Jak się dziś czujecie-umiecie to opisać?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez eunice88 21 sty 2016, 13:36
Mogę Ci przybić piątkę, też najchętniej położyłabym się do łóżka a muszę siedzieć w pracy i udawać, że coś robię... Jak się dobrze czuję to jestem naprawdę dobrym pracownikiem ale jak jest źle to potrafię cały dzień siedzieć w pracy i czytać fora dla nerwicowców. Co do Twojej diagnozy, wiadomo trudno się pogodzić, ale też dzieki niej przynajmniej wiesz z czym walczysz. Ja mam diagnozę zaburzeń lękowo-depresyjnych od ponad dziesięciu lat. Aktualnie faza lękowa.

przez chojrakowa 21 sty 2016, 14:24
U mnie marazm nostalgia i zdychawica.
Ale przynajmniej niezmiennie od wczoraj wieczora, to się chyba liczy jako progres... :roll:
Ludzie koty chodzą własnymi ścieżkami

NIE KAŻDA NOC PRZYNOSI ULGĘ POWIEKOM

Everything is boring and everyone is a fucking liar

przez jaktobylo 21 sty 2016, 14:36
"eunice88" daj spokój nie porównuj depresji/nerwicy do schizofrenii, to tak jakby porównywać przeziębienie do raka, w tym pierwszym przypadku jest się sobą, ma się tylko obniżony nastrój problemy ze stresem, a przy schizofrenii traci się osobowość, osoba którą się znało zmienia się nie do poznania, słyszy ona głosy i ma jeszcze inne halucynacje, urojenia, że ktoś ją śledzi etc., przy schizofrenii traci się świadomość krytycyzm. Jeśli o mnie chodzi to są/były podejrzenia, a teraz jest być może i diagnoza sądząc po f20stce na skierowaniu do psychologa.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Stracona100 21 sty 2016, 14:52
Nieźle. Kupiłam parę "radosnych" książek i będę czytać.
Pozycja 1. "Auschwitz, medycyna III Rzeszy i jej ofiary" :mrgreen:

przez eunice88 21 sty 2016, 14:59
"jaktobyło" myślę, że nie o to chodzi, żeby wartościować zaburzenia i licytować się które jest lepsze a które gorsze. Moim zdaniem każde jest okropne. Porównywałam tylko samopoczucie polegające na chęci położenia się do łóżka.

przez Semir 21 sty 2016, 15:08
Ujdzie w tłoku :P nastapilo pare pozytywnych zmian wiec jest sie z czego cieszyc :)
Ból fizyczny ma w sobie to dobrego, że jeśli przekroczy pewną granicę, zabija. Ból psychiczny, kiedy boli nas serce, zabija nas codziennie od nowa, jednak ciągle żyjemy. Paolo Coelho

przez dajngo 21 sty 2016, 15:19
Ja się od nowego roku czuję coraz lepiej : ) Zeczełem pozytywnie myśleć i to daje dobre rezultaty ..

przez alu 21 sty 2016, 16:09
chojrakowa, a jak dziś fizycznie? w miarę?

Morphine, cieszę się, że dziś u Ciebie lepiej. Dzięki za to, co wczoraj napisałaś - przeczytałam sobie kilka razy, wyryłam na pamięć i powtarzałam sobie w ciągu dnia. Wczoraj było no takoż se, po całym dniu niejedzenia byłam głodna jak wilk, a jednocześnie czułam wstręt do żarcia - okropne uczucie. Ale zjadłam coś niecoś, przeżyłam, kolejny dzień wolny od pawia.

Dziś ociupinkę lepiej, chociaż właściwie to tak nijak. Spałam do 11:00 i to dla mnie zdecydowanie za długo :roll:
alu

przez Alienated 21 sty 2016, 17:07
Do dupy...
Ciężko jest ogólnie jak jasna cholera...
I akurat gdy choć jakieś pozory psychicznego pionu wypadałoby trzymać, przychodzi leżeć bezczynnie w łóżku...
Pizga na dworze, do pracy trzeba chodzić...
I już całą terapię antybiotykami chyba /cenzura/ strzelił...
Fuck...
"A Magda jest najlepsza, bo ma złote serce... Bo to jest Magda...!"

przez jaktobylo 21 sty 2016, 18:38
eunice88 napisał(a):"jaktobyło" myślę, że nie o to chodzi, żeby wartościować zaburzenia i licytować się które jest lepsze a które gorsze. Moim zdaniem każde jest okropne. Porównywałam tylko samopoczucie polegające na chęci położenia się do łóżka.

Ok widocznie użyłem nie tego słowa.Chodziło mi o to, że napisałaś poprzednią wypowiedź w taki sposób jakby dla Ciebie depresja/nerwica i schizofrenia to jeden kij był/zaburzenie to zaburzenie bez względu na rodzaj, wszystkie są okropne. Z resztą napisałaś to teraz wprost.
Wynika to zapewne z twojej słabej znajomości co to za choroba ta schizofrenia. Poczytasz, poogarniasz trochę to może zmienisz zdanie. Btw grypę i raka też uważasz za równie okropne choroby?

przez jaktobylo 21 sty 2016, 19:46
"eunice88" nie żebym wobec powyższych powodów był na Ciebie niewiadomo jak wkurzony. W końcu zwróciłaś na mnie uwagę w taki bardziej pozytywny sposób "chęcią" "przybicia piony", wiem pewnie idiotycznie to zabrzmiało. Swoją drogą w jakich godzinach pracujesz?
Niby f20..., wg psychiatry to wciąż jeszcze nic pewnego, na moje pytanie czy może być to schizofrenia prosta, powiedział, że możliwe :/

przez WinterTea 21 sty 2016, 20:14
Lepiej niż wczoraj. Niech będzie, że jest moc :) Tylko sytuacja z pracą nadal mnie martwi. Nie udało się jeszcze niczego rozwiązać, i dzisiaj kolejny konflikt. Inni pracownicy siedzą cicho, bo tak jest oczywiście wygodnie, ale wierzę, że niedługo zobaczą, że warto nie ukrywać, tego ze źle się dzieje.
Póki co zmęczona, ale jednak jest moc.
"Szczerość może nie da Ci zbyt wielu przyjaciół, ale na pewno da Ci tych właściwych"
(John Lennon)

przez nvm 21 sty 2016, 20:16
Jestem strasznie, cholernie sfrustrowany!!!!!!
Wieczne odpoczywanie racz mi dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mi świeci.
Niech odpoczywam w pokoju wiecznym. Amen.
nvm

przez julusia 21 sty 2016, 22:30
Stracona100 napisał(a):Nieźle. Kupiłam parę "radosnych" książek i będę czytać.
Pozycja 1. "Auschwitz, medycyna III Rzeszy i jej ofiary" :mrgreen:

bardzo lubię takie "radosne " książki ;)
Wenlafaksyna 187,5 mg
Mirtazapina 30 mg
Olanzapina 15 mg
doraźnie: Hydroksyzyna, Chlorprothixen

Sortuj wg