Jak się dziś czujecie-umiecie to opisać?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez tristezza 25 sie 2015, 15:30
Czuję się jak śmieć
tristezza

przez kryty_k 25 sie 2015, 15:44
Czuję się bardzo niepewnie. Jakby zaraz miało się coś stać złego.
Choć rano była radość i satysfakcja - zrobiłam coś, co odkładałam całe wakacje - teraz we mnie więcej strachu, jak to będzie, smutku, dziwnego zmęczenia (nie wiem czym).
Bije się we mnie rezygnacja z chęcią działania. Ktoś obstawia wygraną?
Zmiana oznacza życie. Kiedy się nie zmieniasz, znaczy, że nie żyjesz.

przez Arhol 25 sie 2015, 16:43
Kappa
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Steviear 25 sie 2015, 16:58
Ciśnienie jakoś mega niskie, jestem strasznie zmęczona. Dodatkowo moga mnie nie przyjąć na studia że względu na stan zdrowia. Po prostu pięknie jeszcze lekarka mi wmawia coś, co nie jest prawda. Po prostu żyć, nie umierać ...

przez tristezza 25 sie 2015, 17:00
Steviear, przy ubieganiu się o studia nikt nie sprawdza stanu zdrowia, jak to możliwe?
tristezza

przez Steviear 25 sie 2015, 17:53
tristezza, przy ubiegania może nie ale przyjęci muszą przejść badania u lekarza med pracy

przez filip133 25 sie 2015, 17:53
Czuję się udręczony częstymi zmianami nastroju i zwalczaniem myśli depresyjnych, myśli o byłej...

przez sailorka 25 sie 2015, 17:55
jestem trochę rozczarowana, bo cały dzień pisałam, żeby usłyszeć, że to wszystko jest do dupy
Cześć, jestem czubkiem

przez Morphine90 25 sie 2015, 17:59
Steviear,

ja po prostu lekarzowi medycyny pracy nic nie mówię o depresji, bo co mu do tego. Z wierzchu wyglądam jak człowiek ;) . Ale z drugiej strony leczyć ludzi nie musiałam, albo biegać z bronią, więc pewnie w tym niewymagającym zawodzie pies pogrzebany.
Fear is the hand
that pulls your strings

przez Steviear 25 sie 2015, 18:23
Morphine90, ale to nie chodzi o problem psychiczny lecz fizyczny. W tym problem właśnie że albo mnie przyjmą ale z ALE albo powiedzą mi won idź szukać innych zajęć :[ ale ja nie chce nic innego i boje się że mnie faktycznie nie przyjmą..jutro pojade bo nie wytrzymać w tej niepewności. Wszystko się sypie, takie gowno. Najlepiej jakbym siedziała w domu..

przez Uciekinier 25 sie 2015, 19:03
marność.
Trudno to zrozumieć
Lecz nic nie daje siły by żyć
Jakaś misterna część
W konstrukcji zdarzeń
Pękła

przez Psychomedic.pl 25 sie 2015, 19:33
acherontia-styx napisał(a):clevermind, niestety, daaalekooo ode mnie.
Jednak mimo wszystko radziłabym spróbować pójść do lekarza. Tak jak napisał kryty_k, psychiatra lekarz jak każdy inny ;) wiadomo, jak w każdym zawodzie zdarzają się idioci, ale psychiatria jest specyficzną dziedziną i taką specjalizacje przeważnie wybierają osoby, które to na prawdę lubią :smile:
co do terapeuty, jedyne co mogę doradzić, żeby trafić na kogoś w miarę kompetentnego, to szukać osoby po pierwsze z certyfikatem, lub w trakcie certyfikacji, która superwizuje swoją pracę. bo zawód ten niestety nie jest prawnie uregulowany i każdy Kowalski po weekendowym kursie psychoterapii może otworzyć gabinet i nazywać siebie psychoterapeutą ;) a dobrze prowadzona terapia, owszem, jest trudna i bolesna i często wcale nie jest przyjemna, ale potrafi wiele zmienić w nas, naszym postrzeganiu, uporać się z przeszłością tak, żeby już nie bolała ;)

Od siebie chcielibyśmy dodać, że każdemu pacjentowi przysługuje też możliwość zmiany lekarza oraz terapeuty w razie nieudanej współpracy. Nierzadko zdarza się, że trzeba odbyć kilka wizyt i zagłębić się w poszukiwania, aby ostatecznie odnaleźć osobę w postaci lekarza i psychologa, z którym faktycznie będziemy w stanie dzielnie i wytrwale pracować nad sobą i dążyć ku wyleczeniu. Warto o tym pamiętać i nie zniechęcać się po pierwszej nieudanej wizycie.

przez Bertha 25 sie 2015, 20:35
Jestem po sesji terapeutycznej. Jutro kolejna sesja. Zostało mi w głowie coś niecoś z terapii, mam nadzieję, że to dzisiejsze doświadczenie terapii przełoży się na życie poza gabinetem.
Wybieram się na Curacao oglądać flamingi.

przez julusia 25 sie 2015, 21:51
zmęczona
Wenlafaksyna 187,5 mg
Mirtazapina 30 mg
Olanzapina 15 mg
doraźnie: Hydroksyzyna, Chlorprothixen

Sortuj wg