Depresja?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Depresja?

przez Losergirl 07 sty 2013, 22:16
A co jeśli na prawdę nie mam przyszłości? I tak na prawdę dążę do tego aby skończyć moje życie, które od początku nie miało sensu?

Depresja?

przez Saraid 07 sty 2013, 22:25
Losergirl napisał(a):A co jeśli na prawdę nie mam przyszłości? I tak na prawdę dążę do tego aby skończyć moje życie, które od początku nie miało sensu?

Masz przyszłośc od Ciebie zalezy przeciez jaka ona będzie.
Saraid

Depresja?

przez mark77 07 sty 2013, 22:57
Życie ma sens, chociażby dla krótkich chwil, kiedy czuliśmy, będziemy się czuć szczęśliwi.
Sam zmagałam się z "czarnymi" myślami, ogólnie było tragicznie, przez zupełny przypadek na jakiś czas życie się zmieniło. Co prawda teraz znowu nie jest "różowo", jest źle, ale nie zamierzam się poddawać...
Warto żyć. Życie potrafi czasem pozytywnie zaskoczyć. :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Depresja?

przez fozzie 08 sty 2013, 14:38
Życie ma sens choćby dlatego, że jeszcze niedawno miało sens. Jeżeli nagle straciło sens trzeba się leczyć i wierzyć, że sens wróci.

Depresja?

przez Losergirl 08 sty 2013, 20:24
Przypuśćmy że zacznę się leczyć i takie tam różne bzdety... To przejdzie od razu? Czy mogą być nawroty myślenia o swoim końcu? Nie wiem na prawdę co mam myśleć... Mam jeden mętlik w głowie..

Depresja?

przez Saraid 08 sty 2013, 21:05
Losergirl napisał(a):Przypuśćmy że zacznę się leczyć i takie tam różne bzdety... To przejdzie od razu? Czy mogą być nawroty myślenia o swoim końcu? Nie wiem na prawdę co mam myśleć... Mam jeden mętlik w głowie..

Nie od razu wszystko wymaga czasu każde leczenie to także ,ale z czasem bedzie tylko lepiej.
Saraid

Depresja?

przez Losergirl 09 sty 2013, 21:19
A co jeśli nie bd lepiej tylko gorzej?

Depresja?

przez mark77 09 sty 2013, 21:24
Momentami będą chwile, że będzie gorzej. Jednak ogólnie z czasem będzie się poprawiać.
Ważne żeby się nie poddawać i jak np. będą te myśli przychodzić to starać się myśleć o czymś innym.

Depresja?

przez fozzie 10 sty 2013, 10:07
Losergirl napisał(a):A co jeśli nie bd lepiej tylko gorzej?

Na początku może być gorzej. Jestem od 7 dni na tabletkach. Wczoraj wydawało mi się, że jest lepiej. Dzisiaj znowu kiepsko. Za tydzień idę do psychiatry na kontrolę. Nawet ten termin staje się jakimś małym celem w życiu. Naprawdę nie należy bać się psychiatry. Moja przychodnia (NFOZ) jest usytuowana dyskretnie i ma oddzielną rejestrację. Myślę, że w takich przypadkach można przyspieszyć termin wizyty. Pójdź i powiedz, że masz objawy depresji. Nie przejmuj się innymi ludźmi. To zbyt poważna sprawa.

Depresja?

przez Losergirl 11 sty 2013, 00:08
Chyba sama sobie nie zdaje do końca sprawy w jakim gównie siedzę i jak to jest poważne...

Depresja?

przez ekspert_abcZdrowie 11 sty 2013, 03:02
Może potrzebuje pomocy? Mam depresje?

Losergirl, przejawiasz bardzo charakterystyczne objawy depresji - kilkakrotne próby samobójcze, pesymizm, czarne myśli, zaburzenia snu, problemy z koncentracją uwagi, brak radości życia, brak apetytu, poczucie beznadziejności i bezsensu, poczucie winy, poczucie zmęczenia. Bez wątpienia potrzebujesz specjalistycznej pomocy. Nie wiem, ile masz lat, ale jeżeli jesteś pełnoletnia, możesz sama udać się do psychologa czy pójść do lekarza psychiatry. Pamiętaj, że warto korzystać z pomocy bliskich, np. przyjaciół, rodziny. Kiedy boisz się sama iść na wizytę, poproś, by ktoś Ci towarzyszył - obecność kogoś bliskiego dodaje odwagi. Nie zostawaj ze swoimi problemami sama i pozwól sobie pomóc! Zasługujesz, by być szczęśliwa. Wiadomo, że radość nie spłynie nagle z góry, że trzeba wysiłku i zaangażowania w czasie terapii, ale sam udział w terapii bardzo dużo daje. Człowiek zaczyna mieć cel, chociażby taki, żeby pójść na sesję, wyrwać się z jakiegoś ponurego schematu życia, do którego "przywyknął" i który dawno przestał satysfakcjonować.
Psycholog

Depresja?

przez Losergirl 11 sty 2013, 19:46
Nie jestem pełnoletnia. Moja mama nie zdaje sobie sprawy z tego że te wszystkie objawy to właśnie depresja. Oczywiście o próbach samobójczych nie wie. Wszystkie inne zawsze jakoś usprawiedliwia i na dodatek uważa, że to moja wina.. Nie idzie z nią wytrzymać.. Jak ja mam się zgłosić gdziekolwiek o pomoc, skoro moja mama o niczym nie wie i dopiero jakiś specjalista jej tego nie wykrzyczy w twarz to nie uwierzy.. Nie chce tak żyć.. i mam dość..

Depresja?

przez Saraid 11 sty 2013, 19:54
Losergirl napisał(a):Nie jestem pełnoletnia. Moja mama nie zdaje sobie sprawy z tego że te wszystkie objawy to właśnie depresja. Oczywiście o próbach samobójczych nie wie. Wszystkie inne zawsze jakoś usprawiedliwia i na dodatek uważa, że to moja wina.. Nie idzie z nią wytrzymać.. Jak ja mam się zgłosić gdziekolwiek o pomoc, skoro moja mama o niczym nie wie i dopiero jakiś specjalista jej tego nie wykrzyczy w twarz to nie uwierzy.. Nie chce tak żyć.. i mam dość..

Nie mogłabyś porozmawiać z psychologiem szkolnym?Z kimś dorosłym powinnaś by mógł Ci pomóc.
Saraid

Depresja?

przez Losergirl 11 sty 2013, 21:10
Boje się, że od razu poleci do rodziców.. bo tak będzie na 100%. a oni beda gadac ze cos sobie wymyslam

Sortuj wg