Jak się dziś czujecie-umiecie to opisać?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Morphine90 19 paź 2015, 10:33
zalezna, nie myślałaś o tym, żeby w ogóle otworzyć się na ludzi, że to byłby krok, który mógłby Ci coś przynieść? W czasie naszego przykrego incydentu na forum byłaś zupełnie odniosłam wrażenie, że jesteś zamknięta na uczucia drugiej strony, odepchnęłaś mnie zupełnie nie wiedzieć czemu. Nie masz wrażenia, że podświadomie odsuwasz od siebie wszystkich, którzy chcieliby pomóc? Którzy pokazują Ci inny sposób myślenia? Tkwisz w ogromnym dole, piszesz, że nie widzisz z tego wyjścia, a jednocześnie zbywasz wszystkich, którzy Ci wyjścia pokazują. Czujesz się niepotrzebna i jest Ci z tym źle, ale ma się wrażenie, że na forum interesujesz się tylko sobą, piszesz do nas jak do powietrza, zamiast pozwolić sobie na interakcję z nami, odpowiedzieć na czyjś post. Czytając co czujesz widzę między nami masę podobnych odczuć i spostrzeżeń i jedną poważną różnicę, która sprawia, że radzę sobie nieco lepiej niż Ty - otwartość na otoczenie. Masz możliwość poznać świetnych ludzi, właśnie tu na forum, tylko moim zdaniem musisz się przemóc i pozwolić nam ze sobą porozmawiać, a nie tylko nadawać komunikaty.
Fear is the hand
that pulls your strings

przez żabinka 19 paź 2015, 17:09
Mam wrażenie ze ktoś próbuje mnie sprawdzić , ile jestem w stanie znieść problemów, kłopotów , czy przeciwności losu, ze ktoś czeka kiedy w końcu się podam i całkowicie załamie, ciągle sie kręce, rozwiaże jedna rzecz , to przygniata mnie następny problem i to z podwojną siła, czy to na tym polega życie , nie chcem takiego życia

przez agnes89 19 paź 2015, 17:11
Weszłam tutaj po wielu latach przerwy i załamałam się... Pierwszy post tutaj napisałam mając 18 lat, już wtedy miałam objawy depresji, ale nikt na to nie zwrócił uwagi, nikt nawet nie zapytał czy ze mną coś nie tak. Teraz mam 26 lat i od 5 lat siedzę w tym bagnie, biorę antydepresanty, które co jakiś czas zmieniam.
A moje samopoczucie... Jest źle. Od miesiąca nie sypiam normalnie. Zasypiam o 6 lub 7 nad ranem bardzo płytkim snem. W dodatku nie ma mowy o śnie, jeśli nie wezmę Mirtazapiny. Obudziłam się dziś o 12 bez żadnych sił, ledwie podniosłam się z łóżka, żeby wziąć leki. Ale zadziałały. Podniosłam się, umyłam, przebrałam, tylko dzięki Wenlafaksynie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez arminn 19 paź 2015, 17:23
agnes89, Witaj. Też mam 18 lat i też mam depresje :-| Więc wyobrażam sobie, jakie było Twoje położenie.

Dziś przyszedł dzień, w którym muszę zdecydować czy wracam na terapię :? ..Musiałabym zaczynać wszystko od nowa i ta myśl mnie przeraża. Nie wiem już co robić. Zaufać tylko lekom, czy spróbować chociaż jedną wizytę? (a w razie co potem odmówić).
Samotność jest wtedy, kiedy nie ma mnie we mnie..

przez khaleesi 19 paź 2015, 18:15
agnes89, nie bierz tego personalnie do siebie by być zapamietaną musisz się sporo udzielać
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez Lord Kapucyn 19 paź 2015, 18:18
khaleesi napisał(a):agnes89, nie bierz tego personalnie do siebie by być zapamietaną musisz się sporo udzielać

Dokładnie, nie bierz tego do siebie. Tutaj przewijają się tysiące osób. Czasami się po prostu tak zdarza, że temat gdzieś zaginie w gąszczu innych, czy nie ma w ogóle odpowiedzi, nikt nic nie napisze. Może to być dość przykre subiektywnie, ale to nie znaczy, że to coś z Tobą nie tak, że ludzie Cię lekceważą czy coś.

A z tymi zaburzeniami to tak już niestety jest. Wiele osób się z tym boryka po kilka lat albo dłużej. Raz jest lepiej, a raz gorzej. Trzeba zrobić wszystko, żeby możliwie jak najdłużej było lepiej.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez agnes89 19 paź 2015, 19:09
khaleesi napisał(a):agnes89, nie bierz tego personalnie do siebie by być zapamietaną musisz się sporo udzielać

Źle mnie zrozumieliście. Ja się załamalam tym, że nikt z mojego bliskiego otoczenia, czyli rodzice, koleżanki czy nauczyciele tego nie zauważyli. Gdyby wtedy ktoś zareagował, może nie byłabym w takim bagnie w jakim jestem teraz.
Teraz przyszłam tu na forum właśnie się poudzielać, bo może odnajdę chociaż garstkę ludzi, którzy mnie rozumieją.

przez khaleesi 19 paź 2015, 19:21
agnes89, aha myslałam, że to jakoś bardzo przeżywasz ;)
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Mistrz Avatara

przez Marcin2013 19 paź 2015, 19:26
Glowa napierdala

przez khaleesi 19 paź 2015, 19:31
Marcin2013, za dużo piwska? :D
Mistrz Avatara

przez Holy Diver 19 paź 2015, 19:35
Mam dzisiaj apogeum anhedonii. Im dłużej ją mam tym coraz bardziej mnie zabija, neguje moją egzystencję, próbuje mi odebrać to co ze mnie jeszcze zostało, nie wiem jak mam z nią dalej walczyć... :hide:

przez Lord Kapucyn 19 paź 2015, 19:36
agnes89, Aha- to faktycznie źle Cię zrozumiałem. Ludzie nieraz udają, że tego nie widzą, albo nie chcą tego widzieć. A nawet jeżeli ktoś zdaje sobie z tego sprawę to , często ze względu na swoje ciasne myślenie kategoriami, ograniczone postrzeganie rzeczywistości, nie chce wcale tego przyjąć do wiadomości- a bo na pewno przesadzasz, wyolbrzymiasz, a bo oni mają gorzej, a bo lekarze i terapeuci to konowały i naciągacze, a bo trzeba się wziąć w garść, przestać się użalać, a bo nie istnieję żadne depresje, nerwice - i tak dalej. Zresztą chyba sama najlepiej rozumiesz jakie durne przekonania i stereotypy pokutują w zaściankowym społeczeństwie. Mam na szczęście parę "normalnych" osób, którego znają problem, rozumieją, wspierają tak jak potrafią. Ale w pełni sobą tak naprawdę mogę być dopiero wśród "nienormalnych". Przykre, ale prawdziwe.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Bertha 19 paź 2015, 19:45
Kurde, jak można spać 8 godzin i być sennym i niewyspanym. Masakra jakaś z tymi objawami depresyjnymi. Żyć się nie da bez kawy.. (muszę uważać na zatrucie kofeiną).
Wybieram się na Curacao oglądać flamingi.

przez acherontia-styx 19 paź 2015, 20:41
wkurzona :evil:
Świat zwariował, a wielu z nas wraz z nim...
Jemy szybko, pracujemy szybko, odpoczywamy szybko...
i umieramy zaskoczeni, że nasze życie już się skończyło.

Sertralinum 100mg
Lamotryginum 200mg

Sortuj wg