zespół pourazowy(po urazie głowy)

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez misiek_1 24 sty 2013, 13:34
czy jest ktoś na tym forum u kogo to stwierdzono???ja miałam 2 lata temu uraz głowy wstrzasnienie mózgu od tego czasu mam objawy depresyjne i całkowita bezsennosc. czytałam ze taki zespół pourazowy moze trwac kilka lat.

przez NadziejaWBeznadzieji 25 sty 2013, 23:24
Witam,

Przeżyłem uraz głowy jakieś 4 miesiące temu, dzisiaj jest już raczej wszystko w porządku, choć faktycznie przez pierwsze pare tygodni od urazu czułem się jakoś tak dziwnie "nieswojo".
W trakcie urazu, trochę czytałem na ten temat i także pamiętam wzmiankę o tym, iż stan pourazowy może utrzymywać się latami.
Radziłbym Ci jednak ponowić Tomografię, i przede wszystkim Rezonans magnetyczny(dokładniejszy), by dać sobie podstawę do upewnienia się, że fizycznie wszystko jest w ok.

Pozdrawiam.

przez MadGregor 26 sty 2013, 00:12
Witam!

Na początku września ubiegłego roku, również doznałem silnego wstrząśnienia mózgu. Objawy to przede wszystkim nasilenie się tych depresyjno-lękowych oraz zaburzeń osobowości. Przez pierwsze dni miałem problem z banalnymi czynnościami- w szpitalu gubiłem się na korytarzu, nie potrafiłem otworzyć drzwi :roll: Do dziś utrzymują się zawroty i bóle głowy, coś na kształt dysleksji czy problem z płynną mową. Również polecam pogłębić diagnostykę MR, może EEG.
"Nie jesteśmy żywi, więc nie możemy umrzeć.Ale nie jesteśmy też martwi.Za długo pożerało mnie pragnienie, którego nie można zaspokoić.Za długo głodowałem, czekając na śmierć i nie umierając.Niczego nie czuję.Wiatru na mej twarzy, ani rozpryskującej się bryzy, ani ciepła kobiecego ciała."

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez misiek_1 26 sty 2013, 13:49
eeg miałam robione w szpitalu po urazie wyszła padaczka pourazowa bralam leki ale teraz juz mam odstawione.

przez agi108 20 kwi 2013, 14:16
Moje pytanie może trochę odbiega od tematu, ale czy po wstrząśnieniu mózgu słyszeliście w uszach taki szum/pisk? Tydzień temu miałam wstrząśnienie mózgu, 5 dni w szpitalu, zrobili mi jedynie RTG oraz morfologię i wypuszczono do domu. Do tej pory kiedy próbuję chodzić kręci mi się w głowie i ciągle w uszach ten szum, również tak mieliście?

przez Pieroog1 10 maja 2013, 11:06
Doznałem urazu kręgosłupa szyjnego - zbyt intensywnie szarpnąłem głową i zrobiła mi się rwa barkowo-ramienna. Trzy dni wyjęte z życiorysu i faktycznie w trakcie ustępowania (męczę się prawie tydzień) został lekki szum/pisk w uszach. Taki jak przy starych telewizorach 15 Khz. ;)

Sortuj wg