Jak się dziś czujecie-umiecie to opisać?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez filip133 05 wrz 2015, 20:29
Jak ktoś chce to zrobić, to to robi a nie ogłasza się w internecie... Albo pisze do znajomych, albo nie przyznaje się nikomu...
"Co się ze mną dzieje? - Powiedz mi. Co za demon we mnie drzemie? - Powiedz mi. Nie wiem, nie wiem, nie wiem..."

przez TruchłoBoga 05 wrz 2015, 20:33
Tak, ale to oznacza, że taka osoba pragnie uwagi, to taki mechanizm obronny.

edit: down: w sumie tak też można, chociaż ja zazwyczaj brałem to za szukanie ratunku, a nie żerowanie na emocjach :D
Ostatnio edytowano 05 wrz 2015, 20:35 przez TruchłoBoga, łącznie edytowano 1 raz
TruchłoBoga

przez acherontia-styx 05 wrz 2015, 20:34
filip133 napisał(a):Jak ktoś chce to zrobić, to to robi a nie ogłasza się w internecie... Albo pisze do znajomych, albo nie przyznaje się nikomu...

Niekoniecznie. Ale na tym forum notorycznie ktoś straszy samobójstwem, z czego 99% po prostu próbuje zwrócić na siebie uwagę. Nic poza tym. Takie wampiry emocjonalne.
Świat zwariował, a wielu z nas wraz z nim...
Jemy szybko, pracujemy szybko, odpoczywamy szybko...
i umieramy zaskoczeni, że nasze życie już się skończyło.

Sertralinum 200mg
Quetiapinum 75mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Morphine90 05 wrz 2015, 20:51
acherontia-styx napisał(a):
filip133 napisał(a):Jak ktoś chce to zrobić, to to robi a nie ogłasza się w internecie... Albo pisze do znajomych, albo nie przyznaje się nikomu...

Niekoniecznie. Ale na tym forum notorycznie ktoś straszy samobójstwem, z czego 99% po prostu próbuje zwrócić na siebie uwagę. Nic poza tym. Takie wampiry emocjonalne.

Hmm. Jeśli nie chcielibyśmy słuchaczy i czyjego zrozumienia/współczucia to chyba nikt z nas by tu nie pisał. Równie dobrze można wtedy otworzyć zeszyt i bazgrać w nim a nie tu publicznie.

Podobno większość samobójców wspomina wcześniej o swoich zamiarach, więc to nie pasuje do tezy, że "jakby chciał to by nie gadał tylko zrobił". Tak jest w przypadku niewielkiej liczby osób. Co nie zmienia faktu, że możemy tylko wskazać specjalistę, do którego trzeba się udać i nic więcej w tej sprawie zrobić nie możemy.

przez filip133 05 wrz 2015, 21:00
No może nie każdy tak... Ja mówię o sobie, że jak szedłem zrobić to, to nikomu nie chciałem mówić... ;P (szedłem skoczyć z mostu do Wisły, aczkolwiek zrobiło mi się szkoda rodziców i poszedłem do szpitala żeby mi pomogli)
"Co się ze mną dzieje? - Powiedz mi. Co za demon we mnie drzemie? - Powiedz mi. Nie wiem, nie wiem, nie wiem..."

przez Solitary 05 wrz 2015, 21:04
Pisanie otwarcie o samobójstwie to zwykłe wołanie o pomoc, ostatnia deska ratunku. Jeśli ktoś pisze o samobójstwie to wielce prawdopodobne że ma to w planach, że o tym rozmyśla. Wpisy takich osób jak najbardziej trzeba brać na poważnie

przez żabinka 05 wrz 2015, 21:41
Czuje ze jestem nikim, po prostu głupia,nic nieznaczącym dla nikogo człowiekiem

przez acherontia-styx 05 wrz 2015, 22:10
Morphine90, Solitary, ja nie mam nic przeciwko wołaniu o pomoc, tylko wielu użytkowników na takie wpisy źle reaguje. Alarm był już nie raz podnoszony na tym forum, bo ktoś pisał, że idzie się zabić. Po czym okazywało się, że ów użytkownik grzecznie siedzi w domu i ma się całkiem nieźle.
Świat zwariował, a wielu z nas wraz z nim...
Jemy szybko, pracujemy szybko, odpoczywamy szybko...
i umieramy zaskoczeni, że nasze życie już się skończyło.

Sertralinum 200mg
Quetiapinum 75mg

przez austerija 05 wrz 2015, 22:36
Dziwnieee jak cholera, dawno się tak nie czułam, oby tylko stare nie wracało :( Przy czym wyjechane mam zupełnie co pomyśli o tym rzesza "normalnych"...

przez Morphine90 05 wrz 2015, 22:43
acherontia-styx napisał(a):Morphine90, Solitary, ja nie mam nic przeciwko wołaniu o pomoc, tylko wielu użytkowników na takie wpisy źle reaguje. Alarm był już nie raz podnoszony na tym forum, bo ktoś pisał, że idzie się zabić. Po czym okazywało się, że ów użytkownik grzecznie siedzi w domu i ma się całkiem nieźle.

Nie wątpię. Dlatego nie postuluję przesadnego zaangażowania, bo wszyscy tu jesteśmy pokiereszowani i musimy dbać o nasze nerwy.
I boję się trochę tych postów, bo zasiewają złe myśli w głowach, które jeszcze ich nie mają.

przez Zosia_89 06 wrz 2015, 09:18
trochę się niepokoję, sama nie wiem czemu
może przed jutrzejszym dniem w pracy?
Dobrze jest mieć do kogo wyciągnąć rękę,
a oczy mieć szeroko zamknięte.

przez sailorka 06 wrz 2015, 11:21
niewyspana
Cześć, jestem czubkiem

przez chojrakowa 06 wrz 2015, 11:48
Żabinka witam w klubie

Zosia_89, no niedziela to już paskudny dzień. Jak myślę że jutro do pracy to mnie mdli. Ale nie ma się co nakręcać, bo to nic nie zmieni

Sailorka, to co żeś w nocy robiła?;)

Mnie dzisiaj bardzo chce odwiedzić jedyny członek mojej rodziny, który mieszka w tym samym mieście, czyli moja babcia. I chyba się nie wykręcę, a szkoda. Lubię być sama, jakoś mam dziś taką potrzebę.
Ludzie koty chodzą własnymi ścieżkami

NIE KAŻDA NOC PRZYNOSI ULGĘ POWIEKOM

Everything is boring and everyone is a fucking liar

przez abstrakcyjna 06 wrz 2015, 11:52
Nie wiem czy wciąż mam kaca czy rozkłada mnie jakieś przeziębienie czy jedno i drugie. Ogólnie czuję się kiepsko. :roll:
"Samotność to chyba jeden z najgorszych rodzajów cierpienia. I to jest uniwersalne dla całego świata. W Nowym Jorku, tak samo jak na Nowej Gwinei ludzie truchleją ze strachu przed samotnością i opuszczeniem."
Jedyną, stabilną rzeczą w moim życiu jest moja niestabilność.

Sortuj wg