Jak się dziś czujecie-umiecie to opisać?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez kazimierz61 23 mar 2015, 04:34
Czuję się beznadziejnie, nie mogę spać, coś tam piszę na tym forum, ale generanie nie potrafię opisać jak się czuję. Pustka w głowie, a raczej tylko negatywne myśli, że z tego nie wyjdę, że już tak zostanie, że do niczego się nie nadaję, często kłócę się z żoną, potem tego żałuję, nie odzywam się do nikogo oni do mnie również, mój umysł tego wszystkiego nie ogarnia. Mam wrażenie że życie to prawdziwe toczy się obok mnie, ja go widzę ale mnie ono nie dotyczy, jestem tylko gapiem który zazdrości innym życia w zdrowiu.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
Escitalopram Actavis 20mg
Trittico CR 75mg 1.1/3 tabletki
F-31, F-31.0, F-31.3

przez siostrawiatru 23 mar 2015, 05:38
Koszmarnie się czuję. Nie mogę spać i wszystko mnie już boli od przewracania się z boku na bok. Jeszcze mi niedobrze, ale zawsze jak nie mogę spać to mi niedobrze. Od dziecka tak mam to już powinnam się przyzwyczaić. Ale najgorsze jest to, że podczas tego bezsennego kotłowania w łóżku dotarło do mnie, że większość moich zachowań jest tak idiotyczna, że aż mi wstyd straszliwie. Ja rozumiem, że to jak się teraz zachowuje ukształtowane jest przez moje przerażające dzieciństwo i młodość, ale przecież kto ma mieć kontrolę nad moimi zachowaniami jak nie ja sama. Przecież jestem już dorosła kuźwa!!! T. powiedziała, że nie miałam normalnego domu ani rodziny, że wszystko było nie tak więc musiałam sobie sama jakoś radzić i teraz tak się zachowuję się bo inaczej nie umiem. Załamka normalnie :(
“Ja… ja naprawdę w tej chwili nie bardzo wiem, kim jestem, proszę pana. Mogłabym powiedzieć, kim byłam dziś rano, ale od tego czasu musiałam się już zmienić wiele razy.”

przez kazimierz61 23 mar 2015, 08:22
Myślę że wszystkich chrujących na choroby psychiczne cechuje niedojżałość emocjonalna, skąd to śię bierze nie wiem, może z wychowania, z otoczenia, nie spełnionych ambicji, za wysokich wymagań w obec nas, z braku umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach, podłoże genetyczne. Coś w tym musi być że zapadliśmy na te choroby, w przychodni widziałem duży plakat z napisem "Co czwarta osoba na świecie jest lub będzie chora na choroby psychiczne". Myślę że duże pole do popisu mają ludzie zdrowi żeby zrozumieć chorych, bo przecierz każdy rozumie cukrzyka, zawałowca, czy nadciśnieniowca, to też są choroby przewlekłe i jakoś nikt się temu nie dziwi, a jak przyjdzie mowa o chorobie psychicznej to większość ludzi nabiera wody w usta i nie jest w stanie powiedzieć nic konkretnego. A poza tym chory psychicznie dzisiaj jest naznaczony jakby piętnem za który się musi wstydzić, a co za tym idzie nie rozmawia na te tematy choćby z najbliższymi.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
Escitalopram Actavis 20mg
Trittico CR 75mg 1.1/3 tabletki
F-31, F-31.0, F-31.3

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Arasha 23 mar 2015, 08:25
Niewyspana, zmęczona, zła na siebie i brak konsekwencji w działaniu, żeby zmienić swoją obecną sytuację :time:
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez wiejskifilozof 23 mar 2015, 09:53
Też niewyspany,ale zadowolony.

przez maja_naga 23 mar 2015, 10:53
lepiej, przede wszystkim czuję siebie i swoje myśli

przez Bianka78 23 mar 2015, 11:03
Źle. Ale zaraz będzie dobrze.
Bianka78

przez Saraid 23 mar 2015, 11:16
Bianka78 napisał(a):Źle. Ale zaraz będzie dobrze.

:great: to tak jak u mnie ,mam nadzieje na to dobrze.
Saraid

przez Bianka78 23 mar 2015, 11:20
white Lily, urok poniedziałków w pracy...
Bianka78

przez amelia83 23 mar 2015, 11:31
maja_naga napisał(a):lepiej, przede wszystkim czuję siebie i swoje myśli

ja tez chce czuc i przezywac :why:
i jeszcze nie mam siły
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez tristezza 23 mar 2015, 13:31
jebane zlodowacenie :?
tristezza

przez wiecznie-niedojrzały 23 mar 2015, 13:40
Fatalnie. Strach przed wyjściem na zajęcia, lęk przed przebywaniem wśród "kolegów" w sali. Strach przed tym, że znowu nie będę miał o czym z nimi rozmawiać. Poczucie, że życie ucieka mi przez palce podczas gdy inni korzystają z jego uroków...

przez Malarz cieni 23 mar 2015, 13:55
Odzuwam silny ból egsyzstencjalny. :bezradny:
Wcześniej: Ramanujan, Robinho

przez papierowykot 23 mar 2015, 15:05
dobrze

Sortuj wg