Jak się dziś czujecie-umiecie to opisać?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez kryty_k 24 sie 2015, 00:36
...clevermind - zazwyczaj dzieciństwo największe piętno nam zostawia, choć nie tylko dzieciństwo, czego jestem przykładem :(

ale pójście do specjalisty, do lekarza - to rzecz normalna wg mnie - przykład: ktoś, kto męczy się z kaszlem długi czas i domowe sposoby nie działają też idzie do lekarza - i nie dlatego, że jest idiotą, tylko wręcz przeciwnie - dba o siebie i chce wyzdrowieć - psychiatra to taki sam lekarz jak każdy inny; a terapia - też jest dla ludzi - nie dla idiotów - idiocie terapia nic nie pomoże - człowiek, który chce uporządkować sobie sprawy i przejść na "ty" z przeszłością - mądrze terapię wykorzysta i stanie się bogatszym człowiekiem (pod warunkiem dopasowanej terapii/terapeuty - każdy z nas jest inny i oczekuje czego innego)

Serce mnie kuje znowu. Ale jestem spokojniejsza niż parę godzin temu - i to ważniejsze. Serducho musi sobie jakoś poradzić.

przez clevermind 24 sie 2015, 00:39
Dolnośląskie, to nie tajemnica. Nie wiem co mam zrobić już, chyba mi już odbija. Czasami czuję się jakoś zwyczajnie, a czasami to już nie wiem, czy jest w porządku, czy nie.
W dzieciństwie, że przyznam, był problem u mnie z przekaźnikami neuronów, lekarz zaproponował leki, ale rodzice się nie zgodzili. I zastanawiam się czy to ma jakiś wpływ? I do tego w rodzinie jeszcze choroba osoba.
To prawda, ale choroba fizyczna jest o wiele łatwiejsza, cierpienie duszy jest o wiele gorsze od tego wszystkiego.
Czasami mam wrażenie, że lepiej się gdzieś zamknąć, albo się mi pogorszy, albo polepszy.

przez acherontia-styx 24 sie 2015, 00:48
clevermind, niestety, daaalekooo ode mnie.
Jednak mimo wszystko radziłabym spróbować pójść do lekarza. Tak jak napisał kryty_k, psychiatra lekarz jak każdy inny ;) wiadomo, jak w każdym zawodzie zdarzają się idioci, ale psychiatria jest specyficzną dziedziną i taką specjalizacje przeważnie wybierają osoby, które to na prawdę lubią :smile:
co do terapeuty, jedyne co mogę doradzić, żeby trafić na kogoś w miarę kompetentnego, to szukać osoby po pierwsze z certyfikatem, lub w trakcie certyfikacji, która superwizuje swoją pracę. bo zawód ten niestety nie jest prawnie uregulowany i każdy Kowalski po weekendowym kursie psychoterapii może otworzyć gabinet i nazywać siebie psychoterapeutą ;) a dobrze prowadzona terapia, owszem, jest trudna i bolesna i często wcale nie jest przyjemna, ale potrafi wiele zmienić w nas, naszym postrzeganiu, uporać się z przeszłością tak, żeby już nie bolała ;)
Świat zwariował, a wielu z nas wraz z nim...
Jemy szybko, pracujemy szybko, odpoczywamy szybko...
i umieramy zaskoczeni, że nasze życie już się skończyło.

Sertralinum 100mg
Lamotryginum 200mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez clevermind 24 sie 2015, 00:52
Dzięki bardzo. Może spróbuję najpierw poszukać psychiatry. Bo jeden wybuch psychozy, chyba to była tak, już mam za sobą. Nie chcę mieć kolejnego, bo pół jest stabilizacja, a jak wybuchnie druga, to nie wiem czy już będę w miarę normalnie funkcjonować.
Początki zawsze są bolesne, to samo z leczeniem chorób fizycznych. Każdy coś od życia musi coś dostać, żeby nieść krzyż, inni cierpią tak, drudzy cierpią w inny sposób.

przez filip133 24 sie 2015, 10:06
Dziś wstałem w dobrym nastroju :) Istna parabola i rozchwianie w porównaniu ze wczoraj... ;) Tylko wczoraj z tego wszystkiego położyłem się bardzo wcześnie, koło 22:30 i się zdziwiłem dziś, że nie obudziłem się wcześniej, tylko budzik o 9 mnie obudził... Aż 10 godzin snu. Teraz nastrój i humor dobry, tylko trochę mnie przymula, nie wiem czy za długo nie spałem... ;p A jak byłem ostatnio u psychiatry, to mi rozpisał, że stabilizator nastroju Amizepin mam brać przez tydzień tylko wieczorem, a potem rano i wieczorem. I dziś już wypada że wziąłem rano. Ciekawe jaki to będzie miało wpływ.. :)
"Co się ze mną dzieje? - Powiedz mi. Co za demon we mnie drzemie? - Powiedz mi. Nie wiem, nie wiem, nie wiem..."

przez abstrakcyjna 24 sie 2015, 11:35
Jestem wyczerpana. Koszmarny dzień, a tak daleko do końca. :(
"Samotność to chyba jeden z najgorszych rodzajów cierpienia. I to jest uniwersalne dla całego świata. W Nowym Jorku, tak samo jak na Nowej Gwinei ludzie truchleją ze strachu przed samotnością i opuszczeniem."
Jedyną, stabilną rzeczą w moim życiu jest moja niestabilność.

przez filip133 24 sie 2015, 13:01
abstrakcyjna napisał(a):Jestem wyczerpana. Koszmarny dzień, a tak daleko do końca. :(

Coś się stało? Może można Ci jakoś pomóc...?

przez abstrakcyjna 24 sie 2015, 13:31
filip133, nie można mi pomóc. Po prostu jestem w pracy. :roll:
"Samotność to chyba jeden z najgorszych rodzajów cierpienia. I to jest uniwersalne dla całego świata. W Nowym Jorku, tak samo jak na Nowej Gwinei ludzie truchleją ze strachu przed samotnością i opuszczeniem."
Jedyną, stabilną rzeczą w moim życiu jest moja niestabilność.

przez filip133 24 sie 2015, 13:54
Oj... Szkoda... Nie wiem, myślałem że może rozmowa Ci coś pomoże, podniesie na duchu...

Kurczę, złapał mnie jakiś straszny niepokój nie wiem czemu... I ból głowy. Już dobry humor z rana poszedł się nagle j**ać
"Co się ze mną dzieje? - Powiedz mi. Co za demon we mnie drzemie? - Powiedz mi. Nie wiem, nie wiem, nie wiem..."

przez Kontrast 24 sie 2015, 15:29
Dziś dziwnie, jak przed zakrętem do chujowo.
Nie znam roli którą gram, wiem tylko, że jest moja - niewymienna.

przez arminn 24 sie 2015, 15:38
Ospała i totalnie bez energii :? Jutro czeka mnie ciężki i stresujący dzień. Nie wiem, jak podołam. Nie mam na nic ochoty i nic nie czuje. Pustka, bezradność, samotność..
Samotność jest wtedy, kiedy nie ma mnie we mnie..

przez Bertha 24 sie 2015, 18:04
Dzisiaj poniosłam porażkę w walce z lękiem. A ja tak bardzo pragnę, żeby wszystko było idealne, żeby moje życie układało się według doskonałego scenariusza. Przez to, że czuję się przegrana nie mam ochoty z nikim rozmawiać. :(

przez Uciekinier 24 sie 2015, 19:43
tak bardzo pragnę znaleźć w tym wszystkim sens, ale nie potrafię .. :cry:
Trudno to zrozumieć
Lecz nic nie daje siły by żyć
Jakaś misterna część
W konstrukcji zdarzeń
Pękła

przez amaymon 24 sie 2015, 20:42
Zmęczona, ale po dniu izolacji od świata jest już znacznie lepiej.
amaymon

Sortuj wg