Depresja objawy

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: Depresja objawy

przez montechristo 07 lut 2010, 23:13
No jest. Dziękujje. Ja dużo straciłem przez depresję. Serio.
I się zawziąłem.

I otworzyłem fronty wojny na wielu poziomach. Żeby robić to kompleksowo.
Mija mi 2 miesiące i 3 dni.
Jeszcze 8-9 miesięcy zgodnie z tym co mówi psychiatra - zobaczymy - ja nie odpuszczę.

przez Noemi 09 lut 2010, 10:23
Pamięć. U mnie doskonała jest pamięć wsteczna, daty , numery telefonów, wydarzenia i wszystko to co było kiedyś (czyli dawno zważywszy na mój wiek). Pamięć teraźniejsza dopopwadza mnie do szału. nie pamiętam co mam dziś zrobić, nie pamietam czasem,. że coś gotuję, gzdie polożyłam różne przedmioty. najgorsze jest to, ze ten stan denerwuje resztę domowników, bo "jak możesz tego nie pamiętać" ??? MOGĘ I NIE PAMIĘTAM ! Teraz lecę do kuchni bo przypomnialo mi się , że coś gotuję. Pozdrawiam.

przez Nortt 09 lut 2010, 10:56
Ja też zapominam o wielu rzeczach... np. wczoraj wieczorem robiłem sobie kiełbasy, wstawiłem wodę i wrzuciwszy parówki zasiadłem do kompa no i było mi tak dobrze że... zapomniałem o nich, dopiero smród spalanego mięsa mi po godzinie przypomniał :<. Do tego zapomniałem dzisiaj z rana gdzie klucze od ojcowego samochodu wsadziłem , starszy musiał wziąć mamy bryczkę. Mam też problem z przyswajaniem wiadomości, jestem kompletnie zdekoncentrowany, nie mogę zebrać myśli i często bąknę jakąś głupotę...

Ostatnio też, tracę wątek w rozmowie i się zacinam... ten objaw mam od paru dni, mam pewne podejrzenia ze to przez leki.
Nortt

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zdesperowany1 09 lut 2010, 13:43
z pewnoscia przez paroksetyne;) tez mialem niesamowite zwiechy
zdesperowany1

przez kotecek 09 lut 2010, 17:01
Nortt napisał(a):Ja też zapominam o wielu rzeczach... np. wczoraj wieczorem robiłem sobie kiełbasy, wstawiłem wodę i wrzuciwszy parówki zasiadłem do kompa no i było mi tak dobrze że... zapomniałem o nich, dopiero smród spalanego mięsa mi po godzinie przypomniał :<. Do tego zapomniałem dzisiaj z rana gdzie klucze od ojcowego samochodu wsadziłem

Bo się zakochałeś :D
Ze wszystkiego najbliższy wiary jest, być może, najbardziej zagorzały ateizm.
— Fiodor Dostojewski

przez soulfly89 09 lut 2010, 19:10
hi hi :)

racja! takie roztargnienie to chyba nie przez depresję :) ja jak jestem (byłam) megaszczęśliwa to też przypalam zupę i chowam pilota tv do lodówki, także bez przesady :)

przez dawidmarek83 15 lut 2010, 10:24
Polecam depresja.wroclaw.pl

przez Tamaryszek 17 lut 2010, 12:57
Witam

Jestem pierwszy raz na tym forum. Potrzebuję Waszej opinii czy powinnam zgłosic się do psychiatry.

Ostatnie miesiące obfitowały w zdarzenia które sprawiły, że moje samopoczucie jest złe, czasem bardzo złe, a czasem zadziwiająco dobre.
Moje objawy to:
- zmienne nastroje: smutek, złość, bezradność, lenistwo, senność, roztargnienie, kłopoty z koncentracją, płaczliwość, kłopoty ze spokojnym snem a z drugiej strony nadmierna radość
Miewam też inne objawy, ale nie wiem czy wszystkie mogą mieć związek z ewentualną depresją:
- od kilkunastu lat mam cechy nerwicy serca,
- kołatanie serca, zawroty głowy (miałam niski poziom potasu, ale od około roku ciągle go uzupełniam, objawy jednak nie mijają)
- chwilowe zaburzenia percepcji
- zespół jelita drażliwego
- nadmierna potliwość w stresowych sytuacjach
- problemy z oddychaniem
- bóle w klatce piersiowej
- migrenowe bóle głowy - zdiagnozowane kilka lat temu przez neurologa.

Jako nastolatka rownież musiałam przez kilka miesięcy chodzić na terapię do psychiatry, wówczas miałam straszne kłopoty ze snem - ciągłe koszmary doprowadziły do tego, że nie umiałam trzeźwo myśleć i stałam się problemowym dzieckiem. Sama zrezygnowałam z terapii, ponieważ małe problemy narastały do rangi wielkich, a ja nie chciałam tego roztrząsać.

Jako dziecko przeżyłam również traumę związaną z załamaniem nerwowym mojej mamy.

Mam obawy przed zgłoszeniem się do lekarza, nie chcę brać kolejnych leków, a terapia mnie przeraża bo mogą wyjść problemy, o których wolałabym nie wiedzieć.

Może sama mogłabym sobie pomóc?

Będę wdzięczna za rady.

przez joanna5 24 lut 2010, 05:59
richi,uwazaj z braniem xanaxu,bardzo uzaleznia psychicznie i fizycznie,jeszcze sobie fundujesz lekomanie

przez ewaryst7 24 lut 2010, 09:50
Tak.Z lekami trzeba zawsze ostrożnie.Nawet z ziołowymi.Pozdrawiam.

przez dawidmarek83 25 lut 2010, 09:07
Polecam depresja.wroclaw.pl

przez Majster 25 lut 2010, 10:22
Tamaryszek, raczej nerwica niz deprecha. widac, ze soamtyzacja jednak przewaza.
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez ewaryst7 25 lut 2010, 12:15
Dla mnie najgorszym objawem deprsji jest otępienie i zmęczenie...Szlag by ją trafił..Ciągle jestem zmęczona.Jak dalej żyć?

przez Miniaa 26 lut 2010, 18:23
A czy to przemęczenie w depresji może objawiać się omdleniami? Przez ostatnie 4 dni zdarzyło mi się 2 razy omdlenie, ale zupełnie bez żadnej zapowiedzi. Tzn czuje się doskonale, stoję sobie w księgarni(nie ma zaduchu) i w ciągu 3 sekund zrobiło mi się zupełnie czarno przed oczami i byłam kompletnie mokra, tak że pot lał się strużkami. Zdarzyłam tylko powiedzieć, że muszę usiąść i zaliczyłam glebę. Nie chodzi mi o to, że zemdlałam, tylko że stało się to bez wyraźnej przyczyny tak nagle i pierwszy raz w moim życiu. Cholernie się wystraszyłam.
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,

Sortuj wg