Jak się dziś czujecie-umiecie to opisać?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez agnes89 29 paź 2015, 12:24
Dziś jest normalnie. Ale wczorajszy dzień był jednym z najlepszych w ostatnim czasie. Miałam na studiach bardzo ważne zaliczenie, które zdałam! Znów poczułam, że jestem coś warta, że mój wysiłek się opłaca, że mam szanse skończyć studia w terminie. Jeśli dostanę dyplom, to będę szczęśliwa, bo to mój główny cel w życiu. To nie tylko nauka, studia, zdobycie zawodu. To walka sama ze sobą, pokonanie słabości, udowodnienie sobie i innym, że pomimo chorób potrafię sobie poradzić i skończyć ciężkie studia :)
F33, G40
Wenlafaksyna 150mg
Trazodon 75 mg
Lamotrygina 200mg
Lewetiracetam 2000mg

przez abstrakcyjna 29 paź 2015, 13:18
agnes89, co studiujesz?
"Samotność to chyba jeden z najgorszych rodzajów cierpienia. I to jest uniwersalne dla całego świata. W Nowym Jorku, tak samo jak na Nowej Gwinei ludzie truchleją ze strachu przed samotnością i opuszczeniem."
Jedyną, stabilną rzeczą w moim życiu jest moja niestabilność.

przez Morphine90 29 paź 2015, 13:31
agnes - super :smile: Miło słyszeć, że lepiej u Ciebie.

A ja wczoraj miałam taką migrenę, że musiałam wziąć aviomarin co w połączeniu z paroksetyną, którą biorę rano spowodowało jakąś totalną narkozę. Nie mogłam więc wziąć na noc Trittico i nie spałam prawie wcale :? Same napięcia mięśniowe. Takie akcje mnie przerażają, bo myślę: "To byłabym bez leków aż takim wrakiem?". Ale potem uświadamiam sobie, że np. nadciśnieniowcy bez swoich piguł mieliby wylew, więc cóż - choroba przewlekła jak choroba przewlekła, depresja wychodzi w tym porównaniu znacznie bezpieczniej :D
Kawa... kawy...
Ale dzień będzie na pewno dobry, bo popołudniu wreszcie idziemy z lubym do kina na "Marsjanina" :D (rym niezamierzony)
Fear is the hand
that pulls your strings

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez agnes89 29 paź 2015, 15:00
abstrakcyjna napisał(a):agnes89, co studiujesz?

Medycynę

przez Celice 29 paź 2015, 15:42
agnes89, ciało do ciała, usta do usta i nie nigdy więcej nie smuć się już ;) uśmiech za uśmiech i widzisz że zawsze to działa, więc nie zmieniaj się :)
Celice

przez Muzykoholiczka 29 paź 2015, 16:22
Złapał mnie dołek.
Najładniejsze kobiece oczy na Forum

przez Bobby6 29 paź 2015, 18:58
dzisiaj w porównaniu do ostatnich tygodni/miesięcy całkiem znośnie

przez izaa 29 paź 2015, 19:22
agnes89 trzymam kciuki, studia są na pewno ciekawe i trudne. Zawsze staraj się myśleć pozytywnie, mimo natłoku zajęć, wiedzy. P.S. nie znosiłam uczyć się działania i budowy mózgu, ale z drugiej strony uważam że to ciekawa wiedza :D.
Jak się czuję? Coś czuję, że badanie szpiku jest nieuniknione ;/

przez Purpurowy 29 paź 2015, 19:24
Zdycham.

przez agnes89 29 paź 2015, 19:48
izaa napisał(a):agnes89 trzymam kciuki, studia są na pewno ciekawe i trudne. Zawsze staraj się myśleć pozytywnie, mimo natłoku zajęć, wiedzy. P.S. nie znosiłam uczyć się działania i budowy mózgu, ale z drugiej strony uważam że to ciekawa wiedza :D.
Jak się czuję? Coś czuję, że badanie szpiku jest nieuniknione ;/

Miło mi czytać takie słowa :) Bo tak naprawdę, to mało osób we mnie wierzyło. Nie dostałam się na medycynę za pierwszym razem, a dopiero rok później. Gdy szłam na studia byłam zdrowym człowiekiem. Wszystko się rozsypało na 2 roku i wtedy przerywałam studia 2 razy, ze względu na zdrowie. Teraz, pomimo 26 lat i wielu ciężkich chwil, jestem na 5 roku i jestem z tego dumna, bo już coraz bliżej końca :)
Ja mam tendencję do zaniżania swoich sukcesów, bo mam niskie poczucie własnej wartości i twierdziłam, że studiowanie medycyny to nie jest zdobycie Mount Everestu. Tym bardziej, że po drodze wielu ludzi mówiło, żebym zrezygnowała i dała sobie spokój. A moja dobra koleżanka powiedziała: "Z Twoimi problemami zdrowotnymi, to 5 rok medycyny jest jak wchodzenie na Mount Everest w japonkach" :)
Cieszę się, że mam chociaż 5 osób, które zawsze we mnie wierzyły, nawet gdy sama mnóstwo razy wątpiłam w siebie.

przez izaa 29 paź 2015, 19:54
agnes89 ja miałam podobnie na 2-gim roku złapała mnie deprecha. Ale miałam mniej absorbujące studia, więc nie straciłam nawet semestru, nigdy poprawki też nie zaliczyłam. Wyznawałam zasadę- Ucz się we własnym tempie, niezależnie od innych (naprawdę obniżało stresy). I nie słuchałam przechwałek, że ktoś sie uczył jeden dzien przed egzaminem i zdał. Uczyłam sie dla siebie- zawsze na laby mniej sie przykładałam, kosztem tego, że wolałam wcześniej nauczyć się na egzaminy. No i ten system był idealny- zero poprawek, mniej stresów. Nie przejmuj się że podwinęła ci się noga- tylko rób to dalej. Każdy osiągnięty cel tak naprawdę umacnia człowieka.

przez agnes89 29 paź 2015, 20:20
izaa, mnie nie tylko depresja, ale kilka miesięcy później zdiagnozowano mi padaczkę i tak naprawdę przez nią nie dałam rady na 2 roku. Miałam napady padaczkowe po 2-3 razy w tygodniu, karetka zabierała mnie z zajęć do szpitala, i to trwało 2 lata. Jeszcze jak do tego doszły skutki uboczne, które aż ciężko wypisać, bo było ich tyle... W każdym razie, byłam wrakiem człowieka. Byłam tak słaba, że nie mogłam wejść na 2 piętro po schodach, nie mówiąc o ogromnych problemach z nauką. Uczyłam się, próbowałam powtórzyć za 2h i już nic nie pamiętałam.... to był koszmar.
F33, G40
Wenlafaksyna 150mg
Trazodon 75 mg
Lamotrygina 200mg
Lewetiracetam 2000mg

przez Anke 29 paź 2015, 20:28
Agnes89 jak czytam o tym co dokonalas przy takiej chorobie to czapka z glowy, jak to ktos kiedys powiedzial malenka jestes wielka, masz powody do dumy i nie wstydz sie tego.

przez elo 29 paź 2015, 20:54
mnie dopadla psychoza na drugim roku takze rowniez mialam wesolo h3h3

nie ogarniam tego co sie odjebalo - plan byl taki ze zaliczam otrzesiny dla kotow a po nich biegne do pubu i zachlewam pale jak na studenciaka przystala no a zamiast tego udalam sie na godzinny spacer a pozniej do kosciolka na katecheze (swoja droga bardzo ciekawie poprowadzona) gdzie spotkalam stare ziomalki z ktorymi sie nie widzialam 9,4578E4 lat iii odbylam niezwykle interesujaca rozmowe zupelnie na trzezwo wtf mozgu co z toba? niech mi ktos to wytlumaczy
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY