Jak się dziś czujecie-umiecie to opisać?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez alu 24 lis 2015, 20:20
zalezna, jest jeszcze spora przestrzeń pomiędzy jęczeniem jak mi źle, a robieniem dobrej miny do złej gry, bo tak wypada.
alu

przez zalezna 24 lis 2015, 20:28
alu napisał(a):zalezna, jest jeszcze spora przestrzeń pomiędzy jęczeniem jak mi źle, a robieniem dobrej miny do złej gry, bo tak wypada.

to mam robić złą minę? wystarczy, że robię spam tutaj ;)
zalezna

przez alu 24 lis 2015, 20:30
zalezna, dla Ciebie wszystko jest takie czarno-białe? Nie możesz po prostu normalnie powiedzieć, że masz gorszy czas, że borykasz się z tym i czy z tamtym, poprosić o pomoc jeśli jej potrzebujesz?
alu

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zalezna 24 lis 2015, 20:35
alu napisał(a):zalezna, dla Ciebie wszystko jest takie czarno-białe? Nie możesz po prostu normalnie powiedzieć, że masz gorszy czas, że borykasz się z tym i czy z tamtym, poprosić o pomoc jeśli jej potrzebujesz?

ja mam gorszy czas od kilku lat. podczas spotkań z ludźmi nie mam w nawyku wywlekania własnych problemów. i raczej nie lubię się nimi dzielić z kimkolwiek innym prócz lekarza ( i może rodziców, którzy i tak mają na to wyebane).
zalezna

przez alu 24 lis 2015, 20:42
No to nie wiem, musisz sobie sama odpowiedzieć na pytanie czego chcesz i czego oczekujesz od ludzi
alu

przez zalezna 24 lis 2015, 20:46
alu napisał(a):No to nie wiem, musisz sobie sama odpowiedzieć na pytanie czego chcesz i czego oczekujesz od ludzi

chodziło mi o to, że kiedy jest się samotnym to takie zachowanie jest logiczne. chcąc pozbyć się samotności trzeba się nauczyć przyciągać ludzi. a zgodnie z zasadą: optymizm, uśmiech ludzi przyciąga : zły nastrój, problemy - odstrasza ( to apropo tego co wypada a co nie)
zalezna

przez alu 24 lis 2015, 20:51
zalezna, żyjesz w jakimś dziwnym świecie wyobrażeń, jakby Twoja szczerość miała odstraszyć ludzi. Straszna bzdura :hide: Skoro nie widzisz sensu w byciu po prostu sobą, ani w udawaniu zadowolonej, ani w byciu jęczarą to ja nie mam pomysłu :hide: Wg mnie stwarzasz sobie niepotrzebne bariery, problemy i ograniczenia tylko dlatego, ze coś Ci się wydaje.
alu

przez zalezna 24 lis 2015, 20:54
alu napisał(a):zalezna, żyjesz w jakimś dziwnym świecie wyobrażeń, jakby Twoja szczerość miała odstraszyć ludzi.

ale to, że nie zwierzam się nikomu z problemów i nie pokazuję po sobie złego samopoczucia, bo to odstrasza ludzi(wiem z doświadczenia no i jest to ogólnie znana prawda) nie znaczy , że nie jestem sobą.
zalezna

przez seway1996 24 lis 2015, 21:35
zalezna napisał(a):
alu napisał(a):zalezna, żyjesz w jakimś dziwnym świecie wyobrażeń, jakby Twoja szczerość miała odstraszyć ludzi.

ale to, że nie zwierzam się nikomu z problemów i nie pokazuję po sobie złego samopoczucia, bo to odstrasza ludzi(wiem z doświadczenia no i jest to ogólnie znana prawda) nie znaczy , że nie jestem sobą.

Zgadza się. Wiem to również z własnego doświadczenia. Im człowiek bardziej udaje uśmiechniętego,szczęśliwego to relacje między ludzkie są jeszcze na jakimś poziomie a jeżeli nie to zostaję sam. Nikt nie lubie słuchać jak jest naprawdę kijowo, Ja olałem wszystkich a w sumie to oni mnie olali. Teraz już mi to obojętne.

przez agnes89 25 lis 2015, 01:24
Zmierzchun napisał(a):
agnes89 napisał(a):Jestem porażką. Nie wiem, po co żyję... Dzisiaj mam pierwsze spotkanie psychoterapii, może jak stamtąd wyjdę, to będzie minimalnie lepiej? :roll:

To Twoja pierwsza psychoterapia? A jaki nurt?

Tak, moja pierwsza psychoterapia, na NFZ. Niestety nie wiem jaki nurt. Ale mam zaburzenia depresyjne. Psychoterapia jest u mnie konieczna, bo od 5 lat jestem leczona tylko farmakologicznie. Byłam 3 lata temu u jednej psycholog na NFZ i usłyszałam, że nie mam depresji, że ona nie wie po co przyszłam. No to już więcej się tam nie pojawiłam. Fakt, byłam w remisji, ale to nie znaczy, że nie mam depresji :roll:
Teraz też jestem w miarę dobrym stanie, bo działają większe dawki leków. We wrześniu tego roku byłam o krok od popełnienia samobójstwa. Wiosną tego roku również.
Sama psycholog dzisiaj na pierwszym spotkaniu stwierdziła, że u mnie jest bardzo dużo wątków powiązanych ze sobą, które wpłynęły źle na moją psychikę. Opowiedziałam jej moją historię, a za tydzień wrócimy do tych wątków i będziemy je analizować.
Pokładam duże nadzieje w tych spotkaniach, tym bardziej, że ta psycholog wzbudziła moje zaufanie, nie miałam problemu się przed nią otworzyć.

przez cdn. 25 lis 2015, 01:38
agnes89, powodzenia
Ja wróciłam na psychoterapię po paru miesiącach przerwy.
Zobaczymy czy coś to da, gdy jestem systematycznie zalewana złymi informacjami z rodziny. Czuję, że jestem częścią czyjejś tragedii.

przez elo 25 lis 2015, 05:55
no ja tam ostatnio mialam dluzsza przerwe w terapii co bylo wynikiem choroby oraz tego ze czasowo nie potrafie pogodzic rozpoczetych praktyk i projektu ='(
jednak wczoraj olewajac wszystko w koncu postanowilam wybrac sie na sesje i zacieszam z tego powodu bardzo bo chyba wreszcie trafilam na terapeutke z profesjonalnym podejsciem
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
always remember you're someone's reason to smile
because you're a joke
elo

przez Zmierzchun 25 lis 2015, 09:12
Agnes 89.

Mam nadzieję, że terapia będzie skuteczna. Ja również mam depresję a jesienią i zimą ledwo daję radę. Leków już brałem sporo a i na terapiach różnych też byłem. Ostatnio spotykam się z psychologiem klinicznym na NFZ
I really tried. I did my time

przez Kontrast 25 lis 2015, 12:35
Wyszlo slonce, przyszedł mrozik a we lbie gowno z drutem kolczastym.
Nie znam roli, którą gram wiem tylko, że jest moja - niewymienna.

Sortuj wg