Aktualne nastawienie do siebie,innych i świata.

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Artemizja 03 sty 2013, 23:01
Jak w temacie.Co aktualnie czujecie do samych siebie i innych osób i dlaczego tak jest?Skąd Waszym zdaniem wzięły się te uczucia??Czy chcecie je zmienić?Jakie macie aktualnie nastawienie do otaczającego świata?
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez Michuj 03 sty 2013, 23:02
Jak wciągne brzuch i się ogolę, to całkiem całkiem ;)
Loża szyderców

przez Anna Maria 03 sty 2013, 23:05
Ja siebie bardziej akceptuję,pozbyłam się większości kompleksów,innym bardziej ufam,a dlaczego? dzięki terapii tak sądzę
Anna Maria

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Artemizja 03 sty 2013, 23:17
Moje nastawienie do innych nie jest negatywne.Wręcz przeciwnie-jeśli chodzi o innych,to raczej jestem otwarta.To się oczywiście zmienia w czasie i wraz z nastrojem,ale ogólnie mam raczej pozytywne nastawienie względem innych.No chyba,że mnie ktoś wkurzy,ale to nie zdarza się często :D

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez babol440 03 sty 2013, 23:34
Nastawienie do siebie - niezbyt pozytywne. A to z racji nieumiejętności podejmowania ważnych życiowych decyzji (aktualnie, brak umiejętności podejmowania jakichkolwiek decyzji). Co w konsekwencji zaprowadziło mnie w ślepą uliczkę (być może inni na moim miejscu nie widzieliby problemu, ale ja nie wiem w którą stronę ruszyć). I oczywiście nieustannie niska samoocena od długiego już czasu.
Nastawienie do innych - teoretycznie pozytywne, chociaż zazwyczaj ciężko jest mi strawić czyjś sukces, zwłaszcza jak się tym chełpi. I może nie tyle zazdroszczę tego sukcesu (byłbym hipokrytą gdybym powiedział że nie) ile denerwuje mnie fakt, że ktoś potrafi zrobić coś ze swoim życiem, by czuć z niego satysfakcję (choćby w minimalnym natężeniu), podczas gdy ja stoję w miejscu jak ten kołek i zamiast podjąć jakieś kroki, użalam się nad sobą. Jednak paraliż psychiczny jest silniejszy...
Wspomnień kalejdoskop kłóci się z teraźniejszością.

przez mark123 03 sty 2013, 23:45
Nastawienie do siebie - krytycyzm, niezrozumienie
Nastawienie do innych -
dorosłych: nieufność, podejrzliwość, strach - ale wszystko w średnim nasileniu
młodzieży: nieufność, podejrzliwość, strach, krytycyzm - nasilenie duże

-- 03 sty 2013, 23:13 --

Nastawienie do innych opisałem takie, jakie miewam często w realu, bo w internecie to moje nastawienia do innych czasem bywają bardzo zmienne.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez Arhol 04 sty 2013, 00:39
Do samego siebie - Mam się za nic, i jestem niczym, nienawidzę się w każdym calu.
Jednocześnie z nikim się nie licząc, dbając o własny biznes i tyłek,tylko i wyłącznie.
Do innych,to zależy czasem podziwiam i szanuje,czasem mam za debili i ignorantów, wszystko jest zależne od danej jednostki z którą mam do czynienia...
Nie ufam nikomu, i nie uznaję żadnych autorytetów.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez silence_sadness 04 sty 2013, 01:18
Saiga, Twoja wypowiedź.. Ostatnie dwa zdania.. :105:
"Musimy czerpać radość z każdej chwili i głęboko w sercu mieć nadzieję, że dobrych momentów w życiu nigdy nam nie zabraknie."

przez Pieprz 04 sty 2013, 02:19
Nie ufam nikomu, i nie uznaję żadnych autorytetów.

To znaczy że jestes bardzo samotny. Nie masz nikogo kto byłby dla Ciebie oparciem. ani nikogo przed kim mógłbyś się otworzyć.
Myślisz że teraz jest Ci źle? Poczekaj kilka lat.

-- 04 sty 2013, 02:20 --

Saiga, Twoja wypowiedź.. Ostatnie dwa zdania..

Jeśli Ci się podobają tak bardzo to jesteś jeszcze bardziej skrzywiona niż on.
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

przez Candy14 04 sty 2013, 02:30
Co aktualnie czujecie do samych siebie i innych osób i dlaczego tak jest?

Lubie siebie. Mam wiele cech ktore mi odpowiadaja.,, te ktorych w sobie nie lubie staram sie emliminowac praca nad nimi
Skąd Waszym zdaniem wzięły się te uczucia?

Zaakceptowalam to, ze nie bede ladniejsza niz jestem i moj wyglad przestal mi przeszkadzac, okazalo sie , ze moje poczucie humoru lubi wiele osob i nie jest dla nich dziwne wiec i ja je polubilam, na studiach okazalo sie , ze jestem inteligentna chociaz cale zycie wmawiano mi , ze glupia. Bylo to pewne zaskoczenie ale dodalo mi pewnosci siebie.

W chwili obecnej chyba nic nie chce w sobie zmienic.
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez silence_sadness 04 sty 2013, 02:34
Mushroom, bardzo ciekawe.. Twoje przepowiednie są banalne bo nie ma w nich krzty prawdy..

To ,że podoba mi się coś nie znaczy bóg wie co, tym bardziej to ,że jestem "skrzywiona"..

Bo co normalna bym miała gdybym ludzi miała za cudownych , gdybym zaprzeczała sama sobie ??
Ja uważam jak uważam i nie wydaje mi się aby to czyniło mnie gorszą.. :D
"Musimy czerpać radość z każdej chwili i głęboko w sercu mieć nadzieję, że dobrych momentów w życiu nigdy nam nie zabraknie."

przez Arhol 04 sty 2013, 03:31
Nie masz nikogo kto byłby dla Ciebie oparciem.

Pół prawda, w wszelkich kwestiach finansowych i tych w życiu doczesnym,pomoc jest.

ani nikogo przed kim mógłbyś się otworzyć.

Prawda,przynajmniej jakieś "głębsze gadki" przy rodzinie sensu nie mają, znajomych nie liczę bo ich nie mam.

Myślisz że teraz jest Ci źle? Poczekaj kilka lat.

Zawsze może być gorzej,to prawda stara jak świat.
A czy będzie,czas pokaże.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez Artemizja 04 sty 2013, 12:29
Do siebie-patrzę w tym momencie krytycznym okiem,bo mi się nic nie chce,a mam masę roboty.
Do innych-"nie ruszać bo ugryzę".
Do świata-za oknem szaro,zimno i ponuro,świat wydaje się wrogi...

Administrator

przez lombard 05 sty 2013, 01:22
Nastawienie do siebie - Nienawidzę siebie, jest mi ze sobą źle.
nastawienie do ludzi - nie ufam im. Mam parę osób, którym mogłabym zaufać i powiedzieć im co czuję, co mnie trapi itd. ale się boję. Boję się przed kimkolwiek otworzyć. W sumie to nie mam zbyt dużego problemu z kontaktem z innymi ludźmi, ale otworzyć się przed nikim nie potrafię. Mimo tego, że nigdy nie miałam powodów, które mogły by to wywołać. No i tak tłumię to wszystko w sobie.
Miałam odwagę żeby tu napisać, (mimo tego że było trudno) bo wiem że nikt mnie tu nie zna.
Chcę to zmienić ale pojęcia nie mam jak.
I w sumie to tyle... ;)

Sortuj wg