Fobia towarzyska

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Fobia towarzyska

przez wiktor.krasnicki 21 sty 2013, 02:42
Witam,

We wrześniu w mojej szkole odbył się wyjazd integracyjny. Podczas niego wyciekło kilka niesmacznych faktów o mnie i mojej rodzinie. Generalnie stałem się wyśmiewany w szkole i było nieprzyjemnie. Teraz trochę się zmieniłem, jednak mam problem. Generalnie mój przyjaciel ma zupełny brak wyczucia i potrafi wyśmiewać się z każdego przez kilka godzin. Nigdy mi to nie przeszkadzało, jednak po tym momencie życia kiedy wszyscy mnie wyśmiewali został we mnie uraz. Czasem sobie z kolegami docinamy, i kiedy ktoś powie coś do mnie ja od razu cichnę i dostaję ataku paniki. Boję się, że to wróci, i po prostu zamykam się w sobie na kilka godzin. Tak samo udało mi się przyciszyć to w sobie także "hejtując" innych ale tutaj wchodzi wychowanie mamy, która nauczyła mnie, że po prostu nie mogę obrażać innych. Jak mogę problem strachu zwalczyć w sobie?

Fobia towarzyska

przez tomekn 21 sty 2013, 03:01
Hej

Ufasz swojemu przyjacielowi, masz z nim dobry kontakt? Spróbuj mu wytłumaczyć, że pojawił się u Ciebie taki problem. Jeśli jest tak wygadany, że az nie zna czasem miary, może stworzyć z Tobą jeden front w takich słownych przepychankach. To może bardzo pomóc gdy wiesz, że jest ktoś kto czasem umie się odciąć za Ciebie, jak Ciebie zatyka.
Co kuleje, też idzie - Lec

Sortuj wg