Depresja objawy

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: Depresja objawy

przez minako89 07 gru 2010, 14:54
A czy nadmierny apetyt, "zajadanie" smutków jest objawem depresji czy to już kwalifikuje się pod zaburzenia odżywiania? Jak myslicie?
"I tried to be someone else
But nothing seemed to change
I know now, this is who I really am inside
Finally found myself
Fighting for a chance
I know now, this is who I really am"

przez Anna Maria 14 gru 2010, 22:04
Dzięki lekom mój nastrój się poprawił,jestem żywsza,mam więcej energi ale wciąż mam przerażające myśli w tym samobójcze,a ta energia to wzmożone napięcie a pakuje tą energie w odchudzanie tzn wymiotowanie po jedzeniu
ot moje zdrowienie,kuźwa :time:
Anna Maria

przez Kometa777 06 sty 2011, 13:21
Leki to tylko pomoc doraźna, tylko maskowanie objawów.
Jeżeli chce się wyjść z depresji to potrzeba poszukać jej przyczyn,
http://www.psychoster.eu/antydepresanty.php
a to można zrobić z pomocą psychologa. Nie każdy specjalizauje się w depresji i nie każdy jest w tej dziedzinie kompetentny,
ale poszukać warto.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez sapcia 15 sty 2011, 13:42
jakieś 3 lata temu poszłam do lekarza bo p[oprostu żle sie czułam...byłam senna i lękliwa.lekarz powiedział że to może początek depresji...ale też jest i nerwica.depresji niby ciut iza pisał seronil...biore go już 3 lata...na początku było okej....teraz jest lepiej. ale nadal jestem senna..nie płacze...nie myśle o samobójstwie...czasem tylko dopada mnie jakaś chandra. tylko to cholerne zmęczenie mnie dobija...sama nie wiem co mi jest...spać spać i spać..i powiem jeszcze że strasznieszybkosie męczę i mam kołatania serca...do tego czasem jakby ktoś ścisnął mnie za szyję...poradzcie coś prosze :bezradny:

przez ewaryst7 15 sty 2011, 17:49
Depresja to nie tylko choroba duszy..Choruje też ciało..Ja od lat mam bóle mięsni , stawów..Bywają też okresy , kiedy jestem totalnie wyczerpana.Ale da się z tym żyć.Mimo tego wszystkiego , jestem szczęśliwa , bo zroumiałam , że depresja to nie wyrok.

przez sapcia 15 sty 2011, 20:50
wiem że to nie wyrok...ale problem w tym że mam takie objawy jak przy nerwicy jednocześnie więc nie wiem dokładnie co to..lekarz powidział kiedyś że depresji tylko trochę zostało...jestem totalnie skołowana..czasem wwboje sie że zeświruję przez to :zonk:

przez *Monika* 15 sty 2011, 22:45
glinuś, To Ty Andriu? ;)

Dlaczego chcesz zrozumieć lekarza? :shock:
Obrazek
Główny Moderator

przez czarnycharakter 26 sty 2011, 16:06
Witaj, ja miałem takie same objawy. Dostałem lek Aurex i bardzo mi się to uspokoiło. Ale tata musi brać leki. Bywa że 1-2 tygodnie potrzeba, aby się zaczęła poprawa. Musi pobrac leki, inaczej nie ma co ich zmieniać. Ketrel też jest dobry, ja na niego szybko zareagowałem :great:

Wydaje mi się też, iż tat powinien porozmawiać z psychologiem, nie psychiatrą. Dreptanie moze mieć też problem emocjonalny.

Pozdrawiam.

Depresja objawy

przez amaliana 29 sty 2011, 01:52
Witam forumowiczów. Jestem tu nowa, chciałabym podzielić się swoim problemem. Od zawsze byłam osobą nadwrażliwą i nieśmiałą. Kilka lat temu leczyłam się przez rok farmakologicznie na zespół lękowo-depresyjny. Przez ostatnie 2 lata odbyłam terapię i tu właściwie zaczyna się problem. Koniec terapii łączył się z końcem studiów, wchodzeniem w nowy zupełnie etap życia. Dodam że w międzyczasie dowiedziałam się o tym, że mam Hashimoto, a wcześniej też leczyłam się endokrynologicznie. Od kilku miesięcy zaczęłam mieć objawy somatyczne bardzo silne, zwłaszcza wzrokowe, coś jak śnieg optyczny, ciągłe złote ziarno przed oczami, jak piksele na fotografii. Mam skłonności hipochondryczne więc strasznie się nakręciłam lękowo, bo nie wiedziałam co się dzieje, aż powróciły objawy lękowe, które miałam kilka lat temu, zawroty głowy, wata w głowie, czasem duszność, drżenie. W końcu wybrałam się do neurologa, stwierdził, że mam bardzo pobudzony układ wegetatywny, poznał to też po zaczerwienieniach na dekolcie i po reakcjach skórnych (naczyniowych). Przepisał mi salipax i propranolol. Na razie zażywam tylko salipax, bo obawiam się łączyć to z propranololem i jeszcze lekami hormonalnymi, choć przecież przepisał mi to dobry neurolog. Hipochondryczno - katastroficzne myślenie jeszcze mnie jednak nie opuściło ;) Na razie czuję się kiepsko, lęk jest większy, boję się i nasłuchuję objawów z ciała. Ponure myśli o życiu już nawet są słabsze wobec przeżywanego lęku. Bardzo to wszystko przykre, zwłaszcza że niedługo wychodzę za mąż i wciąż szukam pracy. Teraz jednak marzę tylko o tym by opuściły mnie te zaburzenia widzenia i lęk i żebym mogła normalnie funkcjonować. Mam nadzieję na odzew od osób, które miały/mają podobnie i wiedzą jak sobie radzić. Pozdrawiam

przez ewaryst7 29 sty 2011, 09:19
Cześć.Rób wszystko , aby się NIE WSŁUCHIWAC w siebie.Bo ZAWSZE będziesz chora.Wiem to doskonale , bo sama to przerabiałam..Jak myślę za dużo , biorę się za jakąkolwiek robotę , lub siadam na rower i przed siebie..

Depresja objawy

przez Kn24 29 sty 2011, 22:12
Hej Amaliana :) ja tez mam stwierdzone hashimoto i depresje i rozne inne dziwne objawy ktore podobno wynikaja z mojej hipochondri niestety:( i nie moge czasem przestac o tym wszystkim myslec :(:(
Nie ważne, ile razy się upadnie.
Ważne jest, ile razy się podniesiemy.
:)

Depresja objawy

przez Magda26 30 sty 2011, 18:12
Hej, nie bardzo wiem gdzie napisać więc piszę tutaj...
Od czego zacząć... Wydaje mi się, że cierpię na depresję od dawna - chwilami tylko czułam się lepiej.. Od dawna dręczą mnie myśli samobójcze... Czasami jest mi strasznie ciężko wstać z łóżka, stawić czło obowiązkom... Czasami po prostu nie daję rady... I czasami jedyne o czym marzę to śmierć..

Depresja objawy

przez Wrześniowa 30 sty 2011, 18:58
Witajcie:)
Jestem tu nowa i proszę Was o pomoc.
Mam problem, mianowicie nie bardzo wiem, co mi dolega. Moi rodzice twierdzą, że to lenistwo, a ja nic nie potrafię z tym zrobić. Mam 18 lat. Caly czas jestem zmęczona, boli mnie glowa, nie mam sily, energii ani zapalu, aby cokolwiek robić. Slyszalam kiedyś, że to objawy depresji. Caly czas chodzę ponura, źle się ze sobą czuję. Caly czas bym jadla lub spala. Nie mam do niczego motywacji, ambicji. Jakimś cudem w szkole sobie radzę, ale zadania domowe odrabiam przed lekcją, a w domu się nie uczę, bo nie potrafię się do tego zmusić. Mam wrażenie, że caly czas ktoś ma do mnie pretensje, jak ktoś zwróci mi uwagę, od razu mam lzy w oczach. Czasem wolalabym się nigdy nie urodzić. Nie mieszkam w Polsce, wyjechalam z rodzicami do Anglii rok temu, ze względu na swój akcent boję się mówić po angielsku, ogólnie nie lubię ludzi, chyba się ich boję. Nigdy nie mialam przyjaciela, przyjaciólki, o chlopaku nie wspomnę. Mialam kilka koleżanek, one zostaly w Polsce, poszly do innych szkól, czasem wymienimy kilka maili, ale bardzo rzadko.
Nie wiem, czy ma to jakiś wplyw na moje samopoczucie. Odkąd pamiętam bylam smutna, niezbyt lubiana, zamknięta w sobie. Teraz jeszcze leniwa?
Proszę, powiedzcie, co mi jest? Z rodzicami nie lubię i nie umiem rozmawiać, zwlaszcza, że oni między sobą nie bardzo sie dogadują...więc nie mam nikogo. Co mam zrobić? Co się ze mną dzieje?
Z góry dziękuję za odpowiedź,
Wrześniowa.

Depresja objawy

przez Magda26 31 sty 2011, 09:08
Hej Wrześniowa!
Ja mam podobnie jak Ty. Tyle, że na zewnątrz staram się grać osobę bardzo silną i generalnie nikt nie przypuszcza, że czasami myślę tylko o tym by mnie nie było.. I tak naprawdę dopiero niedawno uświadomiłam sobie, że mam depresję... A te ciągłe "weź się w garść", "inni mają gorsze problemy" - mi bokiem wychodzi. Pierwszy lit pożegnalny napisałam 10 lat temu.. Ale tylko napisałam.. Tak bardzo chciałam wtedy umrzeć.. Potem mijały kolejne lata, wzloty i upadki..A ta wstrętna choroba gdzieś tam robiła spustoszenie... Dziś mam nerwicę, napady lękowe i inne cudowne rzeczy.. W wieku 27 lat czuję się wypalona, samotna i nic mnie nie cieszy. Panicznie boję się wizyty u psychologa bo po prostu pęknę...

Sortuj wg