Depresja objawy

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: Czy to jest DEPRESJA ??

przez pompek87 11 sty 2009, 20:41
Cześć wszystkim

Dobrze ze powstało takie forum bo moge w koncu podzielic sie moim problemem z kims kto ma podobne i mnie pewnie dzieki temu zrozumie. Sadzac powypowiedziach wiekszosci to moja choroba siedzi w glowie a nie jak sadzilem wczesniej w ciele, chociaz glowa to tez ciało :)
Od nie pamiętam juz kiedy ciagle rano wstaje nie wyspany, chociaz czasami spie nawet po 12 godzin bez przebudzania... i tak jestem nie wyspany i czuje sie jak bym w ogole nie spał. Podejrzewam ze to przez to wlasnie ciagle od pobudki do zasniecia chodze przybity, wypalony nie widze sensu zycia, nie moge sie na niczym skupic, jak ktos do mnie mowi to ja nie wiem co on do mnie mowi, nawet najprostrze rzeczy sprawiaja mi trudnosc... dziwi mnie to bo kiedys bylem zupelnie inny ... bylem nadpobudliwy , mialem ochote na doslownie wszystko, tysiac mysli na sekunde wiecznie bylem w ruchu mialem mnustwo znajomych i wiedzialem czego chce... nie wiem dlaczego ale to wszystko sie nagle zmienilo i trwa juz jakies 5 lat... chce to zmienic ale nie wiem jak i w zasadzie co jest przyczyna mojej jak sadze depresji... mam prace, jestem w irlandii , mam tutaj kilku przyjaciół, utrzymuje dobry kontakt z rodzicami ,,, co jest przyczyna tego ze ciągle jestem smutny i czuje w gardle żal.. bez przyczyny... czesto mi sie chce plakac bez powodu. mam 22 lata prawie. Nie mam dziewczyny i nigdy nie mialem, w ogole od niedawna nie interesuje sie w ogole dziewczynami, czesto zadaje sobie pytanie czy ja aby na pewno nie jestem gejem chociaz chlopaki tez mi sie nie podobaja. Po prostu nie mam ochoty na nic , na sex tez nie, ale kiedys zanim to sie zaczelo mialem ciagle ochote na laski, sex itp i wogole mialem jakies cele ktore staralem sie realizowac i jakos sie zyło. teraz zycie jest do bani.

przez amalka 11 sty 2009, 21:12
helloł tym piszącym tu

naprawdę polecam wizytę u specjalisty. Jeżeli nie psychiatry, to psychologa. On pozwoli wam odpowiedzieć na pytanie co jest z wami. Większość jak podaje swoje objawy i odczucia to są typowe dla depresji. Ale żeby ją stwierdzić to jest potrzebny specjalista. Nie warto się męczyć i zadręczać ,że coś wam dolega. jesteście bardzo młodymi ludźmi i powinniście raczej czerpać radość z młodości a nie myśleć o śmierci, zmęczeniu, smutku. Jeszcze tyle zmartwień przed wami :D
Im szybciej się weźmiecie za siebie tym łatwiej wam będzie wyjść z dołków. Nie wiem czy rodzicie wasi są świadomi waszych dolegliwości, jeżeli nie, porozmawiajcie z nimi. Powinni wam pomóc w dostaniu się do lekarza i zrobieniu badań
życzę zdrówka i optymizmu :D

przez chloe 11 sty 2009, 23:50
no cóż, amalka, ja poszłam za tą radą, czekam na zbliżającą się wizytę, ale dla ludzi około mojego wieku to naprawdę spory problem, porozmawiać o tym z rodzicami. moja matka o niczym nie wie, mimo że mamy 'dobry' kontakt, wszystko się sprowadza do tego, że jestem "leniwa, kapryśna, i się nie uczę", a mam maturę. ostatnio odkrywczo spytała "dlaczego jestem taka smutna", po czym dodała "przecież musisz dobrze napisać maturę, zmień podejście" :roll:
(...) Jest ciemno
jest ciemno jak najciemniej
mnie nie ma
nie ma spać
Nie ma oddychać
Żyć nie ma (...)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez amalka 12 sty 2009, 08:37
chloe :D gratuluję odwagi. A co do niezrozumienia przez najbliższych, bardzo często jest to norma. Dlatego jeżeli można trzeba samemu podejmować działania, które pozwolą nam wyjść z sytuacji kryzysowej.
Nie rozpaczać jak mi źle, smutno..itd , tylko zrobić coś żeby temu zapobiec :smile:
Życzę dużo zdrówka

przez renegatt 27 lut 2009, 12:49
Witam wszystkich serdecznie, jestem tu nowy i chciałbym opisać swoją "Przygodę". Zacznę od początku. Dawno temu(4lata) zrobiło mi się na ramieniu znamię, trochę mnie to zaniepokoiło ale zamiast iść do lekarza to jak debil coraz bardziej się nakręcałem, że to czerniak, tkwiło to w mojej podświadomości.Nieźle się załatwiłem :(, 3 tygodnie temu dopadło mnie coś co można nazwać depresją, a myśl o czerniaku jeszcze bardziej mnie dobijała, nie mogłem normalnie funkcjonować, smutek, apatia, brak chęci do czegokolwiek, lęki, totalna załamka, siedziałem godzinami przed kompem czytając i o czerniakach o rokowaniach - jak wiadomo czerniak późno rozpoznany w 95 przypadków znaczy śmierć . Byłem przekonany, że niebawem umrę, że czeka mnie ciężkie leczenie itd. W zeszłym tygodniu postanowiłem pójść do dermatologa specjalisty - co będzie to będzie, Pani dr stwierdziła "Brodawka łojotokowa barwnikowa" :). Chyba nie muszę opisać swojej radochy, deprecha minęła ale tylko na 2 dni:( Teraz znowu jest już nie taka ciężka ale mimo tego, że jak sądziłem jej podstawa została usunięta stan psychiczny się nie zmienił. Wczoraj miałem atak paniki ale muszę zaznaczyć, że byłem bardzo wygłodzony gdyż zacząłem w międzyczasie dietę kopenhaską(głupota) i był to jej 5ty dzień od rana czułem się słabo, dietę olałem i zjadłem u mamy syty obiad. Taki atak zdarzył mi się wcześniej we Wrześniu na weselu kuzyna w URzędzie stanu cywilnego do tego byłem jako świadek, ledwo ustałem na nogach ale dałem rady. Dodam jeszcze, że podobny stan miałem jakieś 2,5 roku temu na studiach i minęło po ok 2-3 miesiącach. Czy może to być spowodowane myślą o czerniaku??Czy może jest to depresja sezonowa?? Chciałem iść do psychologa ale z opinii Wiem, że gość się nie nadaje na tę funkcję i jest beznadziejny dlatego na wtorek umówiłem się na wizytę u psychiatry w mojej przychodni.

przez astalavista 14 mar 2009, 01:21
wydaję mi się że to nerwica lękowa. boisz sie czegoś- w tym przypadku czerniaka i to tkwi w Twojej podświadomości.nie nazwałabym tego hipochondrią, mimo tego że chodzi o chorobę.radzę wybrać się do psychologa bądz psychiatry , bo jeśli to olejesz to tak jak w moim przypadku przerodzi się to w hipochondrię i wtedy będziesz przekonany o czerniaku i o milionie innych nowotworów.

przez isj 14 mar 2009, 01:23
Zgadzam się, szanowna Astalavisto, widzisz dokładniej niż Teleskop Hubble'a. Wielkie brawa.
Samouczek neurologiczno-lekowy, ostatnia aktualizacja: 12.07.2009. Temat: SSRI-wstęp. Serdecznie zapraszam do lektury. Następna prezentacja: sertralina.

Yoyo, bring the condoms, I'm in room 203 50 Cent
isj

przez tomulek 16 mar 2009, 17:56
Długo się zastanawiałem czy to tylko kwestia samopoczucia czy tez faktycznie to juz depresja. Duzo przydatnych informacji znalazlem na tej stronie http://abcdepresja.pl/pytania/czy-ja-mam-depresje. Naprawde polecam. Duzo pytan i jeszcze wiecej odpowiedzi.

przez mikis77 21 mar 2009, 19:36
Czy choroba afektywna dwubiegunowa to to samo czo depresja dwubiegunowa?Gdzie jest różnica?Czy obie te choroby to choroby duszy ja mówią?? :(

przez GabiM 02 kwi 2009, 22:21
...a może to wszystko nie ma najmniejszego sensu...
Może lepiej odejśc :arrow: zapomniana, odżucona, kochająca lecz niekochana...
Ja już chyba nie mam na to wszystko siły, przerosły mnie problemy życia codziennego...
A miało byc tak pięknie, miało nie wiac w oczy nam... a tu wieje, cholernie wieje...
Poszedł sobie, zamknął drzwi i poszedł, stwierdził, że nie dorósł, że nie podoła zadaniu bycia głową rodziny...
Poszedł i nie wraca, nie pyta, nie dzwoni to chyba nie kocha... a ja???
Ja kocham, tą samą młodzieńczą (naiwną) miłością co kiedyś ale już nie tak...już nie tak mocno...ja mu chyba tego nie wybacze!! Głupia- poszedł sobie-ale musi wrócic, musi!!!! Zapomniał o nas???
Ja nie chce o tym myślec, chce się cofnąc w czasie, uciec od problemów??? Ale jak??? Chyba tylko... ale jak i czy wtedy będzie lapiej??

przez Maria Weronika 07 kwi 2009, 18:37
U mnie to żadna depresja tylko lenistwo z którym jest mi bardzo żle

przez rita34e 26 kwi 2009, 21:50
Zawsze chcialam dla wszystkich dobrze, potrafilam oddać ostani grosze komus na bułke a sama chodziłam głodna, nie oczkiewałam słowa dziękuje, ale pewnego dnia doszłam do wniosku ze ludzie oczekuja ode mnie zebym byla nie soba tylko taka jak im pasuje, nikt nie słucha moich problemow z sercem z przyjaciólmi ktorych nie mam nawet z rodzina bo ja ich nie powinnam miec w koncu jestem zamozna i mam dobre ubrania. patrze w lustro i widze tłusta obrzydliwa dziewuche. od paru tygodni wole siedziec sama w domu i zamulic sie w siebie anizeli wyjsc do ludzi, bo ludzie potrafia gadac tylko o sobie a moje problemy potrafia podsumowac jedynym zdaniem ; wez sie w garsc bedzie dobrze . ale ja wiem ze nie bedzie dobrze. nie myśle o śmierci bo boje sie boga i nie chce zeby ktos cierpial moja smiercia tylko czy ktos by cierpiał?nie wiem czy to depresja ale nie radze sobie juz z soba. jedyna rzecza ktora sprawia mi przyjemnosc to jedzenie, jem chodz nie jestem glodna. i płacze, skrapliwie to ukrywam. od bliskich słysze; nie gadaj głupot to nie jest depresja jestes głupia! nie radze sobie juz z tym .

przez katiiiii 26 kwi 2009, 22:59
Droga rito34e wiem że nie ma nic bardziej wkurzajacego niz mówienie weź sie w garść. Wiesz sa pewne objawy które charaktryzuja depresje są to min. smutek przygnebienie, niemożność odczuwania radości, apatia niechęć do działania, problemy ze snem, zmniejszenie lub nadmierny apetyt, uczucie zmeczenia, lęk uczucie napiecia wewnętrznego, niska samoocena, poczucie beznadziejności,itd, pojawienie sie takich dolegliwosci nie musi oznaczac depresji ale jesli dostrzegasz wiekszość z nich i te objawy trwają dosyc długo skonsultuj sie ze specjalista a przede wszystkim musisz pogadać z rodziną bo jezeli istnieje taki problem nie mozna tego bagatelizowac ja sama wiem że cięzko z tego wyjsc zwłaszcza gdy nie ma sie wsparcia w rodzinie ważne jest by uswiadomili sobie ze taki problem istnieje. Ja choruje na depresje od 4 lat ale od niedawna zaczęłam to leczyć im szybciej tym lepiej. Z tego co piszesz wnioskuje ze jestes naprawdę ciepłą i wrazliwą osoba walcz o siebie i jeżeli bedziesz powtarzać sobie ze jesteś obrzydliwa naprawde w to uwierzysz ciagle powtarzane kłamstwo staje sie prawdą i pamietaj nie ma kobiet brzydkich są tylko takie które nie wiedzą że są ładne Trzymaj sie ciepło
Nikt nie jest dość silny, aby nie potrzebował pomocy. Nikt nie jest tak słaby, aby nie mógł dopomóc drugiemu.

przez mimi1982 27 kwi 2009, 01:30
ja troche nie na temat ale cóz nie będe zakładac nowego wątku ,jestem na forum od prawie roku i fazy depresyjne raz sa raz ich nie ma ,jest dzien totalnych szaleństw,euforii lub totalnego smutku...ale jest we mnie coś dziwnego potrafie manipulowac ludzmi choc wcale tego nie chce potrafie uzaleznic od siebie druga osobe jak od narkotyku,potrafie byc grzeczna dziewczynką a za moment dziwką ,potrfaie sie dopasowac do każdj sytuacji i kazej osoby...jestem uniwersalna i owijam sobie wszystkich wokół palca choc wcale tego nie chce,jestem swietna aktorką tylko w tym problem ze ja niewiem gdzie sie zgubiłam po drodze i jaka naprawde jestem??? kiedy jestem sobą? kim jestem?
myslałam ze nie mam marzeń ....mam jedno móc czuc życie i byc sobą...
Czy to mozliwe? czy do końca zycia bede jak maszyna?
mimi1982

Sortuj wg