Jak się dziś czujecie-umiecie to opisać?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez SmutnaMo 15 sty 2013, 17:41
Jakoś dziwnie. Dzisiaj psycholog powiedział mi że mam stać się egoistyczna i zacząć myśleć o sobie. Jakoś jego dzisiejsze słowa nie dają mi spokoju :(
"Pamięć i świadomość, bez względu na to, jak niewygodne i bolesne, stanowią przecież niezbędny początek każdej przemiany."

Faxolet 225mg, Lorafen 0,5mg

przez Michał776 15 sty 2013, 17:58
Beznadziejność wyraża się tym, iż nie możemy za coś się zabrać...Nic nam się nie chcę...Trwać w tym stanie psychicznym doprowadza nas do zastanowienia czym ta beznadziejność jest? Beznadziejność to min. to że przestaje nas cieszyć to co ważne. Ale z drugiej strony pozwala na to byśmy przyuważyli to jacy jesteśmy! Przecież jesteśmy, żyjemy i będziemy żyć. Chciałbym wyrazić to, że bycie i czucie w stanie beznadziejności pozwala nam o refleksję: Czy to na pewno jest mi potrzebne? Ja mowie jest! Nie powiem że masz się wsiąść w garść, albo ogarnij się, ja powiem daj znać iż jesteś. Musimy przetrwać to jest nasze zadanie. Musimy opanować sztukę życia. Musimy żyć! Ale pojawia się pytanie jak żyć w tym stanie? Ja mowie tak: uwierzcie w to byście mogli trwać! Trwać należy w sposób taki byśmy nie tracili poczucia nadziei o lepsze samopoczucie.

przez black swan 15 sty 2013, 17:59
black swan, łaaaał dobry pomysł, gratuluje

Też tak myślę, pomysł zaczerpnięty gdzieś z netu. Pomyślałam, że codziennie będę poświęcać 1-2 godziny na taką "pracę nad sobą", czyli robienie różnych ćwiczeń na podniesienie samooceny. :D
No risk - no fun, no pain - no gain.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Bianka78 15 sty 2013, 18:02
Michał776 ..żyj..krzyknęła nadzieja...bez ciebie nie mogę ..odparło cichutko życie...
Bianka78

przez niepojęta 15 sty 2013, 18:03
Umiem opisać.. czuję się jak nigdy w życiu! Załamałam się totalnie, nie widzę przyszłości...

przez black swan 15 sty 2013, 18:06
Dzisiaj psycholog powiedział mi że mam stać się egoistyczna i zacząć myśleć o sobie.

Skoro tak powiedział, widocznie miał przesłanki do tego by sądzić, że myślisz o wszystkich wokół tylko nie o sobie samej. Wiadomo, że nie zmienisz się nagle o 180 stopni, więc pewnie chciał abyś zaczęła dążyć trochę bardziej do tego egoizmu niż altruizmu, by naprawić siebie (bo chyba nie chodzisz do psychologa bez powodu). Sami dla siebie powinniśmy być najważniejsi, dopiero potem cała reszta ludzi. Taka jest teoria, w praktyce często nie wychodzi. Co nie znaczy, że nie można próbować. A nawet trzeba. ;)
No risk - no fun, no pain - no gain.

przez SmutnaMo 15 sty 2013, 19:18
niepojęta napisał(a):widocznie miał przesłanki do tego by sądzić, że myślisz o wszystkich wokół tylko nie o sobie samej.

Owszem miał do tego przesłanki, ponieważ uważam się za "0" i to co ja czuje się nie liczy. Od zawsze inni byli dla mnie ważniejsi niż ja sama.
"Pamięć i świadomość, bez względu na to, jak niewygodne i bolesne, stanowią przecież niezbędny początek każdej przemiany."

przez omeeena 15 sty 2013, 19:22
SmutnaMo, lekarz ma rację, bez asertywności i swojego rodzaju egoizmu nie będziemy mieć satysfakcji z życia
Paroxinor 20mg - od 27.10.2012r. i nadal :/
Tranxene 10mg-doraźnie - nie pamiętam, kiedy:))

Życie, to nie je bajka...

przez SmutnaMo 15 sty 2013, 19:29
omeeena napisał(a):bez asertywności i swojego rodzaju egoizmu

A jak można się tego nauczyć??

przez Michał776 15 sty 2013, 19:31
SmutnaMo Nie jesteś zerem jesteś istotą która chce dbać o swoje JA! To że teraz tak myślisz nie zmienia faktu, że chcesz przede wszystkim doprowadzić do tego byś mogła zaczerpnąć tego tchnienia od życia które należy do Ciebie...Takie stany są dotkliwe wiem, są i dotykają wrażliwych...Nie jesteś zerem jesteś po prostu osobą z potrzebą akceptacji i wsparcia...

przez Arhol 15 sty 2013, 19:52
Ulga,bo wreszcie koniec egzaminów w szkole..
Wyrzuty sumienia bo nie potrafię się zdyscyplinować.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez SmutnaMo 15 sty 2013, 20:27
Michał776 myślałam że jest już lepiej że mam lepsze podejście do siebie, ale wizyty u psychologa mnie rozbijają :(

przez Pieprz 15 sty 2013, 20:37
leeeeniwie :105:
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

przez slow motion 15 sty 2013, 20:55
męga zmęczona, jechałam 8 godzin pociagiem.
W domu przywitały mnie kochane dzieciory, siostra i szwagier. I ktoś. niemiły ktoś. Nic się nie zmieni. Na szczęście w sobotę wracam do M. :105:

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

Sortuj wg