Jak się dziś czujecie-umiecie to opisać?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez ghi. 10 wrz 2015, 19:44
Jak nic niewarty śmieć. Pogarda i nienawiść wobec samej siebie.

przez filip133 10 wrz 2015, 19:50
Pasuje tekst piosenki...:

Motyl udaje krowę, tak mało wiesz o sobie, szukaj odbicia w lustrze, ono ukryte w Tobie. Nie chowaj skrzydeł w trawie, niech się zawstydzą pawie, potencjał nosisz w sobie większy niż Ci się zdaje!
Z radości bocian wcina trawę, uwił gniazdo bycze, klawe, cała łąka go podziwia, chciałbyś być takim bocianem. Na drzewku domek ma, o swą rodzinę dba, przykleję dzióbek mocno, a piórka same wyrosną. Łaciata krowa daje mleko, białe, pyszne z cyca swego, cała łąka chwali krowę, mleko lepsze od owczego, krowa swą przestrzeń ma, wszystkich na łące zna, przyszyje białe łaty, będą mnie szanować kwiaty. Cudowny krecik kopie norę, jaka nora, ja pitolę, ściany mocne, piękne, gładkie, och zazdrościsz mu ukradkiem, krecik choć ślepy jest, ceni go każdy zwierz, wykopię wielką dziurę, oczy się pokryją mułem. Jest jeszcze czas, choć nie dużo już go masz, czas przecieka Ci przez palce, nie siedź więcej na dojarce!

przez TruchłoBoga 10 wrz 2015, 19:52
^ Spotkałem ostatnio kreta, rozjechał go samochód.
TruchłoBoga

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Morphine90 10 wrz 2015, 19:58
@Steavier
Wszystko jest Twoją zasługą. Pomyśl o tym tak - jesteś chora, masz zaburzoną chemię mózgu, równie dobrze mogłoby to być serce albo nerka. Leki starają się zmniejszyć deficyt tej chemii czyli - sprawiają, że funkcjonujesz na swoim standardowym, wyjściowym poziomie, takim jaki by był bez choroby. Wiec to jesteś Ty, cały czas Ty. Ja za szybko odstawiałam leki, teraz jestem pogodzona z tym, że mogę być z nimi do końca życia - ale to zupełnie jak moja teściowa na Hashimoto, albo mój starszy na nadciśnienie.
Będzie dobrze moja droga, damy radę :)
Fear is the hand
that pulls your strings

przez seway1996 10 wrz 2015, 22:06
"Ej, co za syf, nie masz już sił
Na fale rzucony w butelce list
I nie czujesz już nic
Nie wierzysz w nic
Zupełnie nic
Na fale rzucony w butelce list
To tylko pod wodą krzyk"

przez Steviear 10 wrz 2015, 22:58
Morphine90, Dziękuję za wsparcie.
Wszystko chcę najlepiej zrobić jak mogę.. Mam 20 lat a biorę antydepresanty, jaki wstyd. Nikomu o tym nie mowie. Wstyd mi że moi rówieśnicy radzą sobie bez tego i mkną do przodu a ja czuję się przez to inna, gorsza. Nie czuję się sobą bez tych lęków. Mówię rzeczy których normalnie nigdy bym nie powiedziała. Bez krępacji mówię o czymś co całe życie nie dopuszczałam do myśli nawet. Boję się że gdy będę już ''prawdziwą'' sobą to wszyscy się ode mnie odwrócą, bo zobaczą że nie jestem ideałem.

przez filip133 10 wrz 2015, 23:02
Steviear napisał(a):Morphine90, Dziękuję za wsparcie.
Wszystko chcę najlepiej zrobić jak mogę.. Mam 20 lat a biorę antydepresanty, jaki wstyd. Nikomu o tym nie mowie. Wstyd mi że moi rówieśnicy radzą sobie bez tego i mkną do przodu a ja czuję się przez to inna, gorsza. Nie czuję się sobą bez tych lęków. Mówię rzeczy których normalnie nigdy bym nie powiedziała. Bez krępacji mówię o czymś co całe życie nie dopuszczałam do myśli nawet. Boję się że gdy będę już ''prawdziwą'' sobą to wszyscy się ode mnie odwrócą, bo zobaczą że nie jestem ideałem.

Żaden tam wstyd... Ja brałem jak miałem 18 lat... To nie chodzi o to że trzeba myśleć "jestem osobą chorą i muszę leczyć się u psychiatry, brać leki na depresję". Tylko żeby sobie pomyśleć "mam jakieś życiowe problemy, tak jak wszyscy inni, tylko no niestety ja muszę wziąć leki żeby sobie poradzić z tym moim problemem" - właśnie tak jak pisała Morphine90, tak jak inni mają problem i muszą brać np. coś na nadciśnienie. Czy na serce czy na cokolwiek innego, do czego trzeba leków.

przez chojrakowa 10 wrz 2015, 23:17
Steviear, filip133 biorę odkąd miałam 15lat, licytacja zakończona, chojrakowa wygrywa wszystko :mrgreen:
Ludzie koty chodzą własnymi ścieżkami

NIE KAŻDA NOC PRZYNOSI ULGĘ POWIEKOM

Everything is boring and everyone is a fucking liar

przez filip133 10 wrz 2015, 23:18
Hahaha, a co wygrałaś? :D
"Co się ze mną dzieje? - Powiedz mi. Co za demon we mnie drzemie? - Powiedz mi. Nie wiem, nie wiem, nie wiem..."

przez TruchłoBoga 10 wrz 2015, 23:20
chojrakowa napisał(a):Steviear, filip133 biorę odkąd miałam 15lat, licytacja zakończona, chojrakowa wygrywa wszystko :mrgreen:

Jak obserwowałem tę licytację to miałem motywację, żeby zdążyć przed osiemnastką zjeść jakieś tabletki, przyszła chojrakowa i podkosiła. :(
TruchłoBoga

przez chojrakowa 11 wrz 2015, 00:41
Filip133, dobre pytanie. Tyle wytestowałam, że powinni mi dać jakieś zniżki dla stałych klientów, bo się nie zapowiada, żebym miała odstawiać...
TruchłoBoga, nie smutać!

Ja odebrałam z naprawy lapka-staruszka. Ile na nim zdjęć... A każde zdjęcie to kombinacja innych uczuć. Mam ich mnóstwo, szczególnie z Kropkiem.
Bardzo, bardzo tęsknię za nim. Bardziej niż za K. Bardziej niż za kimkolwiek i czymkolwiek kiedykolwiek.
Mam nadzieję, że kiedyś znów będzie blisko mnie. Dzięki niemu wiem, że umiem kochać.
Ludzie koty chodzą własnymi ścieżkami

NIE KAŻDA NOC PRZYNOSI ULGĘ POWIEKOM

Everything is boring and everyone is a fucking liar

przez Purpurowy 11 wrz 2015, 00:42
Zgon.

przez dominol 11 wrz 2015, 04:00
czuje sie zmeczony po nocy w pracy zajde do domu ide zaraz odrazu spac
:cry:

przez izaa 11 wrz 2015, 10:19
Dużo myśli w głowie, czy szukać pracy w zawodzie, nawet jak będzie słabo płatna czy robić cos poza swoją branżą. Ale wtedy czułabym, że poniosłam klęskę, że za mało we mnie ducha walki. Z kolei nie stać mnie by wybrzydzać i szukać pracy miesiącami...

Sortuj wg