Jak się dziś czujecie-umiecie to opisać?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez izaa 05 lip 2015, 11:55
"studia to strata czasu ale jednocześnie przedłużenie złudzeń." Ciągłe te pier***ie. Wymówka by chyba nic nie robić. Tylko marudzić w życiu. Czasem warto się przemęczyć te 5 lat, by potem zarabiać po kilka tysięcy na miesiąc. Mówię głównie o kierunkach technicznych. I głównie o ludziach obrotnych, dla których perspektywa ciężkiej pracy (przeważnie z początku) nie jest straszna.
Ludzie, którzy takie teksty puszczają nie powinni studiować. I tak za dużo magistrów w Polsce.

przez Veikko 05 lip 2015, 12:43
Warto studiować, ale /cenzura/, już nie mogę słuchać o tych kierunkach technicznych. Będzie mi się to śniło po nocach. Teraz to tylko informatyka i medycyna, reszta to gówno. A na UJ otwierają kolejne 4 specjalizacje pedagogiczne - po kiego huja ja się pytam. Szkolnictwo wyższe w Polsce służy głównie temu, żeby "profesorowie" mieli gdzie robić. I cała machina z tym związana.
F42.0, wenlafaksyna 225 mg

przez izaa 05 lip 2015, 12:49
Uważam że niemal po każdym kierunku można znaleźć pracę, jeżeli jest sie odpowiednio zdeterminowanym i szybko sie uczy. Nawet po kierunkach pedagogicznych. Otwiera sie dużo prywatnych przedszkoli i zresztą szkół dla starszych dzieci. Zresztą uważam że lepiej iść na pedagogikę niż cisnąć jakieś doktoraty, które nie dość że kosztują dużo stresu (ciągła walka o pensje) to nie dają gwarancji na to, że praca będzie lepsza niż gdybyby skończyli magistra (doktor to nie zawód, to tylko stopień naukowy).

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Veikko 05 lip 2015, 12:58
W Polsce wciąż istnieję kretyńskie przekonanie, że doktor to ktoś ważny musi być.

przez elo 05 lip 2015, 13:02
jesu przecie to nie o studia sie rozchodzi a o umiejetnosci ktore mozna nabyc zarowno z papierkiem jak i bez
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

przez Veikko 05 lip 2015, 13:26
Ma Pan umiejętności? Mam. A papierek? Nie. To spier...

przez elo 05 lip 2015, 13:28
wiem jak to wyglada od kuchni i tym stosem papierow mozesz sie co najwyzej podetrzec
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

przez Peter88 05 lip 2015, 13:38
izaa napisał(a):"studia to strata czasu ale jednocześnie przedłużenie złudzeń." Ciągłe te pier***ie. Wymówka by chyba nic nie robić. Tylko marudzić w życiu. Czasem warto się przemęczyć te 5 lat, by potem zarabiać po kilka tysięcy na miesiąc. Mówię głównie o kierunkach technicznych. I głównie o ludziach obrotnych, dla których perspektywa ciężkiej pracy (przeważnie z początku) nie jest straszna.
Ludzie, którzy takie teksty puszczają nie powinni studiować. I tak za dużo magistrów w Polsce.

inżynierów też

przez Concerned 05 lip 2015, 14:11
Peter88 napisał(a):inżynierów też

Strasznych marud i sceptyków studiowania też.

Uważam, że jeżeli ktoś ma czas i możliwości powinien wydłużyć sobie okres młodości studiowaniem. To już bez znaczenia, czy pracę się po studiach znajdzie, czy też nie. Studia to idealny okres dla rozwoju osobistego, poszukiwania nowych zainteresowań oraz własnego miejsca w świecie. Jestem zdania, że takie sprawy są dużo ważniejsze od wyścigu szczurów, w którym tak czy owak będziemy musieli kiedyś uczestniczyć. Pytanie tak naprawdę brzmi, czy trzeba się spieszyć?
“It is sometimes an appropriate response to reality to go insane”

przez izaa 05 lip 2015, 14:18
Concerned, masz rację. Nieraz sie odnosiłam do kwestii studiowania. Śmieszy mnie, że większość myśli, że studia to przedłużenie młodości. Często jest tak, że człowiek studiujący prowadzi bardziej stresujące życie od osób pracujących. Dla mnie studia to nie przedłużenie młodości. Często ludzie zmierzają się z samotnościa, porzucają swoje dotychczasowe życie, rodzinę itd. Część idzie do pracy i studiuje. Dla mnie tacy ludzie są mega zaradni. Bo robią coś dla rozwoju osobistego, niekoniecznie dla kasy. A jak ktoś się zna na rzeczy to i kasa z tego będzie.
Inżynierów też za duzo. To fakt. Dlatego napisałam, że najważniejsza jest pracowitość, zaangażowanie, szybkie uczenie się. Te cechy sprawiają że o lepszą pracę jest łatwiej. A studia? Cóż na część stanowisk są niezbędne. Teraz nie można być pielęgniarką bez studiów, nauczycielem itd.

przez Peter88 05 lip 2015, 15:21
Concerned napisał(a):
Peter88 napisał(a):inżynierów też

Strasznych marud i sceptyków studiowania też.

Studia to idealny okres dla rozwoju osobistego, poszukiwania nowych zainteresowań oraz własnego miejsca w świecie. Jestem zdania, że takie sprawy są dużo ważniejsze od wyścigu szczurów, w którym tak czy owak będziemy musieli kiedyś uczestniczyć. Pytanie tak naprawdę brzmi, czy trzeba się spieszyć?

Większość rozwija swoje zainteresowania od szczebla używek wzwyż.

przez Concerned 05 lip 2015, 15:45
Peter88 napisał(a):Większość rozwija swoje zainteresowania od szczebla używek wzwyż.

Generalizujesz. Stereotypujesz. Opowiadasz głupoty.
“It is sometimes an appropriate response to reality to go insane”

przez Rico 05 lip 2015, 16:07
Dużo studentów "tak się rozwija", niektórzy o dziwo dość skutecznie to łączą z innymi rzeczami, ale to i tak dobrze nie wróży. Poziom spożycia alkoholu i nawet alkoholizmu wśród studentów jest duży.
"Zaniedbuje sprawy, wkurwiający nawyk mam, byle dalej od problemów, obowiązków, oto ja! Cały czas byle jak, byle brak koncentracji, na znikających dniach ciągły brak akceptacji dla świata, który zjada mnie od środka niczym rak."

http://youtu.be/Y5qKI95C0FQ

Łajz lajf...

przez Veikko 05 lip 2015, 18:48
izaa napisał(a):A studia? Cóż na część stanowisk są niezbędne. Teraz nie można być pielęgniarką bez studiów, nauczycielem itd.

Nawet bibliotekarza bez kierunkowych studiów licencjackich nie przyjmą.
Rico napisał(a):Dużo studentów "tak się rozwija", niektórzy o dziwo dość skutecznie to łączą z innymi rzeczami, ale to i tak dobrze nie wróży. Poziom spożycia alkoholu i nawet alkoholizmu wśród studentów jest duży.

Zaniżam średnią, nie piję wcale.

Sortuj wg