Jak się dziś czujecie-umiecie to opisać?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez alu 24 lis 2015, 20:42
No to nie wiem, musisz sobie sama odpowiedzieć na pytanie czego chcesz i czego oczekujesz od ludzi
alu

przez zalezna 24 lis 2015, 20:46
alu napisał(a):No to nie wiem, musisz sobie sama odpowiedzieć na pytanie czego chcesz i czego oczekujesz od ludzi

chodziło mi o to, że kiedy jest się samotnym to takie zachowanie jest logiczne. chcąc pozbyć się samotności trzeba się nauczyć przyciągać ludzi. a zgodnie z zasadą: optymizm, uśmiech ludzi przyciąga : zły nastrój, problemy - odstrasza ( to apropo tego co wypada a co nie)
zalezna

przez alu 24 lis 2015, 20:51
zalezna, żyjesz w jakimś dziwnym świecie wyobrażeń, jakby Twoja szczerość miała odstraszyć ludzi. Straszna bzdura :hide: Skoro nie widzisz sensu w byciu po prostu sobą, ani w udawaniu zadowolonej, ani w byciu jęczarą to ja nie mam pomysłu :hide: Wg mnie stwarzasz sobie niepotrzebne bariery, problemy i ograniczenia tylko dlatego, ze coś Ci się wydaje.
alu

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zalezna 24 lis 2015, 20:54
alu napisał(a):zalezna, żyjesz w jakimś dziwnym świecie wyobrażeń, jakby Twoja szczerość miała odstraszyć ludzi.

ale to, że nie zwierzam się nikomu z problemów i nie pokazuję po sobie złego samopoczucia, bo to odstrasza ludzi(wiem z doświadczenia no i jest to ogólnie znana prawda) nie znaczy , że nie jestem sobą.
zalezna

przez seway1996 24 lis 2015, 21:35
zalezna napisał(a):
alu napisał(a):zalezna, żyjesz w jakimś dziwnym świecie wyobrażeń, jakby Twoja szczerość miała odstraszyć ludzi.

ale to, że nie zwierzam się nikomu z problemów i nie pokazuję po sobie złego samopoczucia, bo to odstrasza ludzi(wiem z doświadczenia no i jest to ogólnie znana prawda) nie znaczy , że nie jestem sobą.

Zgadza się. Wiem to również z własnego doświadczenia. Im człowiek bardziej udaje uśmiechniętego,szczęśliwego to relacje między ludzkie są jeszcze na jakimś poziomie a jeżeli nie to zostaję sam. Nikt nie lubie słuchać jak jest naprawdę kijowo, Ja olałem wszystkich a w sumie to oni mnie olali. Teraz już mi to obojętne.

przez agnes89 25 lis 2015, 01:24
Zmierzchun napisał(a):
agnes89 napisał(a):Jestem porażką. Nie wiem, po co żyję... Dzisiaj mam pierwsze spotkanie psychoterapii, może jak stamtąd wyjdę, to będzie minimalnie lepiej? :roll:

To Twoja pierwsza psychoterapia? A jaki nurt?

Tak, moja pierwsza psychoterapia, na NFZ. Niestety nie wiem jaki nurt. Ale mam zaburzenia depresyjne. Psychoterapia jest u mnie konieczna, bo od 5 lat jestem leczona tylko farmakologicznie. Byłam 3 lata temu u jednej psycholog na NFZ i usłyszałam, że nie mam depresji, że ona nie wie po co przyszłam. No to już więcej się tam nie pojawiłam. Fakt, byłam w remisji, ale to nie znaczy, że nie mam depresji :roll:
Teraz też jestem w miarę dobrym stanie, bo działają większe dawki leków. We wrześniu tego roku byłam o krok od popełnienia samobójstwa. Wiosną tego roku również.
Sama psycholog dzisiaj na pierwszym spotkaniu stwierdziła, że u mnie jest bardzo dużo wątków powiązanych ze sobą, które wpłynęły źle na moją psychikę. Opowiedziałam jej moją historię, a za tydzień wrócimy do tych wątków i będziemy je analizować.
Pokładam duże nadzieje w tych spotkaniach, tym bardziej, że ta psycholog wzbudziła moje zaufanie, nie miałam problemu się przed nią otworzyć.

przez cdn. 25 lis 2015, 01:38
agnes89, powodzenia
Ja wróciłam na psychoterapię po paru miesiącach przerwy.
Zobaczymy czy coś to da, gdy jestem systematycznie zalewana złymi informacjami z rodziny. Czuję, że jestem częścią czyjejś tragedii.

przez elo 25 lis 2015, 05:55
no ja tam ostatnio mialam dluzsza przerwe w terapii co bylo wynikiem choroby oraz tego ze czasowo nie potrafie pogodzic rozpoczetych praktyk i projektu ='(
jednak wczoraj olewajac wszystko w koncu postanowilam wybrac sie na sesje i zacieszam z tego powodu bardzo bo chyba wreszcie trafilam na terapeutke z profesjonalnym podejsciem
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

przez Zmierzchun 25 lis 2015, 09:12
Agnes 89.

Mam nadzieję, że terapia będzie skuteczna. Ja również mam depresję a jesienią i zimą ledwo daję radę. Leków już brałem sporo a i na terapiach różnych też byłem. Ostatnio spotykam się z psychologiem klinicznym na NFZ
I really tried. I did my time

przez Kontrast 25 lis 2015, 12:35
Wyszlo slonce, przyszedł mrozik a we lbie gowno z drutem kolczastym.
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

przez Steviear 25 lis 2015, 15:09
Boli glowa. Boli to mało powiedziane. Czuje się jak zero. Jakby wszystko było poza moim zasięgiem. Jeszcze tyle dziś przykrości. Fajne mam nastawienie, takie jak życie moje. Beznadziejne, po raz setny.

przez Masturbow 25 lis 2015, 17:11
po nocnym pre-samobójczym katharsis i wielogodzinnym płaku płaku aka masowaniu dupy jestem dziś jakimś ogłupiałym sentymentalnym poiebem, wypływają na powierzchnię świadomości ludzkie duchy z przeszłości plus notorycznie śnią mi się po nocach dupy z blogów, które wizytuję, więc czas naprawdę zastanowić się już nad swoim życiem, czy raczej jego brakiem
Masturbow

przez SrebrnaSowa 25 lis 2015, 18:37
jest lepiej
obejrzałam niezwykły film
i włuchuje się w nuty

przez WinterTea 25 lis 2015, 18:40
Zmęczona, nieco smutna i samotna, po części wesoła.
"Szczerość może nie da Ci zbyt wielu przyjaciół, ale na pewno da Ci tych właściwych"
(John Lennon)

Sortuj wg