Depresja objawy

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: Depresja objawy

przez soulfly89 08 mar 2010, 20:45
Omdlenia nigdy mi się nie zdarzały i nie wiem czy to może być objaw depresji - o czymś takim nie słyszałam, ale może niektórym się zdarzało?

Za to mogę dodać jedną rzecz. Katastrofalnym objawem depresji jest zespół napięcia przedmiesiączkowego który wygląda jak huragan i tsunami, mogłabym zabić ze złości i zrobić powódź z łez. Straszne! Każda negatywna emocja urasta do ekstremum do tego stopnia że jestem przerażona i nie wiem co się ze mną dzieje. Jakby mnie jakiś demon opętał ;).

Jestem ciekawa czy po 2 mc brania leków antydepres. trochę się poprawi.

przez takajakaś18 13 mar 2010, 20:04
ja tez jestem zmeczona ciagle a jak u wa z checia do dzialania..u mmie tragicznie;/.
takajakaś18

przez ewaryst7 13 mar 2010, 20:12
Chęci do działania brak.zero motywacji...Wszystko przez zmeczenie i otępienie.czuję się i wyglądam jak zoombie..

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez takajakaś18 13 mar 2010, 20:15
ja tez jak zoombi ;)
ale ja mam m,ature a nic nie robie .Potrzebuje kopa bpo jak nei zdam to chyba sie calkiem zalame...
:((moze ktos mi pomoc?
takajakaś18

przez soulfly89 14 mar 2010, 13:46
takajakaś18 napisał(a)::((moze ktos mi pomoc?

Czytam Twoje posty uważnie, trzymam kciuki za Ciebie i Twoją maturę. Ale obawiam się, że nikt na forum nie pomoże Ci tak jak psycholog! Już wiele osób Ci o tym pisało - weź to sobie do serca dla własnego dobra. Naprawdę.

przez ewaryst7 16 mar 2010, 17:28
Czy ktos z was , jest CIĄGLE zmeczony???? Senny , otepiały?

przez Miniaa 18 mar 2010, 03:07
Jestem ciągle i ciągle zmęczona, śpię w autobusie, na wykładach, nawet przy włączonym odkurzaczu... Nie jesteś sama
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,

przez Kn24 19 mar 2010, 12:55
jest cos takiego jak depresja maskowana gdzie przewazaja wlasnie objawy somatyczne i taka depresje trudniej rozpoznac...
Nie ważne, ile razy się upadnie.
Ważne jest, ile razy się podniesiemy.
:)

przez ewaryst7 20 mar 2010, 16:46
Ja właśnie choruję na depresję maskowaną>już nie wiem ile razy robiłam sobie różne badania i nic.A czuję się koszmarnie.Senność, otępienie , zmęczenie , mdłości , bóle głowy itd itd.

przez waxlrose 09 kwi 2010, 16:09
osatnio zacząłem się okaleczac,co przyniosło mi tak wiele bólu że na chwile zapomniałem o tym kim jestem(moja samo ocen nie mogłaby by niższa). Nie wiedziałem że coś takiego jest możliwe{a tak przy okazjo to jestem gróbą świnią która nie potrafi się odchódzic!!!!!!!!!!
Moje normalne myślenie (nie mam na myśli tego co jest normalne dla zwykłych ludzi, tylko to co zazwyczaj dzieje sie w MOJEJ głowie) zwykle zakłada
przetrwanie następnych kilku dni bez upokorzenia, co zakłada zaburzenia osobowiści unikającej(wikipedia). I tu pojawia sie pewien problem ludzie z tym problemem nie moga znies bulu, a dla mnie to stalo sie przyjemne, nie pod względem fizycznyzm ale psychicznym. Co jest z teg oco wiem duzm problmem.

Na koniec chciabym dodać ze jestem alkocholikiem(moja diagnoza!) ktory wini siebie za smmierc swojej matki

i potrzebuje pomoce teraz!!!!!!!!!!!!!!

waxlrose@wp.pl

przez plugins 12 kwi 2010, 13:05
Witajcie :( Jeszcze do niedawna byłem przekonany że choruje na nerwicę ale po ostatniej wizycie na kopernika w Krakowie już wiem że moja największą miłością życia jest depresja :(
Nie wiem jak wy czujecie depresje ale moje objawy i główny lęk to strach przed zawałem . Każdego dnia ból serca mniej lub bardziej przypominający chorobę wieńcową . Pieczenie , palenie , kłucie , skurcze dodatkowe itd itd . Próba wysiłkowa ok holter ekg echo nic nic nic żadnych zmian w sercu a ja cierpię :cry: Bolą mnie ręce , ramiona , łopatki , mięśnie . Każdego dnia płacze i mam myśli związane ze śmiercią :( Proszę czy to normalne ? Jeśli tak to ja już dłużej nie chce żyć :cry:
ZASTANAWIAJĄC SIĘ NAD SENSEM SWOJEGO ŻYCIA , SAM FAKT ŻE JESZCZE ŻYJE NAJBARDZIEJ MNIE ZADZIWIA !

przez Majster 12 kwi 2010, 17:54
plugins napisał(a):Witajcie :( Jeszcze do niedawna byłem przekonany że choruje na nerwicę ale po ostatniej wizycie na kopernika w Krakowie już wiem że moja największą miłością życia jest depresja :(
Nie wiem jak wy czujecie depresje ale moje objawy i główny lęk to strach przed zawałem . Każdego dnia ból serca mniej lub bardziej przypominający chorobę wieńcową . Pieczenie , palenie , kłucie , skurcze dodatkowe itd itd . Próba wysiłkowa ok holter ekg echo nic nic nic żadnych zmian w sercu a ja cierpię :cry: Bolą mnie ręce , ramiona , łopatki , mięśnie . Każdego dnia płacze i mam myśli związane ze śmiercią :( Proszę czy to normalne ? Jeśli tak to ja już dłużej nie chce żyć :cry:
W tym co napisales, nie ma ani jednego objawu osiowego depresji. Podajesz wlasne odczucia oparte na somatyzacji i lękach, a to jest typowe wlasnie w nerwicy. Deprecha, w jakis sposob, pojawia sie dopiero w ostatnim zdaniu. W dodatku podejrzewam, ze zdanie to mialo jednak brzmieć: "Jeśli tak to ja już dłużej nie chce tak żyć". Mysle, ze celowe beda dalsze wizyty u psychiatry, zez wzgledu na diagnoze, ktora tutaj ma mniejsze znaczenie, bo obie przypadlosci leczy sie podobnie. Zdaje sie rowniez, ze niedlugo poznasz pewnie kilku psychologów i podejmiesz terapie - w tym widze swiatelko w tunelu. Powodzenia :)
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez plugins 12 kwi 2010, 20:50
Majster 4 lata już chodzę do psychiatry jak też mam za sobą 2 psychoterapie ! Nie jestem nowicjuszem człowieku . Dopiero profesor na klinice postawił diagnozę cyt .. głęboka depresja . Facet 40 lat leczy i jest autorytetem w Krakowie więc trochę jestem w szoku bo jak 4 lata ktoś mi powiedział o nerwicy lękowej tak żyłem z tym przekonaniem do dziś . Moje objawy to podobno maska mojej depresji . Skąd wiesz co ja przeżywam czytając forum . Każdego poranka żałuje że się obudziłem , płacze przy porannej toalecie a jak idę do pracy to celowo wchodzę na jezdnie nigdy się nie rozglądając :cry: postawisz teraz pytanie a gdzie smutek i apatia ? Wiesz gdzie w środku ten ból jest nie do zniesienia i właśnie teraz przez ciebie k.... płacze . Fachowiec !
ZASTANAWIAJĄC SIĘ NAD SENSEM SWOJEGO ŻYCIA , SAM FAKT ŻE JESZCZE ŻYJE NAJBARDZIEJ MNIE ZADZIWIA !

przez Majster 12 kwi 2010, 21:07
plugins napisał(a):.. i właśnie teraz przez ciebie k.... płacze..
Nie bylo moją intencją doprowadzanie Cie do łez. Nie bylo równiez moją intencją wystawianie Ci diagnozy, co zreszta widac w moim poscie. Nie czuje sie przyczyna ani sprawcą Twojego smutku, ale jesli w czyms Cie urazilem - przepraszam.
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

Sortuj wg