Aktualne nastawienie do siebie,innych i świata.

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Artemizja 05 sty 2013, 21:25
Nienawidzę siebie, jest mi ze sobą źle.
Dlaczego?Jakiś powód musi być...
Mimo tego, że nigdy nie miałam powodów, które mogły by to wywołać.
Coś jednak musi być przyczyną tego lęku.Czego się boisz?Zranienia?Tego,że ktoś może wykorzystać przeciwko Tobie to,co powiesz?
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez lombard 05 sty 2013, 23:33
Dlaczego.. nie wiem dlaczego. Ciągle widzę w sobie jakąś wadę.
Boję się trochę, że ktoś mnie wyśmieje. Że powie mi "Ty to robisz problemy z byle g*wna, naprawdę" albo, że pomyśli sobie "jeju jaka idiotka, z kim ja sie w ogóle zadaje" bo skoro ja o sobie tak myślę to czemu inni nie mogą?

przez Artemizja 06 sty 2013, 12:29
lombard, a może Ty siebie widzisz w zniekształcony sposób?To,że Ty w ten sposób o sobie myślisz,wcale nie oznacza,że inni podzielą Twoje zdanie...
A może coś zyskasz tym,że jednak trochę się odsłonisz?Może znajdziesz osobę,która Cię zaakceptuje taką,jaka jesteś?

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Candy14 06 sty 2013, 13:33
bo skoro ja o sobie tak myślę to czemu inni nie mogą?

To fakt..skoro najblizsza Ci osoba czyli Ty siebie nie docenia to dlaczego inni mieliby to robic. A wiec zmiane trzeba zaczac od siebie
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez Artemizja 08 sty 2013, 12:37
Aktualne nastawienie do siebie-powiedzmy,że znośne...
Do innych i świata:pozytywne :D
Miejmy nadzieję,że się utrzyma chociaż do końca dzisiejszego dnia :D

Administrator

przez Anna Maria 08 sty 2013, 12:43
Do siebie-bardzo krytyczne
Do innych i świata-nie wiem bo dziś nie myślę :oops:
Anna Maria

przez Marciaax3 08 sty 2013, 18:16
Ja ogólnie jestem zdenerwowana, tak bez niczego zupełnie. :( Leki mi się skończyły muszę czekać do jutra wrr.. :< :roll:
Oddychaj. To koi umysł

przez black swan 08 sty 2013, 18:49
babol440, mam dokładnie to samo, ślepa uliczka w życiu, nie wiem jaką drogę wybrać, nie wiem czego chcę. Samoocena leży, a innym zazdroszczę tego, że potrafią ogarnąć własne życie i zrobić z niego użytek. Ja mając wcale nie gorsze środki (piszę tu o ogólnej sytuacji, umiejętnościach) nie umiem zrobić z tym nic, bo utknęłam. Blokuje mnie brak wiary w siebie, strach przed porażką.
No risk - no fun, no pain - no gain.

przez babol440 09 sty 2013, 11:18
black swan Właśnie... Ta niewiedza czego się tak na prawdę chce. Chociaż jestem na III roku studiów, to i tak wiem, że moja przyszłość kształtuje się nieciekawie. Poza tym z ludźmi (poza kilkoma wyjątkami) nie potrafię już rozmawiać, nie mam o czym.
Co do nastawienia do świata - świat jest piękny tam, gdzie go człowiek nie skaził swą zachłannością. Niestety takich miejsc na Ziemi jest coraz mniej. Ostatnio gdzieś czytałem o kolesiu, co przeniósł się na bezludną wyspę, normalnie sobie tam żył, zdobywał jedzenie, zbudował szałas. Aż w końcu przyczepił się do niego rząd Australijski i kazał się wynosić z wysepki (i chyba jeszcze dostał karę za samowolę budowlaną i za uprawianie ziemi). Jak widać nawet nigdzie nie można uciec przed "wielkimi" tego świata. Jak czytam codziennie wiadomości z kraju to mnie krew zalewa, ręce opadają, wzrasta nawet chęć do wyrządzenia krzywdy tym wszystkim łajdakom, którzy siedzą w rządzie. Ale przede wszystkim odechciewa mi się żyć i chyba już niedługo tak wytrzymam...
Wspomnień kalejdoskop kłóci się z teraźniejszością.

przez black swan 09 sty 2013, 11:43
To rzeczywiście smutne, że nie można uciec przed systemem... Ja mam już po prostu wszystkiego dość. Tego jak jest zbudowany ten świat i jak działa też. Ludzie wszystko niszczą, zawłaszczają. I każdego chcą wplątać w machinę.

Brat mi mówi co ty, zobacz taki a taki skończył licencjat, znalazł jakąś pracę, siedzi na facebooku cały dzień i zarabia 2,5 koła, a ty siedzisz i się boisz wyjść do ludzi, bo myślisz że odgryzą ci rękę. No i ma rację, boję się wyjść do ludzi, zawsze się bałam, nie umiem nawet szukać głupiej pracy. Jak ktoś mi ją załatwi, jak coś przyjdzie prosto, to jest spoko, ale jak sama mam udowadniać innym ludziom, że coś potrafię, to się zamykam. Chyba nie wierzę, że ktokolwiek uwierzy w moje umiejętności. Sama w nie nie wierzę. Nie wierzę w siebie, powtarzający się problem. Skoro sama w siebie nie wierzę, to jak mam przekonać kogokolwiek, żeby we mnie uwierzył?
No risk - no fun, no pain - no gain.

przez Candy14 09 sty 2013, 11:47
Do siebie-bardzo krytyczne

kasiątko, :nono: wykop wewnetrznego krytyka...niech jedzie na urlop
Ja dzis pozytywnie :D Nawet byly maz nie zepsul mi humoru
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez Siding Spring 09 sty 2013, 11:48
chyba nie myslisz ze taki szaraczek moglby sobie gdzies zamieszkac na wyspie? Ten ktos to byl jakis milioner ktoremu znudzilo sie zycie jakie do tej pory prowadzil. Bez kasy jaka dysponowal zaden rzad by mu nie wydzierzawil tej ziemi. A wywalili go bo cos nie dopelnil warunkow umowy..A dzieki swoim srodkom to mial tam zycie lepsze niz my w miescie;p. Suma sumarum takie bajki o super zyciu gdzies na krancu swiata sa...no wlasnie bajkami..

przez babol440 09 sty 2013, 13:19
W takim razie przepraszam za sianie niedoprecyzowanych opowieści.
Wspomnień kalejdoskop kłóci się z teraźniejszością.

przez Artemizja 10 sty 2013, 20:23
Nastawienie do siebie-lepiej nie mówić :hide:
Do innych-pozytywne.
Do świata-mam ochotę skopać światu tyłek :pirate:

Administrator

Sortuj wg