Jak się dziś czujecie-umiecie to opisać?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez tahela 15 mar 2016, 05:06
kazimierz61, wysyłam dobre fluidy, mam nadzieje,ze bedzie lepiej jutro lub w niedługim czasie, powodzenia, znowu nie spimy
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez eunice88 15 mar 2016, 09:38
Witajcie. Czuję się dziś trochę jak zbity pies ale staram się walczyć o dobre nastawienie. Choruję na zaburzenia lękowo-depresyjne od ponad 10 lat. Leczę się zarówno farmakologicznie, jak i poprzez psychoterapię (około 6 lat). Sprawa wygląda u mnie tak, że generalnie jest całkiem nieźle i w pewnym momencie (czasem pod wpływem dużej ilości stresu ale czasami bez wyraźnego powodu) po prostu budzę się rano i stwierdzam, że nie wstaję. Biorę urlop na żądanie albo L4 i przesypiam cały dzień. Nie wstaję wtedy w ogóle, nie jem, nie myję się. Mój rekord takiego spania to 3 dni (wtedy ewentualnie czasem wstanę żeby coś zjeść i wypić). Po takiej akcji oczywiście czuję się okropnie i bardzo trudno mi jest wrócić do rzeczywistości i normalnego wypełniania obowiązków. Ostatnio taki zjazd zdarzył mi się w tą niedzielę. Strasznie jest trudno racjonalnie wyjaśnić takie zachowanie bo najzwyczajniej w świecie mogę sobie tym zaszkodzić. Po takiej ucieczce od rzeczywistości bardzo trudno mi wrócić do normalnego funkcjonowania. Zaniedbuje swoje obowiązki w pracy, zwyczajnie szefowie mogą się zorientować i mnie zwolnić a na mnie to jakby nie robi najmniejszego wrażenia. Strasznie dziwny stan. Po prostu jakby po mnie wszystko spływało. Czy ma ktoś może podobne doświadczenia? Jak sobie z tym radzicie?

przez Zmierzchun 15 mar 2016, 10:52
Eunice88. Mi też czasem na pracy nie zależy, podobnie jak Ty choruję już z 10 lat a może trochę więcej. To z pewnością sprawka depresji.

A w temacie wątku: źle się dziś czuję, mam mało energii
I really tried. I did my time

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez eunice88 15 mar 2016, 11:59
A zdarza Ci się czasem tak, że po prostu nie wychodzisz z łóżka i przesypiasz cały dzień? Ja aktualnie nie mam fazy depresyjnej więc to wydaje się całkiem absurdalne. Jakiś taki nawyk, przyzwyczajenie czy co...? Po takiej akcji bardzo łatwo wpadam w myślenie, że do niczego się nie nadaję, nic nie potrafię itp. Teraz depresyjnego nastroju raczej nie mam tylko wzmożony lęk i napięcie bo przez swoje spanie zaniedbałam kilka rzeczy i jak na tacy mamy atak lękowy... Co za przewrotna natura.

przez Zmierzchun 15 mar 2016, 12:12
eunice88 napisał(a):A zdarza Ci się czasem tak, że po prostu nie wychodzisz z łóżka i przesypiasz cały dzień? Ja aktualnie nie mam fazy depresyjnej więc to wydaje się całkiem absurdalne. Jakiś taki nawyk, przyzwyczajenie czy co...? Po takiej akcji bardzo łatwo wpadam w myślenie, że do niczego się nie nadaję, nic nie potrafię itp. Teraz depresyjnego nastroju raczej nie mam tylko wzmożony lęk i napięcie bo przez swoje spanie zaniedbałam kilka rzeczy i jak na tacy mamy atak lękowy... Co za przewrotna natura.

Nie zdarza mi się, zagryzam zęby i idę do pracy. Snuję się jak cień wtedy... Lęk też może paraliżować więc to chyba dlatego nie masz ochoty wyjść z łóżka. Ale to tylko moje przypuszczenia

przez Steviear 15 mar 2016, 12:36
ja pier****. w skrocie to tak sie czuje ale jeszcze gorzej. juz wczoraj bylo zle a dzisiaj apogeum. nie wiem jak wytrzymac ten dzien. chcialabym by mnie ktos dobił. tak mnie wszystko boli... mam jeszcze anemię a okres zaostrza objawy. czuje sie jakbym byla w trakcie umierania. i tak bedzie do konca tygodnia. a przeciez mam tyle do zrobienia. ja /cenzura/. pojde do lekarza i uslysze ze-to normalne. "niektorzy tak maja" albo ze to przez nerwy. wszystko to gowno warte. wezme leki na sen- wyrzuty sumienia i zaleglosci. nie wezme-meczarnia..

przez tictac 15 mar 2016, 13:09
Siedzę sam w domu, bo każdy inny coś robi , pogoda do dupy , na wsi kompletna paranoia i nuda dostaje już wariacji. Chciałbym ruszyć z miejsca ale nie mam auta , a busem boje się jeździć. Chciałbym iść na badania lekarskie podstawowe ale boje się ataku paniki, boje sie wyników. W nocy nie mogłem spać. Chyba dziś pójdzie benzo jak koleżanka wyżej napisała. Czuje, że jestem na innej planecie i żadne tabletki nie pomogą jak nie wezmę się ostro za siebie.
Paroksetyna 10 mg - rano - w planach zejście na 5 mg
Bromazepam 6mg - sometimes :)
Spasmolina , Smecta - na IBS

przez eunice88 15 mar 2016, 13:33
Zmierzchun napisał(a): Nie zdarza mi się, zagryzam zęby i idę do pracy. Snuję się jak cień wtedy... Lęk też może paraliżować więc to chyba dlatego nie masz ochoty wyjść z łóżka. Ale to tylko moje przypuszczenia

To podziwiam. Ja nie zawsze daję radę. Tak, lęk czasem paraliżuje i wtedy czasem wpadam w błędny kanał tzn. śpię dalej bo wtedy pozornie nie czuję lęku ale jak otwieram oczy to jest gorzej, plus jeszcze dochodzą wyrzuty sumienia, że nie wstałam i mam piękne błędne koło. "I tak od lat, tak od lat" - aż chce mi się zanucić ;) Dlaczego zmiana jest tak cholernie częsta? I czy w ogóle możliwa? Zaczyna powoli myśleć, że jakiś beznadziejny ze mnie przypadek :P

przez dar 15 mar 2016, 13:43
źle i wiem, że moja rehabilitacja potrwa jeszcze co najmniej kilka dni. :-|
“ Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele. ”
dar

przez jaktobylo 15 mar 2016, 14:21
Zmęczenie, senność itp itd
Niby f20..., wg psychiatry to wciąż jeszcze nic pewnego, na moje pytanie czy może być to schizofrenia prosta, powiedział, że możliwe :/

przez jaktobylo 15 mar 2016, 14:47
"eunice88" a Ty znów z tą "sennością", mam trochę podobnie, ale podkreślam, trochę.
Btw na psychoterapię chodzisz 6 lat? O.o
Niby f20..., wg psychiatry to wciąż jeszcze nic pewnego, na moje pytanie czy może być to schizofrenia prosta, powiedział, że możliwe :/

przez SrebrnaSowa 15 mar 2016, 15:17
trochę wycyckana, ale w głębi jakoś pozytywnie :pirate:
INFP-T
4w5

Z każdym dniem , namiętniej całujesz swoją własną Noc...

Gustuję w tchnieniach myśli, o smaku niebieskich migdałów .

przez Zmierzchun 15 mar 2016, 15:38
Eunice88. Ja pracuję w zakładzie pracy chronionej na pół etatu. Na cały chyba bym nie dał bo wprowadzam dane do komputera- cyferki i po 12.00 już mi koncentracja siada :(

przez sebo001 15 mar 2016, 15:41
Daleko mi do uśmiechu na twarzy i luzu w głowie ale pomalutku czuję, że idzie to do przodu.

Sortuj wg