Jak się dziś czujecie-umiecie to opisać?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez agnes89 24 lis 2015, 03:46
Jestem porażką. Nie wiem, po co żyję... Dzisiaj mam pierwsze spotkanie psychoterapii, może jak stamtąd wyjdę, to będzie minimalnie lepiej? :roll:
F33, G40
Wenlafaksyna 150mg
Trazodon 75 mg
Lamotrygina 200mg
Lewetiracetam 2000mg

przez misty-eyed 24 lis 2015, 03:56
Steviear, jestem rencistką, zajmuję się małym wnuczkiem. Gdy nie śpię w nocy, jest mi trudno, ale Mąż mnie wspiera, pomaga.
Szkoda, że zrezygnowałaś z terapii. Mi bardzo pomogła, ale rozumiem, że czasem się nie da pogodzić wszystkiego.
Badania tarczycy to jedynie pobrani krwi z żyły. Jeśli możesz sobie pozwolić na wykonanie ich prywatnie, bo nie są tanie-nie mam na myśli podstawowego TSH-mogę Ci podać ich nazwę.
Można powiedzieć, że byłam w podobnym stanie do Ciebie, depresja+nerwica-bez leków poważnych, poza Hydroxyziną i lekami na tarczycę, wyszłam z tego prawie. W dużym stopniu moja Psychoterapeutka mi pomogła i ja sama, powiem nieskromnie. Relaksacje, spacery mimo wszystko, pokonywanie lęków-zajęło mi to trochę czasu, ale było warto. Jeśli masz jakieś pytania, zawsze chętnie odpowiem...
Dobrej nocki Ci życzę :D

Na forum jestem od 2011, od wczoraj mam nowe konto, wróciłam po kilkumiesięcznej przerwie :D
"Sugeruję, że religijne skłonności czy wiara nie są niezbędne. Niekoniecznie trzeba być wierzącym. Nawet jeśli jesteś niewierzący, bądź dobrą ludzką istotą, człowiekiem ciepłego serca. Życzliwość i serdeczność stanowią według mnie religię uniwersalną."
Dalajama XIV

przez nvm 24 lis 2015, 13:56
Bobby6 napisał(a):I trzeba było zacząć w ten sposób
Nie. Zacząłem dobrze. Jeśli tego nie widzisz, to Twój problem. Nie masz prawa mówić mi, co trzeba, a czego nie trzeba. Sam decyduję o tym, co uważam za dla siebie dobre. Nie możesz zrobić tego za mnie, bo nie jesteś mną, panie apodyktyczny.

austerija napisał(a):Ciągle chcę żyć. To chore.

Elektryczne Gitary napisał(a):Wszyscy mamy źle w głowach, że zyjemy
Hej hej, nana nana, hej hej hej hej!
nvm

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Steviear 24 lis 2015, 15:17
Fatalnie. NIC więcej nie zjem bo nic nie mogę jeść- wszystko jest z glutenem, szkodzi, umieram z bolu, mdłości.... Leki nic nie daja, moze za szybko myslalam ze powrocilam do zdrowia. Jak na złość pracę semestralna muszę na jutro ogarnąć. Nie mam nic, sił też nie mam. Narzedzi tez nie mam. Nie wiem jak sobie poradze. Utwierdzam się w przekonaniu że jestem okropnym człowiekiem, że wszystko jest ponad moje siły. Jutro do 21 od wczesnego rana. Ją nie wytrzymam. Dziś nawet 4godziny nie przespałam przez nerwicę. Znów TO samo.

przez alu 24 lis 2015, 15:21
Na wakacjach czułam się super, wróciłam - i od początku :(
alu

przez Bobby6 24 lis 2015, 17:17
Nikomu nie mówię co i jak trzeba robić. Nikomu nic nie narzucam. Ty na początku stwierdziłeś że wiara w to, że kogoś tutaj obchodzi los drugiego człowieka jest śmieszna (co mnie zabolało) i dlatego pozwoliłem sobie stwierdzić, że ja zacząłbym inaczej. Proponuje kompromis.

przez Zmierzchun 24 lis 2015, 17:40
Paskudnie. Trittico mnie wycisza ale nastroju niestety nie poprawiło a biorę 150 mg
I really tried. I did my time

przez Zmierzchun 24 lis 2015, 17:41
agnes89 napisał(a):Jestem porażką. Nie wiem, po co żyję... Dzisiaj mam pierwsze spotkanie psychoterapii, może jak stamtąd wyjdę, to będzie minimalnie lepiej? :roll:

To Twoja pierwsza psychoterapia? A jaki nurt?

przez black swan 24 lis 2015, 20:08
zalezna napisał(a):
black swan napisał(a):
zalezna napisał(a): a muszę zachować kamienny spokój + robić udawany uśmiech i ogólnie dobre samopoczucie choć w środku umieram z samotności i bólu.
A czemu musisz?

bo tak wypada.
Seriously? :roll: Jakby ktoś powiedział mi, że powinnam się zachowywać tak czy siak, bo tak wypada, to wiedziałabym, że nie chcę mieć nic wspólnego z tą osobą.

A dziś się czuję styrana i wkurzona, że jestem zmuszona wydawać więcej niż zarabiam. :evil: Może 'zmuszona' to niedokładne słowo, bo przecież nic nie muszę, ale w pewien sposób przyparta do muru przez własne wymagania co do mojej codzienności.
No risk - no fun, no pain - no gain.

przez zalezna 24 lis 2015, 20:12
black swan napisał(a):Seriously? :roll: Jakby ktoś powiedział mi, że powinnam się zachowywać tak czy siak, bo tak wypada, to wiedziałabym, że nie chcę mieć nic wspólnego z tą osobą.

jak się z kimś spotykam to raczej staram się być uśmiechnięta i nie mówić o rzeczach [tragicznych dla mnie] z jakimi się borykam. od tego mam terapeutę. co dziwnego jest w tym, że spotykając się z kimś na stopie towarzyskiej nie okazuję swojego beznadziejnego stanu?
to lepiej , żebym siedziała z nosem na kwintę i jęczała jak mi źle?
zalezna

przez alu 24 lis 2015, 20:20
zalezna, jest jeszcze spora przestrzeń pomiędzy jęczeniem jak mi źle, a robieniem dobrej miny do złej gry, bo tak wypada.
alu

przez zalezna 24 lis 2015, 20:28
alu napisał(a):zalezna, jest jeszcze spora przestrzeń pomiędzy jęczeniem jak mi źle, a robieniem dobrej miny do złej gry, bo tak wypada.

to mam robić złą minę? wystarczy, że robię spam tutaj ;)
zalezna

przez alu 24 lis 2015, 20:30
zalezna, dla Ciebie wszystko jest takie czarno-białe? Nie możesz po prostu normalnie powiedzieć, że masz gorszy czas, że borykasz się z tym i czy z tamtym, poprosić o pomoc jeśli jej potrzebujesz?
alu

przez zalezna 24 lis 2015, 20:35
alu napisał(a):zalezna, dla Ciebie wszystko jest takie czarno-białe? Nie możesz po prostu normalnie powiedzieć, że masz gorszy czas, że borykasz się z tym i czy z tamtym, poprosić o pomoc jeśli jej potrzebujesz?

ja mam gorszy czas od kilku lat. podczas spotkań z ludźmi nie mam w nawyku wywlekania własnych problemów. i raczej nie lubię się nimi dzielić z kimkolwiek innym prócz lekarza ( i może rodziców, którzy i tak mają na to wyebane).
zalezna

Sortuj wg