic nie czuje...tzn czuje pustke, cieprienie, czasem rozpacz i lęk.I tyle
Czy ktoś miał podobnie? Jak z tego wyjć? Moze to jdnak schizofrenia prosta?
Ostatnio edytowano 22 cze 2011, 19:38 przez *Monika*, łącznie edytowano 2 razy
Powód: przenoszę do odpowiedniego wątku bo takowy na temat objawów w depresji mamy na forum!
brak uczuć

Depresja objawy

przez *Monika* 22 cze 2011, 19:40
brak uczuć, Tu jest wątek na temat objawów w depresji. Jest tu wielu stałych użytkowników. Może się odniosą do Twojego postu.
Obrazek
Główny Moderator

Depresja objawy

przez celineczka3 22 cze 2011, 19:49
Brak uczuć na forum nie ma psychiatry, a nawet gdyby był to ciężko byłoby postawić mu obiektywną diagnozę tylko na podstawie Twojego postu. Dlatego myślę, że mądrzej będzie wierzyć w diagnozę lekarza który ma z Tobą bezpośredni kontakt i nie drążyć dalej tematu. Jedyne co mogę Ci zasugerować, w związku z brakiem skuteczności u Ciebie dotychczasowego leczenia, to żebyś może zainteresowała się bardziej tematyką suplementacji żywieniowej, zwłaszcza kwasów omega 3. Jest udowodnione naukowo, że ludzie z depresją mają ogromne niedobory tych składników w diecie, co tłumaczy zazwyczaj poprawę jaką odczuwają gdy tylko braki te zaczynają uzupełniać. Jednak początkowe dawki muszą być dość duże....około 3 gram. Podaje link do bardzo interesującego, profesjonalnego, branżowego artykułu, który dokładniej objaśnia to zagadnienie:
https://docs.google.com/viewer?a=v&q=ca ... OK3jmjMLCQ
celineczka3

Depresja objawy

przez Agasaya 22 cze 2011, 19:51
zanikły mi wszystkie zainteresowania ( bez pozytywnych emocji nic czlowieka nie kręci), o wiele mneij wydajnie myślę, zwłaszcza jesli chodzi o wyobrażnię przetrzenną, przez brak uczuć nie czuję więzi z ludzmi, nawet bliskimi, nie mam chęci spotykania się ze znajomymi, nie mam chęci na nic, mam od 1,5 roku zahamowanie psychoruchowe - tylko sobie siedzę cały dzień przed komputerem, mam niechęć do wszelkiej aktywnosci

brak uczuć, ten fragment idealnie zgadza się z tym czego ja doświadczam... a przerabiam wg lekarza epizod depresyjny właśnie. Tyle że ja odczuwam emocje bardzo silne negatywne (nawet zbyt silnie) a pozytywne są tak stłumione że niemal nie zauważam ich...
potrafię jeszcze zmusić się do wyjścia z domu i spotkania z kimś (ale to muszę mieć dobry moment akurat), potrafię się też śmiać, żartować ale to nie sprawia mi radości ani przyjemności... czuję się lepiej po takich spotkaniach ale nie mogę powiedzieć że to było przyjemne... tyle że u mnie to też ma inne podłoże... bo ja się po prostu spinam i stresuję, wydaje mi się że zaraz zrobię coś co mnie ośmieszy itp.
także odczucia podobne do tych w depresji masz... moim zdaniem
Agasaya

Depresja objawy

przez brak uczuć 22 cze 2011, 20:41
Dzięki Lady B-pomogłaś mi. Mi się w sumie to też zrobiło po stresie. I tak barastało przez 2,5 roku...ja mogę robić rzeczy o których marzyłam i ani garama przyjemności...cokolwiek to jst to jakiś fragment mojego mózgu odpowiedzialny za odczuwanie przyjemnosci, motywację, napęd, uczucia - zablokował się :( Tylko, że u mnie to trwqa 2,5 roku...a każdy dzien jest męczarnią
ja umiem się np. rozesmiać z czyjegoś zartu, ale w srodku mnie to nie smieszy...taka pustka
brak uczuć

Depresja objawy

przez Agasaya 22 cze 2011, 20:58
ja mam raczej tak że roześmieję się z żartu i nawet sama zażartuję ale w środku mnie aż pali z bólu... najśmieszniejsze jest to że ludzie uważają że nie widzą tego cierpienia u mnie nawet jak im o tym mówię, no ale co tu się dziwić udawanie że wszystko jest ok trenuję mniej więcej od 6 roku życia...
Agasaya

Depresja objawy

przez halenore 22 cze 2011, 21:04
Nie wiem jak was, ale mnie taki udawanie wqrwia :!: I to tak bardzo, że mam ochotę zacząć drzeć mordę :why: Wiem, że nie powinnam udawać, ale dalej brnę w bagno. Przecież nie mogę wydzierać się na kogoś, kto nie rozumie. Pewnie stąd bierze się moa niechęć do kontaktów z ludźmi. Właśnie jutro czeka mnie spotkanie, na którym padnie moje ulubione pytanie "A co u ciebie?"
My mother said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Natręt Gramatyczny

Depresja objawy

przez brak uczuć 22 cze 2011, 21:29
ja mam raczej tak że roześmieję się z żartu i nawet sama zażartuję ale w środku mnie aż pali z bólu... najśmieszniejsze jest to że ludzie uważają że nie widzą tego cierpienia u mnie nawet jak im o tym mówię, no ale co tu się dziwić udawanie że wszystko jest ok trenuję mniej więcej od 6 roku życia...

Mam to samo
padnie moje ulubione pytanie "A co u ciebie?"

Dlatego urwałam prawie wszystkie kontakty od tych 2,5 roku...między mną a światem jest przepasc...ja funcjonuję jak osoba upośledzona albo w głebokiej schizofrenii z objawami deficytowymi
Jedynie po stilnoxie czuję się swietnie...w ogole nie spię, tylko zaczynam latac, srzątac...on poprawia nastroj
brak uczuć

Depresja objawy

przez Agasaya 22 cze 2011, 21:34
halenore napisał(a):Nie wiem jak was, ale mnie taki udawanie wqrwia :!: I to tak bardzo, że mam ochotę zacząć drzeć mordę :why: Wiem, że nie powinnam udawać, ale dalej brnę w bagno. Przecież nie mogę wydzierać się na kogoś, kto nie rozumie. Pewnie stąd bierze się moa niechęć do kontaktów z ludźmi. Właśnie jutro czeka mnie spotkanie, na którym padnie moje ulubione pytanie "A co u ciebie?"

wyjęłaś mi to z ust... każdą literkę i kropkę...
nawet to że czeka mnie takie spotkanie... a dziś w przychodni spotkałam starego znajomego i tak się cieszyłam że się spieszył i nie miał czasu zadać mi tego durnego pytania...
Agasaya

Depresja objawy

przez Guzik 22 cze 2011, 21:40
Teraz zaczynam myśleć czy ja mogłam mieć depresję. Mój pierwszy lekarz uznał że na to zacznie mnie leczyć, po czym jakieś dziwota wyszły ale nic. Ja np. miałam tak że śmiałam się automatycznie. Miałam taką lampkę reakcji. Działałam jak jakiś automat. Teraz się zaśmiać musisz, odpowiedzieć coś.... to była jakaś tragedia, tak jakby mnie nie było. Jak bym utraciła czepność ze swym działaniem. Wszystko robiłam mechanicznie i bezmyślnie. To są objawy depresji?

Do tego ciągłe napięcie i niezrozumiały wszechogarniający ból i cierpienie. Potrafiłam rozpłakać się w tramwaju bo dźwięki te trzaski były tak bardzo bolesne, ludzie niejako wpychali się mi do świadomości.
Wyrzucało mnie też z przestrzeni co zdarza się jeszcze czasem. Ale wtedy byłam całkowicie wyrzucona. Nie wiedziałam co się ze mną działo. Jakby czas się zatrzymał w miejscu. To była taka wieczność trwająca.

Nigdy nie powiedziałabym, że "mam doła", a bycie próżnią przepełnioną bólem to chyba co innego. Dlatego nie wierzę że mogłabym mieć depresję ale w sumie nie wiem co mi mogłoby być.
Ostatnio edytowano 22 cze 2011, 21:45 przez Guzik, łącznie edytowano 2 razy

Sortuj wg