Depresja objawy

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: Depresja objawy

przez Darek1985 17 lis 2009, 22:32
malahai,

Witaj, postanowiłem się zarejestrować bo wpadłem tutaj przypadkowo. I przeczytałem Twój wpis. Poruszył mnie, ponieważ czytając Ciebie czytałem jak by siebie. Dokładnie to samo mamy. Jedynie się różnimy tym, że ja mieszkam w domu. No ale ten dom mnie doprowadził do takiego stanu. Alkohol + awantury + choroby = wielki stres. Dziś mam 24 lata i od roku mam tak jak to opisujesz. Też szukam ciszy. A moje ulubione miejsce to Tatry Słowackie. A i mam wielu znajomych. Oni myślą, że wszystko u mnie ok. Byłem w zeszłym tygodniu u psychologa. Musiałem pójść. No potwierdziła co przypuszczałem czyli początki depresji dwubiegunowej oraz nerwica. W ten czwartek idę do psychiatry. Boje się i czasem myślę aby nie iść. Ale to też mi przychodzą natrętne myśli, że tam zarażę się... świńską grypą :x

przez ewaryst7 02 sty 2010, 10:40
Wznawiam temat , bo jest ciekawy.piszcie.

przez budzo 02 sty 2010, 22:22
Zastanawiam się czy ktoś ma jak ja... w sumie na zewnątrz wyglądam chyba ok, śmieję się zagaduję, odpowiadam itp. Nie wydaje mi się żeby to było udawanie, ja po prostu próbuję normalnie żyć. Ale jak np. zaczynam się śmiać z jakiegoś kawału, to się śmieję bo jest śmieszny, ale w ułamku sekundy bombarduje mnie takie wewnętrzne ukłucie i myśli typu: to nie śmieszne, to bez sensu, ja jestem bez sensu, lepiej się schować, uciekać stąd. I tak cały dzień. W każdej praktycznie sytuacji. Sam się dziwię, że inni tego nie widzą jeśli im tego nie powiem a jak już komuś powiem to patrzy na mnie jakbym udawał czy co.

I to jest jeszcze takie fizyczne odczucie. Mięśnie twarzy ściśnięte jak jakaś maska, przełyk zaciśnięty, brzuch na maksa wciągnięty do środka... jakbym się zasysał. I taki jakiś złośliwy uśmiech na ustach. Jakby jaki hommunculus we mnie siedział i sobie ze mnie jaja robił i jakby go to bawiło. Wiem, że to w jakiś sposób ja sam, ale nie ogarniam tego. Ma ktoś tak?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ewaryst7 03 sty 2010, 16:31
budzo , też tak mam.Coś mnie uwiera w środku , w duszy...Okropne uczucie.

przez ewap99 03 sty 2010, 21:59
No u mnie i na zwenatrz od dłuższego czasu widac ze nie wszystko jest ok.Nawet moja psycholog mi to mowi ze po moim wygladzie na dzien dobry widzi jak sie czuje :oops:
w człowieka nie wolno wątpić póki żyje...

przez jantarek 05 sty 2010, 12:00
Napiszczie czy w depresji psychotycznej są urojenia: ksobne, odniesienia, posłannicze itd. bo necie pisze tylko o urojeniu grzechu, winy, kary.
jantarek

przez ewaryst7 05 sty 2010, 12:14
A nie mam pojęcia.Depresja to bardzo tresciwa choroba.zawiera w sobie cale pieklo;)

przez fiss 07 sty 2010, 19:26
Ja jestem w wielkiej kropce, albo raczej w DZIURZE, bo w kropkę można wpaść i za chwile sobie wyjsć, a z dziury to nie tak prędko :)
Chodzi o to że pod koniec listopada byłem u psychiatry w swoim niewielkim miasteczku, ale niestety trafiłem na takiego typa który po prostu mnie zlał i nie był godny by nazywać się psychiatrą, i tu pojawia się mój problem. Nie wiem co robić. Nie mam wsparcia wśród nikogo, a mój stan jest wręcz krytyczny, jestem przerażony tym co się ze mną dzieje, a najbliższy następny gabinet jest dopiero w dużym mieście oddalonym 40 km ode mnie, a ja nie jestem w stanie czasam iść do sklepu, więc sami rozumiecie. Tragedia...

przez Majster 07 sty 2010, 20:05
A ten z Twojego miasta przyjmuje prywatnie? Moze bylby wtedy bardziej skory do pomocy?
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez fiss 07 sty 2010, 22:07
Majstrze,
nawet jakby było tak jak piszesz, to za nic w świecie już nie uzewnętrzniłbym się przed nim, ten typ miał coś tak odpychającego w sobie, zero jakiejkolwiek empatii ani niczego czym powinien charakteryzować się lekarz (a psychiatra to już w ogóle), że nie, dziekuję za jego "usługi".

przez Majster 07 sty 2010, 22:09
W takim razie zostaje Ci wycieczka do sasiedniego miasta, i prawdopodobnie rowniez prywatna wizyta..
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez joanna5 09 sty 2010, 00:23
NIE,chetnie bym cie odstrzelila,ale masz to wszystko na wlasne zyczenie,joanna5
Ostatnio edytowano 09 sty 2010, 00:34 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz
Powód: użytkownikowi za powyższy post zostało przyznane ostrzeżenie.

przez MOCca 09 sty 2010, 00:30
joanna5, lecz się !
idxcie na całosc nie łapiąc yonka, pusycyajcie latawce na łące i dmuchajcie motzlki...

"Wyobraź sobie prawa i obowiązki, przywiązania i potrzeby, wspomnienia i wdzięczność, zespól to wszystko pod jednym imieniem i imieniem tym będzie Ojczyzna". V.v.G.

przez joja 14 sty 2010, 15:20
Nic mnie dziś nie cieszy, ten stan przeciąga się od 3 dni. Od pewnego momentu. Nasila się jak torpeda (od roku)
Kiedy byłam młodsza, wszystko było prostsze, byłam tak naprawdę we wszystkim najlepsza. Miałam swój cel i go realizowałam, nie zastanawiałam się nad tym głębiej. Teraz nad wszystkim myślę, oceniam. Nie jestem już najlepsza, odkładam ważne sprawy "na później", te sprawy to codzienne obowiązki w nauce. Zaczęłam mieć problemy, stałam się gorsza w pracy, opryskliwa. Chociaż dla innych mogę wydawac się pogodna to wewnątrz wszystko mnie drażni, widzę, że jestem taką dwu-duszną-osobościową osobą. Nawet ktoś powiedział mi, że to przez to że w dzieciństwie byłam najlepsza, chwalona, że mam duże poczucie własnej wartości. Nie wiem czy to dlatego że wybrałam nie odpowiednią drogę (przecież na początku byłam taka szczęśliwa- dopóki nie powstawały problemy). To czego sie uczę mnie teraz tak strasznie męczy. Ciężko wstać mi na zajęcia. Ostatnie dwa dni przepłakałam, czułam się jak kot zawieszony na sznurku. Wiem, ze jestem uparta, staram się chwytac wszystkiego co daje mi siły z wiarą włącznie, ale nic bez własnej inicjatywy nie da mi siły, to wiem.
Rozmawiam ze swoją przyjaciółką o tym (ona tez ma takie myśli) dlatego wiem że będę jako tako zrozumiana, a nie to co inni.
Ten czas jest dla mnie najważniejszy a tu nachodzą mnie taka okropne myśli, że nie dam rady tego zrealizować (patrz. przyczynić się do pomocy innym, tak bardzo bardzo chcę się poświęcić dla innych!)
Nie wiem czy to objawy depresji (?!) czy tylko chwilowa zapaść. Jak sobie pomóc i wrócić do normalnego życia. Wiecie, ja mam tyle planów i marzeń które muszę zrealizować (nie dla siebie).

Sortuj wg